ICBC İnternet Bankacılığı Onay ve Aktivasyon İşlemleri

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmet kanallarında yaptığı sürekli güncellemelerle uygulamayı ve kullanımını her geçen gün daha basit hale getiren ICBC bu açıdan dijital bankacılık faaliyetine başarıyla devam etmektedir. Daha iyi hizmet verebilmek adına geliştirmelere imza atsa da yeni müşteriler ya da henüz internet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlayanların çeşitli kafa karışıklıklarıyla karşılaşması mümkündür. Bu kapsamda ICBC internet bankacılığı onay ve aktivasyon işlemleri, ilk kullanım için yapılması gerekenler gibi çeşitli konulara yoğunlaşmak yararlı olacaktır.

ICBC İnternet Bankacılığı için Neler Gerekli

ICBC müşterileri internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamasını kullanmak için sadece şifreye ihtiyaç duymaktadır. İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yapılacak şifrenin alınması halinde TC kimlik numarası ve belirlenen bu şifre ile internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanılabilir.

ıcbc internet bankaciligi onay
ıcbc internet bankaciligi aktivasyon

İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

İnternet bankacılığı şifresi almak isteyen müşterilerin 444 00 50 numaralı çağrı merkezini araması gerekmektedir. ICBC Turkey Telefon bankacılığı hizmeti üzerinden şifre alabilmek için çağrı merkezini aradıktan sonra 22 tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşlamayı yaptıktan sonra müşteri temsilcisine bağlanacaksınız ve kendisine internet bankacılığı şifresi almak istediğinizi belirttiğinizde size anne kızlık soyadı, hesaba tanımlı cep telefonu numarası, TC kimlik numarası gibi sorular soracaktır.

Bu soruları yanıtlamanızın ardından cep telefonunuza bir doğrulama kodu gönderecek ve görüşme içerisinde bu mesajın içerisinde yer alan doğrulama kodunu kendisiyle paylaşmanızı isteyecektir. Doğrulamayı başarıyla yaptıktan sonra müşteri temsilcisi şifre belirlenmesi için sizi sesli yanıt sistemine yönlendirecek.

Sesli yanıt sistemine yönlendiğinizde internet bankacılığı uygulamasına giriş için kullanacağınız 6 rakamdan oluşan şifrenizi art arda iki defa tuşlamanız istenir. Aynı 6 rakamı iki defa tuşladıktan sonra internet bankacılığı uygulamasına giriş yapacağınız şifreyi belirlemiş olursunuz.

Şifreyi belirledikten sonra internet bankacılığı uygulaması giriş sayfasında yer alan TCKN / Kullanıcı kodu kısmına TC kimlik numaranızı, şifre kısmına ise sesli yanıt sisteminde tuşladığınız 6 rakamı tuşlayarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Telefon bankacılığı uygulaması üzerinden belirlenen şifre 6 rakamdan oluşan bir şifre olduğu için bu sadece ilk girişinizi yapmanızı sağlar, internet bankacılığı uygulamasına ilk girişinizi yaptıktan sonra hemen yeni bir şifre belirlemeniz istenir. Belirleyeceğiniz yeni ve kalıcı şifreniz en az 6, en fazla 12 hane, en az bir harf ve en az bir rakam içerikli, tekrar eden rakamlardan ya da harflerden oluşmayan, büyük ve küçük harflerin kombinasyonundan oluşmalıdır.

Kalıcı şifrenizi belirledikten ve iki defa karşınızdaki kutuya yazdıktan sonra mevcut şifrenizi girip onay butonuna basmanız istenir. Bu işlemi yaptıktan sonra internet bankacılığı uygulamasının kalıcı şifresini belirlemiş olursunuz ve gelecekteki girişlerinizi de bu şifrenizle yaparsınız.

İnternet bankacılığı uygulamasına giriş için belirlediğiniz bu şifre aynı zamanda mobil bankacılık uygulamasına giriş yapmak için de kullanacağınız şifrenizdir. Dolayısıyla mobil bankacılık uygulamasını da akıllı telefonunuza indirerek mobil bankacılık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Ayrıca Anadolubank İnternet Bankacılığından Havale bilgilerini kısa sürede https://internetbankaciligi.tv/anadolu-internet-bankaciligindan-havale-eft-ile-para-transferi/ adresinden inceleyebilirsiniz.