ING Bank İnternet Bankacılığı İndir ve Yükle (Mobil Uygulama)

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmet kanallarında yaptığı sürekli güncellemelerle süreci müşterileri için her geçen gün daha basit kılan ING Bank, Android veya IOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlar üzerinden de bankacılık işlemlerinin yerine getirilebilmesi için mobil bankacılık uygulaması bulundurmaktadır. ING Bank müşterileri mobil bankacılık uygulaması üzerinden para çekme işlemi haricinde tüm temel bankacılık işlemlerini yapabilmekte, hesabını kontrol edebilmektedir. Bu kapsamda ING Bank internet bankacılığı indirme ve yükleme işlemine değinmek mobil uygulamanın ilk kullanımının nasıl yapılacağını aktarmak yararlı olacaktır.

ING Bank İnternet Bankacılığı Uygulamasına Giriş için Ne Gerekiyor?

Mobil bankacılık uygulamasını indirmek, internet bankacılığı şifresi almak ve hesaba giriş için gerekli kullanıcı kodunu bilmek mobil bankacılık uygulamasından yararlanmak için yeterlidir.

Fakat bu bilgileri aldığınız halde mobil bankacılık uygulamasına giremediğiniz durumlar olabilir. Çok nadir de yaşansa bazı durumlarda kullanıcıların ING Bank’ta hesap açarken alternatif hizmet kanalları kullanım sözleşmesini imzalamamış olması muhtemeldir. BDDK mevzuatı gereği bir müşterinin internet bankacılığı hizmetinden yararlanabilmek için bu sözleşmeyi imzalaması ve internet bankacılığı hizmet kanalını kullanıma açmış olması gerekir. Dolayısıyla bu sözleşmeyi imzalamayan kullanıcılar geri kalan tüm gereklilikleri yerine getirmiş olsa dahi ilgili hizmet kanalının kullanıma açılmamış olması kaynaklı hesabına erişim sağlayamayabilir. Bu durumdaki müşterilerin en kısa süre içerisinde ING Bank şubesine gitmesi ve sözleşmeyi imzalayarak internet bankacılığı hizmet kanalını kullanıma açması gerekmektedir.

ING Bank Mobil Bankacılık Uygulamasını İndirme

ING Bank mobil bankacılık uygulamasını  cep telefonuna indirmek isteyen müşterilerin Android veya IOS işletim sistemi kullanıyor olmasına bağlı olarak iki farklı prosedürden uygun olanını takip etmesi gerekiyor.

Android Telefona Bankacılık Uygulaması İndirme

Mobil bankacılık uygulamasını Android işletim sistemine sahip akıllı telefonuna indirmek isteyen ING Bank müşterilerinin Google Play Store uygulamasına giriş yaptıktan sonra ekranın üst kısmında yer alan arama çubuğuna ING Bank yazması gerekmektedir. ING Bank Mobil Bankacılık uygulaması muhtemelen ilk sırada çıkacaktır, bu uygulamanın sayfasına girip yükle butonuna basmanız halinde ilgili uygulama otomatik olarak indirilip, kurulacak ve telefonunuzun ana ekranında görünecektir.

IOS (iPhone) Telefona Bankacılık Uygulaması İndirme

iPhone kullanıcıları, diğer bir deyişle IOS işletim sistemine sahip bir akıllı telefon ya da tablet kullanıcıları mobil bankacılık uygulamasını indirmek için ana menüde yer alan App Store uygulamasına giriş yapmalıdır. Bu uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranın üst kısmında yer alan arama çubuğuna ING Bank yazılması halinde ilk sıradaki uygulama muhtemelen ING Bank mobil bankacılık uygulaması olacaktır.

Bu uygulamanın sayfasına giriş yaptıktan sonra yükle butonuna basılması halinde ilgili uygulama otomatik olarak indirilecek ve telefonunuzun ana ekranına sabitlenecektir.

