TEB İnternet Bankacılığını Aktivasyon ile Kullanıma Açma

TEB internet bankacılığı kullanmak isteyen ya da ilgili hizmet kanalını kullanıma açtığı halde henüz aktivasyon yapmayanlar için TEB internet bankacılığını aktivasyon ile kullanıma açma ve şifre oluşturma işlemlerine kısaca değinmek yararlı olacaktır.

Her geçen gün müşteri ihtiyaçlarının giderilebilmesi için internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmet kanalında çeşitli iyileştirmeler, güncelleştirmeler yapan TEB, müşterilerin internet bankacılığı kullanmaya başlamak için ihtiyaç duyduğu aktivasyon işlemini de rahatlıkla yapabilmesi için bir araç geliştirmiş, basit birkaç adımın yerine getirilmesi sonrasında herkesin kısa süre içerisinde internet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlamasını sağlamıştır.

TEB İnternet Bankacılığı Hizmet Kanalını Kullanıma Açma

İnternet bankacılığı hizmet kanalının kullanıma açılabilmesi için banka hesabını açtığınız sırada imzalamanız gereken bir evrak bulunur. Bu evrak genel itibariyle bankanın kullanıma açtığı uygulama ve hizmetlerden yararlanabilmek için kullanım şartlarının, esaslarının içerisinde yer aldığı önemli bir evraktır. Bu evrağın imzalanması sonrasında internet bankacılığı uygulamasını kullanmak için hizmet sözleşmesini kabul etmiş olursunuz ve internet bankacılığı hizmet kanalınız kullanıma açılır.

Eğer bu evrağı imzalamadıysanız ya da imzalayıp imzalamadığınızı hatırlamıyorsanız yapmanız gereken şey oldukça basit. Aşağıda bahsi geçen prosedürleri yerine getirerek internet bankacılığı hizmet kanalını aktif hale getirmek ve giriş yapabilmek için gerekli bir şifre oluşturmak.

İnternet bankacılığı uygulamasını kullanmak için ihtiyaç duyduğunuz şifreyi oluşturmanız halinde otomatik olarak internet bankacılığı hizmet kanalının kullanıma açılmasına onay vermiş olursunuz.

teb internet bankaciligi aktivasyonu nasil yapilir
teb internet bankaciligi aktivasyonu nereden yapilir

TEB İnternet Bankacılığı’nı Aktif Etme Adımları

TEB müşterileri internet bankacılığı uygulamasını aktif hale getirmek için birkaç prosedürü tamamlamalıdır. Öncelikle teb.com.tr internet sitesine girmeli, daha sonra Sizin için > CEPTETEB > İnternet Şubesi > CEPTETEB İnternet Şubesi adımlarını takip etmelisiniz. Karşınıza çıkacak ekranda Şifre Alın butonunu görmeniz gerekiyor. Bu butona tıkladıktan sonra anında parola sayfasına yönleneceksiniz. Anında parola sayfası içerisinde 4 adımı yerine getirmeniz gerekiyor. Bu 4 adım sırasıyla şu şekilde atılabilir:

  1. İşlemin ilk adımında internet bankacılığı uygulamasına giriş yapmanız için gerekli şifreyi oluştururken güvenlik teyidini vermek istediğiniz kartınızı seçmeniz gerekiyor. Kredi ya da banka kartından herhangi birisini seçip, sahip olduğunuz kartı elinize alın ve devam butonuna tıklayın.
  2. İşlemin ikinci adımında seçtiğiniz karta ilişkin 16 haneli kart numarası ve türevi bilgiler sorulacak, kartın sizde olduğu doğrulanacaktır. Bilgileri doğru şekilde girdikten sonra devam butonuna basın.
  3. İşlemin üçüncü adımında bu kartın gerçek sahibi olduğunuzu doğrulamak için sadece hesap sahibinin bilebileceği çeşitli sorular sorulacaktır. Bu soruları yanıtlayın ve devam butonuna tıklayın.
  4. İşlemin son adımında hesabınıza tanımlı cep telefonu numarasına bir SMS gönderilecek, bu SMS’i doğrulamanız istenecektir. Telefonunuza gelen SMS’in içerisindeki güvenlik kodunu internet sitesindeki kutuya girin ve devam butonuna basın.

Bu dört adımı tamamladıktan sonra cep telefonunuza TEB tarafından bir mesaj gönderilecek ve bu mesajın içerisinde internet bankacılığı uygulamasına giriş yapabilmeniz için gerekli şifre de yer alacak. Tek kullanımlık bu şifreyle internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra kalıcı ve kendi hatırlayabileceğiniz bir şifreyi oluşturabileceksiniz. Bu 4 adımı tamamlayıp, şifreyi adlıktan sonra internet bankacılığı uygulamasına giriş yapmanız halinde internet bankacılığı aktivasyon işlemini tamamlamış olacaksınız.

TEB She Card Kredi Kartı avantajlarına, başvuru koşullarına, limitlerine detaylı şekilde https://internetbankaciligi.tv/teb-she-card-kredi-karti-inceleme/ içerisinden bakabilirsiniz.