Şekerbank İnternet Şubesi EFT İşlem Ücretleri ve Saatleri

Mobil bankacılık ve internet bankacılığı gibi dijital hizmet kanallarına büyük önem veren, bu kapsamda ilgili hizmet kanallarını sürekli olarak güncelleyen Şekerbank, müşteri ihtiyaçlarını etkin biçimde karşılayabilmek için bu uygulamaların kullanımını da olabildiğince basit tutmaktadır. Özel bir şirket olması, kar güdüsüyle hareket etmesi nedeniyle çeşitli bankacılık işlemlerinden ücret talebinde de bulunur. BDDK mevzuatı gereğince her banka, yaptığı işlemler için talep ettiği ve edeceği ücretleri açıkça bildirmek zorundadır. Bu kapsamda Şekerbank internet şubesi EFT işlem ücretleri ve saatleri konusuna değinmek yararlı olacaktır.

Şekerbank EFT İşlem Saatleri

Şekerbank müşterileri EFT yapmak için 09:00 ile 17:20 saatleri arasında aksiyon almak durumundadır, bu saatler arasında EFT yapılmaması halinde işlem ödeme emri olarak kaydedilir ve bir sonraki ilk iş günü içerisinde hesapta yeterli para olması durumunda yapılır.

EFT’nin 7 gün 24 saat yapılamamasının nedeni ülkemizde ödeme sistemlerinden sorumlu kurumun mevzuatla Merkez Bankası olmasıdır. Merkez Bankası’nın bankalar arasında gerçekleştirilen ödemelere aracılık etme yükümlülüğü bulunur, bu kapsamda EFT’nin de sadece Merkez Bankası’nın çalışma saatleri içerisinde karşı hesaba geçmesi mümkün olur.

Şekerbank EFT Ücretleri

Şekerbank müşterileri internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulaması üzerinden gerçekleştirecekleri EFT’ler için ücret ödemesi yapmak durumundadır.

İnternet bankacılığı uygulaması üzerinden 09:00 ile 15:59 saatleri arasında EFT yapılması halinde bu para transferi için 5 TL ücret ödemesi talep edilir. İnternet bankacılığı uygulaması üzerinden 16:00 ile 17:20 arasında EFT yapılması halinde ise bu işleme geç EFT denilir ve bunun için 7.5 TL ücret alınır.

Mobil bankacılık uygulaması üzerinden 09:00 ile 15:59 saatleri arasında EFT yapılması halinde bu para transferi için 4 TL ücret ödemesi talep edilir. Mobil bankacılık uygulaması üzerinden 16:00 ile 17:20 saatleri arasında EFT yapılması halinde bu para transferi geç EFT olarak tanımlanır ve 6 TL ücret ödemesi talep edilir.

sekerbank internet subesi eft saatleri
sekerbank internet subesi eft ucreti

Şekerbank Günlük EFT Limiti

İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulaması üzerinden EFT yapmak isteyen müşterilerin banka tarafından kendilerine otomatik olarak atanan 50 bin TL’lik üst limitle hareket etmesi gerekmektedir. Bu günlük EFT limitinin değiştirilmesi mümkündür.

Günlük EFT Limitini Artırmak

Gün içerisinde yapılabilecek EFT’nin miktarını artırmak isteyen müşterilerin en yakın Şekerbank şubesine giderek bu isteğiyle ilgili bir form doldurması ve bu formu imzalayarak teslim etmesi gerekmektedir. Form imzalanmadan EFT limitinin yükseltilmesi mümkün değildir.

Günlük EFT Limitinin Düşürülmesi

Talep eden müşteriler gün içerisinde gerçekleştirecekleri EFT limitini düşürebilmektedir. Günlük 50 bin TL’lik EFT limitini yüksek bulan tüketicilerin çağrı merkezi veya internet bankacılığı uygulaması üzerinden EFT limitini düşürmesi mümkündür. EFT limitinin düşürülmesi güvenlik önlemi gibi algılandığı için şubeye giderek imza verilmesi gerekmez, ancak daha sonradan EFT limitini eski haline getirmek isteseniz dahi şubeye gitmeniz gerekir. Çünkü her ne koşulda olursa olsun günlük işlem limitinin artırılması için imzaya ihtiyaç vardır.

Ayrıca sitemiz içerisinden Şekerbank İnternet Bankacılığı Şifresini Değiştirme Yöntemi hakkında bilgiler için https://internetbankaciligi.tv/sekerbank-internet-bankaciligi-sifresini-degistirme-yontemi/ adresini inceleyebilirsiniz.