Anadolubank İnternet Bankacılığı Şifre Al (İlk Kez Kullanım)

Bireysel müşteri tabanında kısa süre içerisinde büyük başarılara imza atan Anadolubank, mobil bankacılık ve internet bankacılığı hizmet kanalına olan yoğun ilgi nedeniyle her geçen gün yeni güncellemelere imza atmakta ve bu hizmet kanallarının giderek gelişmesini sağlamaktadır. İnternet bankacılığı uygulaması ve dijital bankacılık hizmetine verdiği önem ne kadar fazla olsa ve kullanımını da ne kadar basit tutsa da çeşitli durumlarda bazı kafa karışıklıklarının yaşanması olasıdır. Bu açıdan yeni müşteriler ya da kayıt sırasında çeşitli problemlerle karşılaşanlar için Anadolubank internet bankacılığı şifre alma işlemine ve ilk defa internet bankacılığı uygulaması kullanacak tüketicilerin bunun için neler yapması gerektiğine değinmek yararlı olacaktır.

Anadolubank İnternet Bankacılığı Uygulaması

Anadolubank, dijital hizmet kanalına büyük önem veren ve dijital bankacılık faaliyetini etkin şekilde idame ettiren bankalardan birisidir. İnternet üzerinden yapılan kredi başvuruları, tahsis ve çeşitli imkanları sağlamasıyla internet bankacılığı uygulamasının önemi de artmaktadır. Para çekme işlemi haricinde akla gelebilecek her türlü bankacılık işleminin internet bankacılığı uygulaması üzerinden yapılmasını mümkün kılan Anadolubank, internet bankacılığı kullanmak isteyen tüketicilerin öncelikle başvuru yapmasını daha sonra giriş için bir şifre belirlemesini talep etmektedir. Bu açıdan birinci adımdan itibaren internet bankacılığı uygulaması kullanmaya başlamak için neler yapılması gerektiğine değinilecektir.

Anadolubank İnternet Bankacılığı Uygulamasına Kayıt Olma

Anadolubank müşterisi olanlar internet bankacılığı hizmet kanalını kullanıma açmak için öncelikle başvuru yapmak durumundadır. İnternet bankacılığı uygulamasını kullanmak için yapılacak başvuru yine internet bankacılığı uygulamasının içerisinden yapılmaktadır. Bu açıdan internet bankacılığı uygulaması kullanmaya başlayacak tüketicilerin ilk olarak Anadolubank.com.tr internet sitesine girmesi daha sonra internet bankacılığı bağlantısına tıklaması gerekmektedir.

İnternet bankacılığı uygulamasının giriş sayfasında sağ tarafta bulunan İnternet şube kullanımımı aktif etmek istiyorum bağlantısına tıkladıktan sonra açılan sayfada Anadolubank’tan aldığınız kartınızın son 6 hanesi, TC kimlik numaranız ve türevi sorular sorulacaktır.

Bu soruları yanıtlayıp işleme devam butonuna tıkladığınızda kimlik bilgileriniz sorulacak, birkaç güvenlik teyidinin daha yerine getirilmesi sonrasında internet bankacılığı uygulaması başvurunuz yapılmış olacaktır.

Bu başvuru internet bankacılığı hizmet kanalını kullanıma açacaktır, internet bankacılığı uygulamasını kullanıma açtıktan sonra giriş yapmak için gerekli bir şifre alınması gerekir.

anadolubank internet bankaciligi sifre nereden alinir
anadolubank internet bankaciligi sifre alma

İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

İnternet bankacılığı uygulamasını kullanmak için yerine getirilmesi gereken ikinci ve son adım giriş yapmayı mümkün kılacak bir şifre edinmektir. İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yapılacak şifrenin belirlenmesi için internet bankacılığı uygulamasının giriş sayfasına eriştikten sonra sağ tarafta yer alan Parolamı unuttum / bloke ettim bağlantısına tıklamalı ve size sorulan çeşitli güvenlik teyitlerini yanıtladıktan sonra girişi mümkün kılacak internet bankacılığı parolasını SMS olarak almalısınız.

Anadolubank tarafından oluşturulan ve internet bankacılığı uygulamasına giriş yapmanızı mümkün kılacak olan bu şifre tek kullanımlıktır. Bu şifreyle internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptığınızda şifreyi yeni ve kalıcı bir tanesiyle değiştirmeniz gerekecektir. Bu değişimi de yaptıktan sonra internet bankacılığına giriş yapmanızı mümkün kılacak kalıcı parolayı da belirlemiş olacaksınız.

Problem Yaşıyorum

İşlemlerin herhangi bir adımında problem yaşamanız halinde çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcisinden size yardım etmesini isteyebilirsiniz. İnternet bankacılığı şifresi belirleme işleminin her adımında çağrı merkezi yetkilisi size yardım edebilir. 0850 222 55 50 numarasıyla erişebileceğiniz Anadolubank çağrı merkezi üzerinden internet bankacılığı başvurusu yapabilir, şifre alabilirsiniz. Fakat çoğu zaman en basit yöntem tüm bu işlemleri internet sitesi üzerinden halletmektir.

Konuyla alakalı Anadolubank İnternet Bankacılığı Aktivasyon İşlemi yazımıza https://internetbankaciligi.tv/anadolubank-internet-bankaciligi-aktivasyon-islemi-nasil-yapilir/ içerisinden bakabilirsiniz.

Türkiye’de en iyi arkadaş sitesine tanıtım yapıyoruz..
Bodrum
Bostancı
Bursa
Büyükçekece
Çağlayan
Cihangir
Denizli
Diyarbakır
Erenköy
Elit