Yapı Kredi İnternet Mobil Bankacılık İndirme ve Yükleme

İnternet bankacılığı kullanmak isteyen Yapı Kredi müşterilerinin akıllı telefonlarının işletim sistemine bağlı olarak Google Play Store ya da App Store üzerinden Yapı Kredi Mobil Bankacılık uygulamasını telefonuna indirmesi, kullanmaya başlaması için yeterli değildir. Uygulamanın cep telefonuna indirilmesi sonrasında da birkaç işlemin yapılması gerekir. Bu işlemler genel itibariyle aktivasyon ve giriş yapılmasını mümkün kılacak şifrenin oluşturulmasıdır. Bu açıdan bazı soru işaretlerini gidermek adına Yapı Kredi internet / mobil bankacılık indirme ve yükleme işlemine değinmek, konuyla ilgili bilinmesi gereken detayları aktarıp ilk şifrenin nasıl alınacağını anlatmak yararlı olabilir.

Yapı Kredi Mobil Bankacılık Uygulaması İndirme

Yapı Kredi müşterileri Android işletim sistemine sahip cep telefonları için Google Play Store üzerinden, IOS işletim sistemine sahip cihazları içinse App Store üzerinden Yapı Kredi Mobil Bankacılık uygulamasını telefonuna indirmelidir. Bu uygulamayı cep telefonuna indiren tüketiciler bir sonraki adımda uygulamayı kullanabilmek için gerekli şifresini oluşturmalıdır. Şifre oluşturmak için ihtiyaç duyulan adımları ayrı bir başlık altında incelemek yararlı olabilir.

Yapı Kredi Üyelik/Şifre İşlemleri

Yapı Kredi Bankası müşterileri uygulamayı kullanabilmek için ihtiyaç duyduğu internet bankacılığı şifresini Yapı Kredi Mobil bankacılık uygulaması, yapikredi.com.tr, Yapı Kredi ATM’leri, Yapı Kredi çağrı merkezi ve Yapı Kredi şubelerinden alabilir. Bu hizmet kanalları üzerinden tek kullanımlık bir şifre alınacak, alınan bu şifre sayesinde internet bankacılığı uygulamasına girip kalıcı bir şifre belirlenebilecektir.

Yapı Kredi Mobil: Yapı Kredi Mobil bankacılık uygulaması üzerinden tek şifre alıp, hesabına giriş yapmak isteyen tüketicilerin tek yapması gereken uygulamayı telefonuna indirdikten sonra banka ya da kredi kartıyla doğrulama yapıp, tek kullanımlık şifresini oluşturmaktır.

Yapı Kredi internet sitesi: Yapı Kredi’nin internet sitesi üzerinden tek kullanımlık şifre oluşturmak isteyen tüketicilerin yapması gereken tek şey internet sitesine girdikten sonra Şifre Al/Şifremi Unuttum sayfasına ulaşmak ve müşteri numarası, banka kartı veya kredi kartı gibi çeşitli güvenlik bilgilerini girdikten sonra tek kullanımlık şifresini almaktır.

Yapı Kredi ATM’si: Yapı Kredi ATM’leri üzerinden şifre almak isteyen tüketicilerin kartını ATM’ye taktıktan sonra başvuru işlemleri altından tek kullanımlık şifre başvurusu iletmesi gerekir. Yapılan başvuru sonrasında cep telefonuna gelen SMS’in içerisindeki şifreyle internet bankacılığı uygulamasına giriş yapılabilir.

Çağrı Merkezi: Yapı Kredi çağrı merkezi üzerinden internet bankacılığı uygulamasını kullanmak için şifre almak isteyen müşterilerin şifre işlemleri menüsünde yer alan internet bankacılığı şifre belirleme işlemleri alt menüsüne girmesi ve TC kimlik numarası, SMS doğrulaması sonrasında telefonuna gelen tek kullanımlık şifreyle hesabına girmesi gerekmektedir.

Yapı Kredi şubeleri aracılığıyla tek kullanımlık şifre almak isteyen müşterilerin nüfus cüzdanıyla birlikte en yakın Yapı Kredi şubesine gitmesi, yaptığı başvuru sonrasında cep telefonuna iletilen SMS’in içerisindeki tek kullanımlık şifreyle uygulamaya giriş yapması gerekmektedir. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra tek kullanımlık şifreyi kalıcı ve hatırlanabilir yeni bir şifreyle değiştirebilirsiniz.

yapi kredi mobil bankacilik islemleri
yapi kredi mobil bankacilik avantajlari

Tek Kullanımlık Şifre Ne?

Tek kullanımlık şifre internet bankacılığı uygulamasına ilk girişinizi yapabilmeniz adına banka tarafından otomatik olarak üretilen bir şifredir. Bu şifreyle internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra kalıcı ve hatırlanabilir yeni bir şifreyle değiştirebilir, daha sonraki girişlerinizi belirlediğiniz yeni şifreyle yapabilirsiniz.

Tek kullanımlık şifre oluştururken önce hangi müşteri için işlem yapılacağını anlamak adına TC ya da müşteri numarasından herhangi birisinin yazılması, daha sonra sırasıyla bilgi girişi, bilgi onayı, SMS doğrulama işlemlerinin yerine getirilmesi gerekir. Bu işlemlerin yerine getirilmesi sonrasında işlemin son adımında banka tarafından hesaba tanımlı cep telefonu numarasına tek kullanımlık şifre gönderilecek, bu şifreyle hesaba giriş yapmak mümkün olacaktır.

Sitemiz içerisinden Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Şifre Değiştirmek bilgilerini incelemek istiyorsanız, https://internetbankaciligi.tv/yapi-kredi-internet-bankaciligi-sifre-degistirmek/ adresinden ulaşabilirsiniz.