Vakıfbank İnternet Bankacılığı Açma (İlk Giriş İçin İşlemler)

Mesai kavramı olmaksızın temel bankacılık işlemleri başta olmak üzere çeşitli emirleri verebilmenizi mümkün kılan, buna ek olarak bankacılık sürecini kişi için daha basit hale getiren ortama internet bankacılığı denilmektedir.

İnternet bankacılığı hizmetini kullanabileceğiniz bankalardan birisi olarak Vakıfbank internet bankacılığı açma, ilk giriş için işlemler ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

İnternet Bankacılığı Kullanmaya Başlamak İstiyorum

Eğer Vakıfbank internet bankacılığı uygulamasını ilk defa kullanacaksanız yapmanız gereken ilk şey hesabınıza giriş yapmanızı mümkün kılacak bir şifre edinmenizdir. İnternet bankacılığına giriş yapmanızı mümkün kılacak şifreyi almak için Vakıfbank internet sitesine giriş yaptıktan sonra Şifre Al bağlantısına tıklamalısınız.

Bu bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada sırasıyla İnternet Bankacılığı için şifre alma, bloke kaldırma işlemlerini yapmak istiyorum > İnternet bankacılığı şifremi almak istiyorum seçeneklerini seçip devam demelisiniz.

Karşınıza çıkacak sayfada sahip olduğunuz kredi kartı ya da ATM kartıyla şifre tanımlamasını yapmanıza imkan verilmektedir. Hangi kartınızla işlem yapacağınızı seçtikten sonra devam tuşuna basmanız gerekiyor.

Seçimi yaptıktan sonra kartınızın ön yüzündeki 16 haneli numarayı yazmanız daha sonra son kullanma tarihini girmeniz ve son olarak şifre tuşlamasını yapmanız gerekiyor.

Hata Veriyor?

Eğer şifre almaya çalışırken hatayla karşılaşıyor, internet bankacılığı hizmetinden henüz yararlanamayacağınız söyleniyorsa muhtemelen Bireysel Ürün ve Hizmet Paket Sözleşmesi’ni imzalamak için en yakın Vakıfbank şubesine gitmeniz gerekir. Bu sözleşmeyi imzaladıktan sonra internet bankacılığı hizmet kanalının kullanıma açılmasına onay vermiş olacaksınız.

Eğer şifrenizle ilgili bir uyarıyla karşılaşıyorsanız şifre belirleme kriterlerini gözden geçirin ve farklı bir şifreyle tekrar deneyin. Şifreniz rakam ve harflerden oluşan 8 hanelik bir şifre olmalıdır. Daha önceki şifrelerinizi internet bankacılığı şifresi olarak belirleyemezseniz.

Müşteri Numarası Nedir?

İnternet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlamak için ihtiyaç duyacağınız bilgilerden birisi de müşteri numarasıdır. Müşteri numarası banka tarafından size özel olarak tanımlanmaktadır, detaylı bilgiyi 0850 222 0 724 numaralı çağrı merkezi üzerinden alabilirsiniz. Eğer çağrı merkezi üzerinden hizmet alamıyorsanız bu durumda en yakın Vakıfbank şubesine giderek müşteri numaranızı sorabilirsiniz. Hesap cüzdanının üzerinde de müşteri numaranız yer almaktadır.

vakifbank internet bankaciligi acma
vakifbank internet bankaciligi avantajlari

Şifrem Bloke Olmuş

Daha önceki giriş denemeleriniz nedeniyle şifreniz bloke olmuş olabilir. Bankalar her müşteri için hesap açılışı sırasında bireysel ürün ve hizmet kullanım sözleşmesinin imzalanmasına istinaden otomatik bir şifre oluşturup cep telefonuna SMS olarak gönderir. Dolayısıyla bu şifreden farklı bir şifreyle giriş yapmaya çalıştığınız için şifrenizi bloke etmiş olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Vakıbank internet sitesine girdikten sonra Şifre Al sayfasına erişmek ve Şifrem bloke olduğu seçeneğini seçip devam demek. Kişisel birkaç bilginizi girmenize istinaden şifrenizin blokesini kaldırabilirsiniz, ancak daha önceden belirlenen şifreyi hatırlamıyorsanız tekrar bloke etmemek için eski şifrenin blokesini kaldırmaktansa yeni bir şifre belirlemeniz daha mantıklı olacaktır.

Cep İmza

Vakıfbank’ın internet bankacılığı müşterilerine sunduğu en önemli imkanlardan birisi de cep imza teknolojisidir. Bu teknoloji sayesinde internet bankacılığına giriş yaparken şifre tuşlaması yapmanız gerekmez, tek yapmanız gereken Vakıfbank mobil uygulamasına girerek internet bankacılığına erişim işlemine onay vermektir.

Cep imza kullanmaya başlamak için yapmanız gereken tek şey mobil ugulamayı telefonunuza indirdikten sonra Aktivasyon adımlarını takip edip 6 haneli bir uygulama şifresi belirlemektir. Cep imza kullanabilmek için daha önceden internet bankacılığı şifresi de belirlemiş olmanız gerekmektedir.

Konuyla bağlantılı Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Değiştirilir? İlgili yazımıza ulaşmak istiyorsanız https://internetbankaciligi.tv/vakifbank-internet-bankaciligi-sifresi-nasil-degistirilir/ içerisinden bakabilirsiniz.