ICBC İnternet Bankacılığı EFT Limit Yükseltme Azaltma

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık gibi dijital hizmet kanallarına büyük önem veren ve bu uygulamaların kullanımını teşvik eden ICBC, dijital bankacılık faaliyetine başarıyla devam etmektedir. Kısa süre içerisinde bireysel ve kurumsal müşteri portföyünü başarıyla genişleten ICBC’nin dijital hizmet kanallarının güvenliğini sağlama sorumluluğu da vardır. Bu açıdan ICBC internet bankacılığı EFT limit yükseltme ve azaltma işlemine değinmek, EFT limitiyle ilgili bilinmesi gerekenlere değinmek yararlı olacaktır.

EFT Limiti

ICBC, mobil bankacılık ve internet bankacılığı gibi hizmet kanallarının yazılımsal açıdan güvenliğini sağlamaktan sorumludur. Bu sorumluluğu yerine başarıyla getirse de müşterilerin de güvenlikle ilgili çeşitli sorumlulukları bulunur.

Örneğin akıllı telefonun ya da bilgisayarın şifreyle korunması, internet bankacılığı şifresinin kimseyle paylaşılmaması bu sorumlulukların başında gelmektedir. Müşteriler bu ve bunun gibi çeşitli sorumluluklarını yerine getirmediğinde hesaplarının kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi kaçınılmaz olur ve bu da oluşabilecek en kötü senaryodur. Bankalar bu en kötü senaryoya karşı da önlem almak için müşterilerine otomatik olarak günlük ve aylık işlem limiti atayarak zararın kısıtlanmasını, ancak müşterilerin de gündelik işlemlerini rahatlıkla yerine getirebilmesini amaçlar. ICBC müşterileri gün içerisinde 20 bin TL’ye kadar EFT yapabilir.

Çeşitli durumlarda bu limitin yetmemesi mümkün olabilir ve bu kapsamda limitin yükseltilmesi de mümkün hale getirilmiştir. Aynı şekilde günlük veya aylık işlem limitinin yüksek olduğunu düşünen müşterilerin bu limitin düşmesini sağlaması da mümkündür.

EFT Limitini Yükseltme

Günlük ya da aylık EFT limitinin yetersiz olduğunu düşünen, işlem gerçekleştirirken limit hatasıyla karşılaşan müşterilerin işlem limitini yükseltmek için 0212 335 51 99 numaralı telefona imzalı bir faks göndermesi ya da en yakın ICBC şubesine gitmesi gerekmektedir.

İşlem limitinin yükseltilmesi hesabın güvenliğiyle ilgili bir prosedür olduğu için bu işlemin imzasız olarak gerçekleştirilmesi mümkün değildir ve müşterilerin bu hususa dikkat etmesi gerekmektedir.

Faks metni ve prosedürler hakkında detaylı bilgi almak isteyen müşteriler yurt içinde 444 00 50, yurt dışında ise 0090 444 00 50 numaralı ICBC çağrı merkezini arayarak prosedürlerle ilgili detaylı bilgi talebinde bulunabilir.

ıcbc internet bankaciligi eft yukseltme
ıcbc internet bankaciligi eft azaltma

EFT Limitini Azaltma

Günlük veya aylık EFT işlem limitini yüksek bulan müşterilerin bu limiti düşürmek için faks çekmesi ya da şubeye gitmesi gerekmez. İşlem limitinin düşürülmesi hesabın güvenliğini arttıracağı için bunun 444 00 50 ya da 0090 444 00 50 numaralı çağrı merkezi üzerinden yapılması mümkündür.

EFT Saatleri

EFT iki banka arasında gerçekleştirilen bir işlem olduğu için bunun belirli saatler arasında yapılması gerekir çünkü EFT’ye Merkez Bankası aracılık edecektir. ICBC müşterileri internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamaları üzerinden 09:00 ile 17:00 arasında yapacağı EFT’nin aynı gün karşı hesaba ulaşmasını sağlayabilir.

İş günlerinde ya da 09:00 ile 17:00 arasında verilmeyen EFT emirlerinin gerçekleşmesi bir sonraki ilk iş gününde olacaktır. İleri tarihli bir EFT emri verildiğinde ise o günün mesai saati başladığında işlem gerçekleştirilir.

Bir diğer konu Akbank Direkt Şifre Al hakkında tüm ayrıntılara https://internetbankaciligi.tv/akbank-direkt-sifre-al-ilk-giris-islemleri/ içerisinden bakabilirsiniz.