Akbank Direkt Şifre Al (İlk Giriş İşlemleri)

Her geçen gün geliştirilen ve tüketici ihtiyaçlarına daha basit ve kısa süre içerisinde yanıt verebilir hale getirilen Direkt mobil bankacılık uygulaması geçtiğimiz yıllarda ödüllendirilmiştir. Memnuniyet düzeyini daha arttırmak için Direkt mobil uygulaması kullanımına başlamak için gerekli prosedürleri oldukça basit tutsa da müşterilerin kayıt ve ilk şifre alımı sırasında bazı kafa karışıklıklarıyla karşılaşması mümkündür. Bu açıdan Akbank direkt şifre alma ve ilk giriş işlemlerine değinmek yararlı olacaktır.

Akbank Direkt Giriş için Neler Gerekli

Akbank direkt internet bankacılığı uygulamasını kullanmak, hesabına giriş yapmak isteyen kişilerin mutlaka bir şifre edinmesi gerekmektedir. Bu şifreye ek olarak müşteri numarası veya TC kimlik numarası da istenecektir.

İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yapılacak bu şifre hesabınızın açılışı sırasında Akbank tarafından size SMS olarak iletilmiş olmalı. Eğer bu SMS’i almadıysanız ya da ulaşamıyorsanız yeni bir şifre almak için yapmanız gereken şeyler oldukça basit.

Akbank Direkt Şifre Nasıl Alınır

Akbank Direkt internet bankacılığı uygulamasını kullanmak isteyen kişilerin ilk girişte kullanacağı şifreyi edinmek için önce akbank.com internet sitesine girmesi, daha sonra sağ üst tarafta yer alan bireysel internet bankacılığı kutusundaki Şifre Al bağlantısına tıklaması gerekiyor. İlgili sayfaya giriş yapıldığında 4 adımdan oluşan bu işlemi tamamlayarak şifre edinebilirsiniz.

  1. Akbank Direkt Şifre Al sayfasına giriş yaptığınızda sizden istenen ilk şey Müşteri veya TC kimlik numaranızdır. Buna ek olarak annenizin kızlık soyadı ve ATM ya da kredi kartınızın son 4 hanesi sorulacaktır.
  2. Bilgileri girip devam butonuna tıkladıktan sonra bir önceki adımda son 4 hanesini girdiğinizin kartınızın şifresi istenecektir.
  3. Şifreyi girip devam butonuna bastığınızda cep telefonunuza banka tarafından bir SMS gönderilecek ve içerisindeki rakamları doğrulama kutusuna yazarak devam butonuna tıklamanız beklenecektir.
  4. Cep şifre doğrulamasını yaptıktan sonra Akbank tarafından bir SMS daha gönderilecektir. Gönderilen son SMS’in içerisinde internet bankacılığı uygulamasına ilk girişte ihtiyaç duyduğunuz şifre de yer almaktadır.

Şifre Aldıktan Sonra

Yukarıdaki 4 adımı tamamlayıp şifre edindikten sonra internet bankacılığı uygulamasına giriş yapmak için müşteri numaranızı veya TC kimlik numaranızı kullanabilirsiniz. İlk girişinizi yapıyorsanız kullanıcı kodu yazan kısma soyadınızı yazmanız gerekir. Soyadınızı yazdıktan sonra banka tarafından az önce iletilen şifreyi de yazmalı ve tamam butonuna tıklayarak giriş yapmalısınız.

İlk girişini yapan kullanıcıların internet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlamadan önce kullanıcı kodunu ve otomatik olarak belirlenen şifresini değiştirmesi istenir. Bu iki bilgi değişikliği sonrasında kalıcı bilgileri oluşturup internet bankacılığı uygulamasını aktif şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

akbank direkt sifre al ilk giris

Alternatif Şifre Alma Yöntemi

En basit yöntem internet bankacılığı üzerinden 4 adımı yerine getirerek şifre almak olsa da bazen bu mümkün olmayabilir. Eğer alternatif bir şifre alma yöntemi arayışı içerisindeyseniz 444 25 25 numaralı Akbank çağrı merkezini arayabilir, en yakın Akbank şubesine gidebilirsiniz. Müşteri temsilcisi şifrenizi oluşturabilmeniz için çeşitli güvenlik teyitlerini yerine getirmenize ve ilk girişinizi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Akbank Direkt İhtiyaç Kredi Başvurusu 30 Bin TL konulu yazımızı da okuyabilir ve Akbank ‘ın kredi ödeme planlarını inceleyerek anında başvurunuzu online olarak yapabilirsiniz.