ICBC İnternet Bankacılığı İndirme (Mobil Uygulama)

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarında yaptığı sürekli güncellemelerle dijital bankacılık hizmetini müşterileri için her geçen gün daha kullanışlı hale getiren ICBC, bu kapsamda uygulamaya kayıt olma ve indirme prosedürlerini da oldukça basit tutmuştur. Her ne kadar basit tutmuş olsa da henüz uygulamayı kullanan ya da yeni müşterilerin bazı kafa karışıklıkları yaşaması oldukça normaldir. Bu açıdan ICBC internet bankacılığı indirme mobil uygulama ile ilk kullanıma hazırlanma gibi çeşitli işlemlere değinip, bir ICBC müşterisinin nasıl internet bankacılığı hizmetinden faydalanabileceğini anlatmak yararlı olacaktır.

Mobil Bankacılık Hizmetinden Yararlanmak için Gerekenler

Mobil bankacılık hizmetinden yararlanmak isteyen ICBC müşterilerinin ilgili uygulamayı Android ya da IOS işletim sistemine sahip cihazlarına indirmesi gerekmektedir. Uygulamanın indirilmesi sonrasında mobil bankacılık uygulamasına giriş için gerekli olan tek şey şifredir ve bunun nasıl alınabileceğine de aşağıda farklı bir başlık altında değinilecektir.

Android Telefonlara ICBC Mobil İndirme

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonuyla ICBC mobil bankacılık uygulamasını kullanmak isteyen müşterilerin telefonunun ana menüsündeki Google Play Store uygulamasına giriş yaptıktan sonra ekranın üst kısmında yer alan arama çubuğuna ICBC yazması gerekmektedir. ICBC Mobil uygulaması muhtemelen ilk sırada çıkacaktır, üzerine tıklayıp yükle butonuna basmanız halinde ilgili uygulama cep telefonunuza indirilip otomatik olarak kurulacaktır. Kurulum tamamlandıktan sonra uygulama telefonunuzun ana menüsüne otomatik olarak eklenecektir.

IOS Telefonlara (iPhone) ICBC Mobil İndirme

IOS işletim sistemine sahip iPhone kullanıcılarının ICBC mobil bankacılık uygulamasını cep telefonuna indirmek için öncelikle telefonlarının ana menüsünde bulunan App Store uygulamasına giriş yapması gerekmektedir. App Store’a giriş yaptıktan sonra ekranın üst kısmında yer alan arama çubuğuna ICBC Mobil yazıp ilgili sayfaya giriş yapmanız gerekmektedir. ICBC Mobil sayfasındaki yükle butonuna tıklamanız halinde mobil bankacılık uygulaması otomatik olarak indirilecek ve kurulacaktır. Kurulum tamamlandıktan sonra ilgili uygulama otomatik olarak cep telefonunuzun ana ekranına eklenecektir.

ıcbc internet bankaciligi nereden indirilir
ıcbc internet bankaciligi nasil indirilir

ICBC Mobil Şifre Alma

ICBC mobil bankacılık uygulamasını cep telefonunuza indirdikten sonra yapmanız gereken tek şey ilk giriş için şifre almaktır. İnternet bankacılığı uygulamasına giriş için şifre almak isteyen müşterilerin 444 00 50 numaralı çağrı merkezini araması gerekmektedir. ICBC çağrı merkezini aradıktan sonra 22 tuşlamasını yapmanız halinde otomatik olarak müşteri temsilcisine bağlanacaksınız. Müşteri temsilcisi TC kimlik numaranız, cep telefonu numaranız, anne kızlık soyadınız gibi çeşitli spesifik sorular sorar ve güvenlik teyitlerini vermenizin ardından hesap sahibinin cep telefonu numarasına bir SMS gönderir.

Cep telefonunuza gelen SMS’in içerisinde 6 haneli bir sayı yer alacaktır, bu sayıyı müşteri temsilcisine paylaştıktan sonra güvenlik teyitlerini vermiş olursunuz. Bu teyidi de verdikten sonra müşteri temsilcisi sizi sesli yanıt sistemine yönlendirir ve 2 kere üst üste 6 haneli bir şifre tuşlaması yapmanız istenir. Sesli yanıt sisteminde 2 kere tuşladığınız bu 6 rakam internet bankacılığı uygulamasına girerken kullanacağınız şifre olacaktır. Şifreyi başarıyla belirledikten sonra telefonu kapatmanız gerekiyor.

Mobil bankacılık uygulamasına tıkladıktan sonra açılan sayfada TCKN / Kullanıcı Kodu yazan kısma TC kimlik numaranızı, şifre yazan kısma ise sesli yanıt sisteminde tuşladığınız 6 rakamı yazarak mobil bankacılık uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca Aktifbank İnternet Bankacılığı EFT Limiti bilgilerini https://internetbankaciligi.tv/aktifbank-internet-bankaciligi-eft-limitini-yukseltme-ve-azaltma/ içerisinden öğrenebilirsiniz.