EFT ve Havale Ücreti Ödemek İstemiyorsanız Yapmanız Gerekenler

İnsanlar bankaların uzun yıllar hizmet bedeli olarak aldığı EFT ve havale ücreti konusunda oldukça rahatsız olmuşlardır. Bu rahatsızlığın en başlıca sebebi bankayla çalışan kişilerinde yüklü  EFT ve Havale ücreti vermesiydi, bunu aşmaya çalışan müşteriler bankaların bu konuda ısrarcılığı sonucunda yetersiz kalıyor fakat banka sayısı ve yurtdışı kökenli banka sayısı arttıkça bu ücretler azalmaya hata tamamen alınmamaya başladı.

Teknolojik gelişmelerle bu günlerde herhangi bir ücret alınmamaktadır. EFT ve havale ücreti mobil uygulamalarla internetin olması şartıyla istediğiniz her yerde yapabilirsiniz bunun yanında internet bankacılığı sayesinde de ücret ödemeden ödemelerinizi veya para transferi işlemelerini yapabilirsiniz. Sizlerde bu hizmetlere tutar ödemek istemiyorsanız hemen bir internet bankacılığı veya mobil şube edinebilir ve işlemlerinizi sorunsuz yapabilirsiniz.

Mobil Şube ve İnternet Şubesi Nasıl Kullanılır

Teknolojiyle birlikte gündelik işlemlerimizi daha kolay halletme olanağı bulmaktayız. Günümüzde en çok vakit harcayan durumlardan birisi bir yere para transferi yapmak ve ya para çekmek işlemidir. Bir hesabınızda para oluyor ve başka banka hesabınıza para aktarmanız gerekebiliyor, bunun için tekrar bankaya gidip tutarı çekip tekrar borçlu hesaba aktarmanız gerekiyor.

Bu şekilde bakıldığı zaman bir veya birkaç gününüzü alabilir fakat internet şubesiyle bilgisayarın karşısından birkaç işlem sonunda 5 veya 10 dakika da işlemlerinizi gerçekleştirebiliyor ve zamanınız size kalmaktadır.

Mobil şube daha kolay işlem görmekte cep telefonunuza indireceğiniz banka uygulamasıyla şifrelerinizi girdikten sonra internet olan bir ortamda yada cep internetinizi açtığınızda her yerde EFT işlemlerinizi rahatça ve ücret ödemeden halledebilirsiniz.

Peki Hangi Bankalar EFT ve Havale Ücreti Almıyor?

  • Finansbank en para; sizleri sade içerikli uygulamaları EFT ve havale ücreti almadan sizlere hizmet vermekte bunların yanında herhangi hesap ücreti olmadan para yatırabilir ve kart ücreti yoktur.
  • Garanti bankasının internet ve mobil şube özelliğidir. Yaptığı hizmetlerden herhangi bir ücret almayan bir üründür. İng. uygulamasıyla günlük paketler alarak herhangi bir işlem ücreti ödenmemektedir.
  • Yapı kredi  EFT ve havale ücreti ödenmezken açılan hesaplardan herhangi bir ücret alınmamaktadır.
  • Ziraat bankası uygulamalarından yapacağınız havale işlemlerinden ücret alınmamakta EFT işlemlerinden ücret alınmaktadır.
EFT ve Havale Ücreti Ödemek İstemiyorsanız Yapmanız Gerekenler
  • Bunların yanında Finans bank internet ve mobil şube uygulaması ile havale ücreti alınmamakta fakat EFT ücretlerinde belirli ücretler alınmaktadır. Deniz bankın uygulamalarıyla da aynı işlemler yapılmakta bunların yanında bu uygulamalardan herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Havale ile EFT Arasındaki Farklar Nelerdir? isimli yazımıza göz atabilirsiniz.