Garanti İnternet Bankacılığı Hesap Hareketleri

Bu yazımızda Garanti İnternet Bankacılığı Hesap Hareketleri konusunu inceleyeceğiz. Garanti Bankasına ait olan hesap ve kredi kartlarınızın hesap hareketlerini ayrı ayrı incelemeniz gerekmektedir. Her hesap ya da her kredi kartını için ayrı hesap hareketleri ekranları olup aşağıda anlatılanlarla detaylı bir şekilde hesabınızda olan hareketleri inceleyebilirsiniz.

Garanti İnternet Bankacılığı Hesap Hareketleri İncelemek İçin

  • Öncelikle Garanti İnternet bankacılığı sayfasına bilgilerinizi girerek giriş yapıyorsunuz. Açılan sayfada üst kısımda yer alan “Hesap ve Ürün” menüsünden “Hesap” seçeneğine tıklıyoruz.
  • Hesap kısmına tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bankaya ait olan hesaplarınızın bir listesini göreceksiniz.  Burada Garanti İnternet Bankacılığı hesap hareketleri kısmını görmek istediğiniz hesabınıza tıklıyorsunuz. Aşağıdaki resimde üç farklı hesap gözükmekte olup sizde sadece bir hesap gözükebilir.  Eğer sizde de bir den fazla hesap mevcut ise “Hesap Adı” kısmında “Ana Hesap” yazana tıklayarak ilk oluşturduğunuz hesabın hareketlerini görebilirsiniz.Ayrıca bu ekrandan hesabınızdaki toplam bakiye ve kalan kullanılabilir bakiye bilgilerini de görebilirsiniz.
Hesap Hareketleri Hesap Seçimi
  • Hesabınızı seçtikten sonra hesap bilgilerinizin yer aldığı ekran karşınıza gelecektir. Bu ekranı biraz aşağıya indirerek hesap hareketlerinizi görebilirsiniz.Bu ekranda “Dönem” kısmından hangi aralıklardaki Garanti İnternet Bankacılığı hesap hareketleri bilgilerini görmek istiyorsanız seçebilirsiniz.  İlk açılış olarak son 7 günü size gösterecektir. Buradaki açılır kutuya tıkladığınız zaman Bugün, Dün, Son 7 Gün, Son 15 Gün, Bu ay, Son 1 Ay, Son 3 Ay, Son 6 Ay, Bu Yıl, Son 1 Yıl ve Son 2 Yıl gibi arama filtrelerini seçerek istediğiniz aralıkları seçebilirsiniz.Aşağıdaki ekranda göreceğiniz üzere hesabınızdan çıkan tutarlar gri renkte ve hesabınıza giren paralar için yeşil renk mantığı uygulanmıştır.  Ayrıca hesap hareketlerinin alt kısmında yer alan “Yazdır” linkine tıklayarak hesap hareketlerinizin çıktısını alabilir ya da “PDF İndir” ve “Excel İndir” linkine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
Garanti Bankası Hesap Hareketleri

Hesap Hareketleri Detaylı Arama

Garanti Hesap Hareketleri arama sonuçlarıEğer bu arama filtreleri sizin için yeterli değilse ve belirli bir harcamayı ya da hesabınıza gelen tutarla ilgili bilgi almak istiyorsanız  sağ tarafta yer alan “Detaylı Arama” kısmına tıklayabilirsiniz. “Detaylı Arama” kısmında;

Başlangıç:
 Başlangıç kısımdan hesap hareketlerinizin listesinin hangi tarihten başlamasını istediğinizi.

Bitiş
: Bitiş kısmından hesap hareketlerinizin listesinin hangi tarihte bitmesini istediğinizi.

Sıralama
: Sıralama kısmından hesap hareketlerinde ilk önce yenileri mi yoksa eskileri mi görmek istediğinizi.

Borç / Alacak Tipi
: Bu kısımdan “Borç” seçerseniz hesabınızdan çıkan ödemeler ve para transferlerini görebilirsiniz. Eğer “Alacak” kısmını seçerseniz hesabınıza gelen transferleri görebilirsiniz.

Etiket
: Bu kısımdan eğer size gelen transferlerde yada sizin yaptığınız para transferlerinde Kira Ödemesi, Aidat Ödemesi gibi seçenekler seçildiyse görebilirsiniz.  Ya da “Şans Oyunları” etiketini seçerek yatırdığınız şans oyunlarına ait ödemelerinizi otomatik olarak listeyebilirsiniz.

Garanti İnternet Bankacılığı hesap hareketleri  detaylı aramada yer alan etiket kısmından Aidat Ödemesi, Birikim, Çek/Senet, Döviz Al / Sat, Eğitim, Emeklilik, Faiz / Komisyon, Kart Ödemesi, Kira Ödemesi, Kredi, Kurum Ödemesi, Maaş, Nakit Avans, Para Çekme, Para Transferi, Para Yatırma, Seyehat, Şans Oyunu, Ulaşım ve Vergi gibi seçenekler yer almaktadır.

Minimum Tutar: Bu kısımdan Garanti İnternet Bankacılığı hesap hareketleri içinde yer alan tutarlar arasından minimum tutar seçebilirsiniz. Buraya yazacağınız tutarın altında yer alan hesap hareketleri gözükmeyecektir.

Maksimum Tutar: Bu kısımdan Garanti İnternet Bankacılığı hesap hareketleri içinde yer alan tutarlar arasından maksimum tutarı seçebilirsiniz. Buraya yazacağınız tutarın üstünde yer alan hesap hareketleri gözükmeyecektir.

Açıklama: Bu alandan gönderdiğiniz ya da gelen para transferleri arasında sizin tarafınızdan ya da gönderen tarafından açıklama girildiyse, belirtilen açıklamaya göre arama yapabilirsiniz.

Garanti İnternet Bankacılığı Hesap Hareketleri Detaylı Arama

Yazımızda Garanti İnternet Bankacılığı hesap hareketleri kısmını nasıl kullanacağınızı ve detaylı aramayı yaparken ki filtrelerin ne anlama geldiğini anlatmaya çalıştık. Kafanıza takılan herhangi bir sorunu yazının en altında yer alan yorum kısmından bize yazabilirsiniz.

Ek olarak “Garanti İnternet Bankacılığı Su Faturası Ödeme” yazımızı inceleyerek su faturanızı nasıl ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.