TEB İnternet Bankacılığı Açmak İçin Gerekli İşlemler

TEB müşterileri bireysel müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak özel olarak geliştirilen CEPTETEB mobil bankacılık uygulaması yardımıyla temel bankacılık işlemlerini basit ve hızlı şekilde yerine getirebilmektedir. Bu uygulamayı kullanmaya başlamak için yerine getirilmesi gereken bazı prosedürler vardır ve bu prosedürlerin yerine getirilmesi bu işlemleri ilk defa yapacak bir kişi içi kafa karıştırıcı olabilir. Bu nedenle aşağıda adım adım ilk defa internet bankacılığı uygulamasını kullanmak için neler yapmanız gerektiği anlatılmıştır, TEB internet bankacılığı açmak için gerekli işlemlere değinilmiştir.

1. Adım: İnternet Bankacılığı Uygulamasını Edinme

İnternet bankacılığı uygulamasını TEB’in internet sitesi üzerinden ya da IOS veya Android işletim sistemine indirdiğiniz CEPTETEB mobil uygulaması yardımıyla kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığı uygulamasının en kullanışlı hali mobil bankacılık uygulamasıdır, bu kapsamda akıllı telefonunuza CEPTETEB mobil bankacılık uygulamasını indirmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

2. Adım: Giriş Yapılacak Şifrenin Belirlenmesi

İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yapıldığında burada TC kimlik numarası ve şifre sorulacaktır. Burada sorulan şifre ATM ya da kredi kartıyla ilgili değil, tamamen internet bankacılığı uygulaması özelinde oluşturulmuş şifredir. İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yapacağınız şifreyi edinmek için iki farklı hizmet kanalından yararlanabilirsiniz.

İnternet Sitesi Aracılığıyla Şifre Alma

İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yapacağınız şifreyi belirlemenin ilk ve belki de en basit yolu TEB’in internet sitesine girip şifre almak. TEB’in internet sitesine girdikten sonra şifre belirlemek için takip etmeniz gereken adımlar şunlardır:

  1. Sizin İçin > CEPTETEB > İnternet Şubesi > CEPTETEB internet Şubesi adımlarını takip ettikten sonra açılan sayfada Şifre Alın butonuna tıklayın.
  2. Anında parola başlıklı bir sayfaya yönlendirileceksiniz, bu sayfa sayesinde internet bankacılığı uygulamasına ilk girişinizi yapacağınız şifreyi belirleyebilirsiniz. Öncelikle şifre belirlerken vermeniz gereken güvenlik teyitlerini kredi kartınızla mı banka kartınızla mı vereceğinizi seçin, daha sonra devam butonuna tıklayın.
  3. İşlemin bu adımında kredi ya da banka kartının gerçek sahibi olduğunuzu ispatlamak için kartınıza ilişkin birkaç soruyu yanıtlamanız istenecektir. Gerekli yanıtları verdikten sonra devam butonuna basarak bir sonraki adıma geçin.
  4. İşlemin bu adımında hesap sahibi olduğunuzu doğrulamanız için birkaç güvenlik teyidini vermeniz gerekecektir. Bu güvenlik teyitleri sadece hesap sahibinin bilebileceği birkaç sorudan oluşmaktadır, gerekli yanıtları verdikten sonra devam butonuna basabilirsiniz.
  5. İşlemin bu son adımında hesap sahibinin cep telefonu numarasına bir kısa mesaj gönderilecek ve bu kısa mesajın içeriğinde bir doğrulama kodu yer alacaktır. Bu doğrulama kodunu internet sitesi üzerinden doğruladıktan sonra devam butonuna basarak işlemleri tamamlayabilirsiniz.

İşlemleri tamamladığınızda cep telefonunuza TEB tarafından bir kısa mesaj daha iletildiğini göreceksiniz. İletilen bu mesajın içerisinde internet bankacılığı uygulamasına giriş yapmanızı sağlayacak tek kullanımlık bir şifre bulunmaktadır.

Çağrı Merkezi Aracılığıyla

TEB’in 0850 200 0666 numaralı çağrı merkezini aradıktan sonra şifre işlemleri menüsünün altında yer alan internet bankacılığı şifre işlemleri menüsüne bağlanmanız gerekmektedir. İnternet bankacılığı şifre işlemleri menüsüne bağlandığınzıda telefonunuzun rakamları yardımıyla TC kimlik numaranız, ATM veya kredi kartınızın 16 haneli numarası vb. çeşitli güvenlik teyitlerini vermeniz gerekecektir. Bu güvenlik teyitlerini verdikten sonra TEB tarafından cep telefonunuza bir SMS gönderilecek, bu SMS’in içerisinde internet bankacılığı uygulamasına giriş yapabileceğiniz tek kullanımlık şifreniz olacaktır.

teb internet bankaciligi acmak
teb internet bankaciligi nereden acilir

3. Adım: Şifreyle Uygulamaya Giriş

Yukarıdaki 2’nci adımda yer alan iki yöntemden birisiyle şifre belirledikten sonra uygulamaya giriş yapın. TC kimlik numarası ve TEB tarafından size iletilen tek kullanımlık şifrenizi buraya girin ve ana sayfaya erişin. Tek kullanımlık şifrenizle CEPTETEB bankacılık uygulamasına giriş yaptığınızda karşınıza direkt olarak yeni bir şifre belirleyeceğiniz kutu çıkacaktır. TEB’in size ilettiği tek kullanımlık şifreyi bu kutu yardımıyla yeni ve kalıcı şifrenizle değiştirebilirsiniz.

Güvenlik direktiflerine uygun bir şifre belirleyip onayla dediğinizde bir sonraki girişlerinizde kullanacağınız kalıcı internet bankacılığı şifrenizi oluşturmuş, uygulamayı başarıyla aktif hale getirmiş oldunuz.

Konutla bağlantılı CEPTETEB İnternet Bankacılığı İhitiyaç Kredisi Başvurusu hakkında ayrıntılı bilgiler için https://internetbankaciligi.tv/cepteteb-ihtiyac-kredisi-basvurusu/ adresini inceleyebilirsiniz.