TEB Mobil Bankacılık İndirme Yükleme İşlemleri Anlatım

TEB müşterilerinin kullanabileceği oldukça kullanışlı ve estetik bir mobil bankacılık aplikasyonu vardır. Bu mobil bankacılık uygulaması sayesinde para transferi, virman, havale, kıymetli maden ve döviz alış-verişi gibi çeşitli temel bankacılık işlemlerini çok daha kısa süre içerisinde basit bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Mobil bankacılık uygulamasını kullanmaya başlayacak tüketiciler için TEB mobil bankacılık indirme yükleme işlemleri anlatımı yapmak yararlı olabilir. Eğer ilk defa uygulamaya giriş yapacaksanız çeşitli konularda kafa karışıklığı yaşamanız kuvvetle muhtemeldir, bu nedenle aşağıda daha önce hiç mobil bankacılık uygulamasını kullanmamış bir kişi baz alınmıştır fakat işlem sıralaması daha önce uygulamayı kullananlar için de aynıdır.

TEB Mobil Şube Nasıl Yüklenir?

TEB mobil bankacılık uygulamasını cep telefonuna indirmek isteyen tüketicilerin öncelikle Android Market ya da IOS App Store aracılığıyla CEPTETEB mobil bankacılık uygulamasını cep telefonuna yüklemesi gerekmektedir.

CEPTETEB mobil bankacılık uygulamasını cep telefonuna indiren tüketicilerin ilk girişleri için bir şifre alması, mobil bankacılık hizmet kanalını kullanıma açması da gerekmektedir. Mobil bankacılık uygulamasını cep telefonuna indirmiş bir kişi, uygulamayı kullanmak için gerekli şifreyi TEB’in internet sitesi ya da çağrı merkezi aracılığıyla alabilir.

TEB Mobil Bankacılık Şifresi Alma

TEB mobil bankacılık uygulamasını indirdikten sonra kullanmaya başlayabilmek için bir şifre edinilmesi gerekmektedir. TEB, şifre alma işlemleri için internet sitesi üzerinden oldukça basit bir prosedürün ardından bunu mümkün kılmaktadır. Şifre almak isteyenler TEB’in internet sitesine giriş yaptıktan sonra:

  1. Sizin için > CEPTETEB > İnternet Şubesi > CEPTETEB İnternet şubesi > Şifre Alın adımlarını takip etmelidir. Bu adımların ardından anında şifre işlemleri sayfasına yönlendirildiğinizi göreceksiniz.
  2. Anında şifre işlemleri sayfasında giriş yapıldığında öncelikle kredi ya da banka kartından hangisiyle işlem yapmaya devam etmek istediğinizi belirlemelisiniz. Kredi ya da banka kartından herhangi birisini seçtikten sonra bir sonraki adıma geçmek için devam butonuna basabilirsiniz.
  3. Şifre belirleme işleminin bu adımında kartınıza ilişkin çeşitli güvenlik teyitlerini vermeniz gerekmektedir. Bilgileri verip, kart sahibi olduğunuzu doğruladığınızda bir sonraki adıma geçmek için devam butonuna tıklayın.
  4. İşlemin bu adımında hesap sahibi olduğunuzu doğrulamak için sadece sizin bilebileceğiniz çeşitli soruları yanıtlamanız istenecektir. Bu soruları yanıtladıktan sonra devam butonuna basarak işlemin bir sonraki adımına geçebilirsiniz.
  5. İşlemin beşinci ve son adımında hesap sahibinin cep telefonu numarasına bir SMS gönderilecek ve bu SMS’in içerisindeki doğrulama kodunun internet sitesine girilmesi beklenecektir. Gerekli girişi yaptıktan sonra devam butonuna basarak şifre belirleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bu beş adımı tamamladıktan sonra cep telefonunuza gönderilecek olan şifre ilk girişinizi yapmanız için kullanabileceğiniz bir şifredir ve banka tarafından otomatik olarak oluşturulmaktadır. Bu otomatik oluşturulan şifreyi ilk girişinizi yaptıktan sonra kalıcı olanla değiştirmeniz istenecektir.

teb mobil bankacilik indirme
teb mobil bankacilik yukleme

Çağrı Merkezi Üzerinden

TEB mobil bankacılık şifresini almak için çağrı merkezi hizmetinden de yararlanabilirsiniz. TEB çağrı merkezi üzerinden internet bankacılığı uygulamasına giriş yapabileceğiniz şifreyi alabilmek için öncelikle 0850 200 0666 numaralı çağrı merkezini aramalı, daha sonra şifre işlemleri menüsünün altında yer alan internet bankacılığı şifre belirleme menüsüne bağlanmalısınız. Bu menüye bağlandıktan sonra telefonunuzun rakamları yardımıyla birkaç güvenlik teyidini verip, internet bankacılığına ilk girişinizi yapacağınız şifreyi edinebilirsiniz. Edindiğiniz şifre tek kullanımlıktır ve yalnızca ilk girişinizi yapmanız için banka tarafından otomatik olarak üretilir, bu kapsamda ilk girişi yaptıktan sonra şifrenizi kalıcı olanla değiştirmeniz istenecektir.

Konuyla bağlantılı CEPTETEB İnternet Bankacılığı İhtiyaç Kredisi Başvurusu bilgilerine merak ediyorsanız https://internetbankaciligi.tv/cepteteb-ihtiyac-kredisi-basvurusu/ içerisinden inceleyebilirsiniz.