Anadolu İnternet Bankacılığından Havale EFT ile Para Transferi

Anadolubank müşterileri internet bankacılığı uygulamasına büyük önem veren bu bankanın geliştirdiği bir uygulamayı kullanmasıyla oldukça şanslı sayılabilir. Mobil bankacılık ve internet bankacılığı gibi dijital hizmet kanallarına büyük önem arz eden Anadolubank, bu kapsamda tüketicilerin şubeye ihtiyaç duymadan para çekme işlemi haricinde akla gelebilecek her türlü bankacılık işlemini internet bankacılığı uygulaması üzerinden yapabilmesini mümkün kılmaktadır. Bu kapsamda yapılabilecek en temel bankacılık işlemlerinden birisi olması itibariyle Anadolubank internet bankacılığından havale ve EFT ile para transferi işlemine ve bu işlemle ilgili bilinmesi gerekenlere değinmek yararlı olacaktır.

Anadolubank EFT İşlemi

Bir bankadan diğer bir bankaya yapılan para transferine EFT denilmektedir. EFT işlemi bankalar arası bir işlem olduğu için ve ülkemizde mevzuat gereği ödeme sistemlerinden Merkez Bankası sorumlu olduğu için iki banka arasında gerçekleşen bu ödemeye de Merkez Bankası aracılık etmektedir. Bu kapsamda EFT işleminin Merkez Bankası’nın çalıştığı saatlerde yapılması gerekir, aksi taktirde işlem bir sonraki güne sarkabilir.

Anadolubank, EFT işlemini basit birkaç adımın yerine getirilmesi sonrasında yapılabilir kılmaktadır. Birkaç tıklamayla yapılacak EFT için bir miktar komisyon da alınmaktadır, aşağıda tüm detaylara değinilmiştir.i

Anadolubank EFT Ücreti

Anadolubank, EFT yapılması halinde her hizmet kanalı için ayrı bir ücret tarifesi bulundurmaktadır. Bu kapsamda internet bankacılığı uygulaması üzerinden EFT yapacak tüketicilerin işlem başına 4 TL ücret ödemesi yapması gerekir. Anadolubank, internet bankacılığı uygulaması üzerinden yapılan ödemelerde bireysel ya da kurumsal tüketici ayrımı yapmamakta, gerçekleştirilen her işlem için 4 TL ücret talep etmektedir. Mobil bankacılık uygulamasından yapılan EFT işlemi için de yine aynı şekilde 4 TL ücret ödemesi yapılması gerekir.

Anadolubank EFT Saatleri

Anadolubank müşterileri yukarıda da değinildiği gibi Merkez Bankası kaynaklı EFT işlemlerini belirli saat aralıklarında yapmak durumundadır. Anadolubank müşterileri EFT işleminin aynı gün içerisinde karşı hesaba geçmesini isterse 09:00 ile 17:00 arasında işlem yapmak durumundadır. Bu saatler aralığında yapılmayan EFT’ler bir sonraki ilk iş gününe sarkacaktır.

Anadolubank EFT Nasıl Yapılır?

EFT yapmak isteyen Anadolubank müşterileri öncelikle internet bankacılığı uygulamasına giriş yapmak durumundadır. İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra sırasıyla aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmek yeterli olacaktır.

  1. Para transferleri sekmesinin altında yer alan EFT işlemine tıklanır,
  2. Alıcının IBAN ve ad soyad bilgisi girilir,
  3. Ne kadar para transfer edlieceği belirtilir, işlemin gerçekleşeceği zaman seçilir,
  4. Özet bilgisi kontrol edilir,
  5. Özet adımında herhangi bir problemle karşılaşılmazsa para transferine onay verilir.
anadolu bank internet bankaciligi eft saatleri
anadolu bank internet bankaciligi sifre alma

Anadolubank Havale İşlemi

Banka içerisinde gerçekleştirilen ödeme işlemine havale denilmektedir. Merkez Bankası bu işleme aracı olmadığı için mesai kavramı yoktur ve tatil günleri de dahil olmak üzere istenilen zamanda havale yapılabilir. Anadolubank, havale işleminden de bir miktar ücret talep etmektedir.

Anadolubank Havale Ücretleri

Virman yani kişinin kendi hesapları arasında yapılan bir transfer işlemi dahi olsa Anadolubank müşterileri havale emri için bankaya 4 TL ücret ödemesi yapmak durumundadır. Bu ücret internet ve mobil bankacılık uygulaması için geçerlidir, çağrı merkezi ya da şube gibi diğer hizmet kanallarından yapılan havale işlemlerinde farklı bir ücret ödemesi yapılması gerekir.

Anadolubank Havale Saatleri

Anadolubank müşterileri gerçekleştirecekleri havale işlemi için herhangi bir saat kavramına uymak durumunda değildir. 7 gün 24 saat süresince havale yapılabilir ve resmi tatil günlerinde dahi olunulsa havale anında gerçekleşecek, karşı hesap parasını alacaktır.

Anadolubank Havale Nasıl Yapılır?

Havale yapmak isteyen müşteriler öncelikle internet bankacılığı uygulamasına giriş yapmak durumundadır. İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra sırasıyla şu adımları takip etmek gerekir.

  1. Para transferleri sekmesinin altında yer alan havale bağlantısına tıklanır, transfer yapılacak kişinin hesap numarası ya da müşteri numarası belirtilir,
  2. Ne kadar para transfer edileceği seçilir,
  3. Para transferinin ne zaman gerçekleşeceği belirtilir,
  4. Özet bilgisi kontrol edilir,
  5. Bilgilerde bir hata yoksa işleme onay verilir ve ödeme anında gerçekleşir.

Aktifbank İnternet Bankacılığı Aktivasyon İşlemi bilgilerini merak ediyorsanız https://internetbankaciligi.tv/aktifbank-internet-bankaciligi-aktivasyon-islemi-5-dk-da-onay/ adresinden bakabilirsiniz.