Vakıfbank Mobil Bankacılık Cep İmza Nedir

Yeniliklerin bankası Vakıfbank tarafından geliştirilen teknolojilerden birisi de Cep İmza’dır. Bu uygulama teknolojisi sayesinde mobil bankacılık uygulamasına çok daha kısa süre içerisinde girebilen tüketiciler buna ek olarak bilgisayar üzerinden yapacağı girişler için de mobil uygulama üzerinden onay verebilme imkanına sahip olmaktadır. Bu kapsamda oldukça yeni ve kullanışlı bir teknoloji olması itibariyle Vakıfbank mobil bankacılık cep imza nedir, nasıl kullanılır ve şifresi nasıl alınır gibi çeşitli konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Vakıfbank Cep İmza Nedir?

Vakıfbank tarafından geliştirilen Cep İmza en basit haliyle mobil bankacılık uygulamasına giriş yapmayı kolaylaştıran 6 haneli bir uygulama şifresidir. Bu şifre sayesinde müşteri numarası ya da TC kimlik gibi herhangi bir tuşlama yapmaya gerek kalmadan güvenli şekilde mobil bankacılık uygulamasına giriş yapabilir ve çeşitli işlemlerinizi çok daha kısa süre içerisinde halledebilirsiniz.

Cep İmza’nın Avantajları

Cep imza teknolojisi oldukça kullanışlıdır ve çeşitli avantajlar sunar. Örneğin Cep İmza kullanmaya başlayan tüketiciler hesabına çok daha kısa süre içerisinde giriş yapabilir ve herhangi bir ek bilgi ibrazına gerek kalmaksızın neredeyse tüm bankacılık işlemlerini yerine getirebilir. Cep imza, internet bankacılığı parolasından farklı sadece 6 rakamdan oluşan bir şifredir ve bu açıdan tüketiciler için çok daha hatırlanabilir ve güvenli bir deneyim sunar.

Cep İmza Kullanmaya Nasıl Başlarım?

Cep İmza teknolojisini kullanmaya başlayacak tüketicilerin tek yapması gereken Apple Store ya da Google Play Store üzerinden Vakıfbank mobil bankacılık uygulamasını indirmek ve aktivasyon adımlarını takip etmektir. Aktivasyon adımlarını takip eden tüketiciler bu işlemlerin sonunda 6 haneden oluşan cep imza şifresini rahatlıkla oluşturabilecektir. Mobil bankacılık uygulamasını çok daha güvenli ve kullanışlı hale getiren bu şifrenin diğer uygulama şifrelerinizden farklı olmasına ve hatırlayabileceğiniz bir şekilde oluşturulmasına dikkat etmeniz önemlidir.

Cep İmza Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Cep imza teknolojisi tek bir şifre tuşlaması yaparak uygulamaya giriş yapmayı mümkün kılar. Tıpkı telefonun kilidini açar gibi uygulamaya giriş yaptıktan sonra 6 haneli şifrenizi tuşlayarak hesabınıza erişebilmeniz mümkün olur. Bu nedenle 6 haneli şifreyi hiç kimseyle paylaşmamaya ve hatırlayabileceğiniz şekilde oluşturmaya özen gösterin. Banka personeli de dahil hiç kimseyle paylaşmayacağınız cep imza şifreniz 123456, 987654 vb. ardışık, sıralı rakamlardan oluşmamalıdır.

Mobil bankacılık uygulamasına giriş yaparken kullanacağınız cep imza şifreniz ve aktivasyon süreciyle ilgili daha detaylı bilgi talep etmek isteyen tüketicilerin tüm işlemlerle ilgili 0850 222 0 724 numaralı çağrı merkeziyle iletişime geçmesi mümkündür.

Cep imza teknolojisini mobil cihazda kullanmaya başladıktan sonra telefonun kaybedilmesi ya da 3’üncü şahısların şifreyi öğrenmesi durumunda çağrı merkezini aramalı ve müşteri temsilcisini konuyla ilgili bilgilendirerek cep imza hizmet kanalını kullanıma kapatmalısınız. Telefonunuzu yeniden elinize aldığınızda ve istediğiizde cep imza hizmet kanalını tekrardan kullanıma açabilirsiniz.

vakifbank mobil bankacilik cep imza
vakifbank mobil bankacilik avantajlari

Şifrem Bloke Olursa?

Eğer cep imza şifrenizi birden fazla kez hatalı girerseniz şifreniz bloke olacak yani doğru girseniz de hesabınıza erişemeyeceksiniz. Eğer şifrenizi bloke ederseniz öncelikle blokeyi kaldırmanız gerekir. Mobil bankacılık uygulamasına giriş yapmanızı mümkün kılan cep imza şifrenizin blokesini Vakıfbank’ın internet sitesindeki şifre al aracı üzerinden veya 0850 222 0 724 numaralı telefon bankacılığı hattı üzerinden kaldırabilirsiniz.

Ayrıca Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Değiştirilir? Bilgilerini tüm detaylarıyla https://internetbankaciligi.tv/vakifbank-internet-bankaciligi-sifresi-nasil-degistirilir/ linkinden öğrenebilirsiniz.