Sigorta Prim Ödemelerinde (SGK Ödeme) Kolaylık

İnternet devrinin hızlı bir şekilde yaşandığı bu dönemde her yerde yaşanan kolaylık SGK Ödeme işleminde de yaşanıyor. Özellikle son dönemde bankaların açmış olduğu internet bankacılığı sayesinde banka kuyruklarında beklemeden rahatlıkla birçok ödemenizi internet üzerinden tek tık ile yapabiliyorsunuz. Buda kişilerin günlük yaşam içindeki kargaşasında bir nebze de olsa kolaylık sağlıyor. Son zamanlarda bankaların özellikle çok fazla bekleme sırası olmaması için ilk olarak bankamatiklerden ödeme olanağının da sağlaması bu duruma yetmeyince internet üzerinden tek tık ile ödeme avantajları ile büyük ölçüde çözüm bulundu.

Hangi Şekillerde SGK Borçlarını İnternetten Ödeyebiliriz

Bankalar bu anlamda büyük adımlar attılar fakat SGK ödemelerinin çoğu bu doğrultuda biraz daha bekleyerek doğru adımı bekledi. Beklenen ve ihtiyaç olan adımın gelmesi de vatandaşlara kolaylık sağladı. SGK üzerinden olan prim borçlarını ödemek için öncelikle E-DEVLET adresiniz ile ödeme yapmak mümkün olmaktadır. Şahsi bir adres olan bu sayfayı sadece sizin kullanmanız mümkün olmaktadır. Bu adrese girerek kredi kartınız ile kolaylıkla ödeme yapmanız mümkündür. Bunun dışında yine internet bankacılığı olan Ziraat bankası üzerinden de internetten ödeme yapmak mümkün olmaktadır. Ayrıca bulunduğunuz banka bu alanda hizmet veriyor ise ve siz internet bankacılığı kullanıyorsanız bu yöntem ile de ödeme yapmanız mümkün olmaktadır.

Prim Borçlarının Ödemesi Yapılırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Her ne kadar internet üzerinden tek tık ile ödeme yaparak hem zamanda kaybetmeyi hem de zamanında yatırma avantajı sağlamayı elde etsek de bu konu da dikkat etmemiz gereken birkaç detay bulunuyor. Özellikle internet bankacılığı üzerinden ödeme yapmayacaksanız o zaman SGK primi yatırırken size ait olan borç ödemesi için sizin hesabınız olup olmadığını çok iyi kontrol edin. Ödeme onayından sonra borcun düşüp düşmediğiniz bekleyin. Ayrıca kredi kartınızın limitine dikkat edin.

Sigorta Prim Ödemelerinde (SGK Ödeme) Kolaylık

Eğer ki limit yoksa o zaman SGK ödeme işlemini internet üzerinden yapamazsınız. Son bir detay ise eğer ki internet bankacılığı ile ödeme yapacaksanız sadece kredi kartı limitinden değil kendi hesabınızdaki paradan da ödeme yapmanız mümkün olmaktadır.

Ayrıca “Sigortasız kişi kredi alabilir mi?” isimli yazımıza da göz atabilirsiniz.

Sigortasız Kişi Kredi Alabilir mi?