Mobil Bankacılık Uygulaması İlk Giriş

ING Bank mobil bankacılık uygulamasını cep telefonunuza veya tabletinize indirdikten sonra ilk girişinizi yapmak için şifre almanız gerekmektedir. İnternet bankacılığı uygulamasına ilk giriş için gerekli şifreyi yine internet bankacılığı uygulaması üzerinden ya da 0850 222 0 600 numaralı çağrı merkezinden alabilirsiniz. Takip edilecek adımlar şu şekildedir:

1. Adım: İlk Başvuru

İnternet bankacılığı hizmet kanalının aktif hale gelmesi için internet bankacılığı uygulaması giriş sayfasına eriştikten sonra karşınıza çıkan Yardım İstiyorum bağlantısına tıklamanız gerekir. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza İnternet Şubesi’ni ilk defa kullanacağım seçeneği çıkacaktır, bu seçeneği işaretledikten sonra ATM kartım ya da Kredi Kartım var seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Eğer ATM ya da kredi kartınız yoksa 0850 222 0 600 numaralı çağrı merkezini aramalı ve işlemlerinizi telefon bankacılığı üzerinden halletmelisiniz.

2. Adım: İlk Şifreyi Alma

İnternet bankacılığı uygulamasına giriş için gerekli ilk şifreyi almak adına ATM yada kredi kartım var seçeneğini tıklayan müşterilerin kartının ilk 6 ve son 4 rakamı sorulacaktır. Bu bilgileri verdikten sonra hesaba tanımlı cep telefonu numarasını da belirtmeniz gerekir.

İşlemin ikinci adımında hesaba tanımlı cep telefonu numarasına gönderilen güvenlik kodunun doğrulanması istenecektir. Gerekli doğrulamayı yaptıktan sonra internet bankacılığı uygulamasına giriş için gerekli tek kullanımlık şifre banka tarafından otomatik olarak oluşturulacak ve yine SMS olarak gönderilecektir.

3. Adım: Tek Kullanımlık Şifrenin Değiştirilmesi

İnternet bankacılığı uygulamasına giriş için gerekli şifreyi çağrı merkezinden ya da internet bankacılığı uygulaması üzerinden almanız fark etmemektedir. İlk giriş için oluşturulan şifre tek kullanımlıktır, ve hesaba giriş yaptıktan sonra hemen yeni bir şifreyle değiştirmeniz istenir. İlgili şifreyi yeni bir tanesiyle değiştirdikten sonra mobil bankacılık aktivasyon işlemini tamamlamış olursunuz.

ing bank internet bankaciligi indir
ing bank internet bankaciligi yukle

SMS’ler Gelmiyor

İnternet ya da mobil bankacılık uygulaması için gerekli işlemleri yaparken banka tarafından gönderilen SMS’ler bazen telefonunuza ulaşmayabilir. Bu sorunu çözmek için internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra yardım istiyorum bağlantısına tıklamanız ve açılan sayfada Sim kartımın blokesini kaldırmak istiyorum seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.

Bu seçeneği işaretledikten sonra işlemin ilk adımında kullanıcı kodunuz, kartınızın ilk 6 ve son 4 rakamı, son kullanma tarihi, güvenlik kodu ve hesaba tanımlı cep telefonu numarası sorulur. Bu soruları yanıtladıktan sonra ileri butonuna basarak sim blokenizi kaldırabilirsiniz.

Kullanıcı Kodu Öğrenme

Eğer kullanıcı kodunuzu bilmiyorsanız 0850 222 0 600 numaralı çağrı merkezini aradıktan sonra 4 tuşuna basarak kullanıcı kodunuzu öğrenebilirsiniz.

Anadolubank İnternet Bankacılığı Şifre Al ile ilgili ayrıntıları merak ediyorsanız https://internetbankaciligi.tv/anadolubank-internet-bankaciligi-sifre-al-ilk-kez-kullanim/ adresi içerisinden kısa sürede bakabilirsiniz.