TEB İnternet Bankacılığı Üzerinden EFT Limiti Yükseltme Düşürme

İnternet bankacılığı hizmetlerinden faydalanmak isteyen TEB müşterileri, ihtiyaçları özelinde geliştirilen CEPTETEB internet bankacılığı uygulaması sayesinde ihtiyaç duyduğu neredeyse tüm bankacılık işlemlerini evinin konforunda, internet bağlantısının olduğu her yerde yerine getirebilir. İnternet bankacılığı uygulamasının bu denli kapsamlı bir hal aldığı günümüzde güvenliğine de büyük önem verilmesi oldukça anlaşılabilir bir durum ve alınan güvenlik önlemlerinden birisi de EFT limiti.

EFT limiti yani farklı bankaya yapılabilecek günlük para transferi miktarı için belirlenen üst sınır sayesinde tüketicilerin herhangi bir beklenmedik duruma karşı güvenlik çemberi içerisinde kalması, dilediği üst limit kapsamında hesabından yapılabilecek para transferini sınırlandırması mümkündür. Bu kapsamda internet bankacılığı EFT limitini azaltmak kadar artırmak da önemli olduğu için TEB internet bankacılığı üzerinden EFT limiti yükseltme, düşürme işlemlerine ayrı ayrı değinmek ve neler yapılması gerektiğini anlatmak yararlı olacaktır.

TEB İnternet Bankacılığı’ndan EFT Limiti Yükseltme

İnternet bankacılığı uygulamasını kullanan TEB müşterilerinin EFT işlemi için belirlenen limiti yükseltmek adına öncelikle internet bankacılığı uygulamasına giriş yapması gerekmektedir. İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra ayarlar > güvenlik ayarları > günlük işlem limiti adımlarını takip eden tüketiciler burada karşılarına çıkan EFT limitine dilediği rakamı yazarak günlük işlemi için bir limit belirleyebilir.

Belirlenen günlük limite onay verilmesi halinde bundan sonra gerçekleştirilebilecek işlemlerin hacmi bu miktarla kısıtlanmış olacaktır.

TEB İnternet Bankacılığı’ndan EFT Limiti Düşürme

İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yapan TEB müşterileri burada karşılarına çıkacak olan Ayarlar sekmesine giriş yaptıktan sonra Güvenlik menüsüne erişmeli ve EFT limitleri kısmında yer alan kutuya bir miktar yazmalıdır. Buraya yazılan miktar daha önceden belirlenen tutardan düşükse işleme onay vererek günlük EFT limitini düşürmeniz mümkün olur.

İnternetten Yapamadım

Eğer internet bankacılığı uygulamasını kullanarak EFT limitinizi yükseltemedi ya da düşüremediyseniz bu durumda istifade edebileceğiniz hizmet kanallarından birisi çağrı merkezidir. TEB’in çağrı merkezine erişmek için 0850 200 06 66 numarasını aramanız yeterli olacaktır. Hesap sahibi olduğunuzu doğrulamak için gerekli güvenlik teyitlerini verip müşteri temsilcisine bağlanmanız halinde saniyeler içerisinde EFT limitinizi artırabilir ya da düşürebilirsiniz.

Çağrı Merkezinden Yapamadım

Eğer internet bankacılığından ya da çağrı merkezinden EFT limitinizle ilgili bir aksiyon alamadıysanız bu durumda en yakın TEB şubesine giderek yardım talebinde bulunabilirsiniz. TEB şubelerinden alacağınız hizmet sayesinde saniyeler içerisinde EFT limitinize ilişkin güncelleme yapılacaktır.

teb internet bankaciligi eft yukseltme
teb internet bankaciligi eft limiti

TEB Mobil Bankacılık Uygulamasından EFT Limiti Güncelleme

TEB’in mobil bankacılık uygulaması üzerinden EFT limitini güncellemek isteyen tüketicilerin uygulamaya giriş yaptıktan sonra Ayarlar > Güvenlik > Günlük EFT limiti adımlarını takip etmesi ve burada yer alan değeri talep ettiği günlük EFT limitiyle değiştirmesi gerekmektedir. Yapılan bu güncellemenin ardından günlük EFT limiti belirlenen miktara düşecek ya da yükselecektir.

EFT Saatleri ve Masrafı

EFT yapmak isteyen TEB müşterilerinin hafta içi, iş günlerinde 09:00 ile 17:15 arasında aksiyon alması gerekmektedir. Mobil şubeden EFT yapacak tüketiciler 4.5 TL, TEB şubelerinden EFT yapacak tüketiciler 45,6 TL, internet bankacılığı uygulaması üzerinden EFT yapacak tüketiciler % TL ödeme yapmak durumundadır. Kredi kartından EFT yapanlardan yapılan EFT’nin % 3’ü kadar ücret talep edilmektedir.

Aynı banka hakkında TEB İnternetnet Bankacılığı Online Şifre Değiştirme İşlemi ile ilgili yazımıza https://internetbankaciligi.tv/teb-internet-bankaciligi-online-sifre-degistirme-islemi/ adresi içerisinden bakabilirsiniz.