Denizbank E-Parola Nasıl Değiştirilir?

Eğer sizde Denizbank E-Parola kısmını yani Denizbank internet bankacılığı şifrenizi hatırlamıyorsanız aşağıdaki işlemleri yaparak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Tabi bir diğer olasılıkta telefon açarak doğru tuşlamaları yapmak ve şifreyi doğru değiştirebilmek. İkinci seçenek her zaman en zor olanı olmuştur.Bu sebeple aşağıda belirttiğimiz adımları yaparak “Denizbank E-Parola Nasıl Değiştirilir?” sorusuna cevap bulabilirsiniz.

İnternet bankacılığı şifreleri başımızın belası. Hele birde birden fazla bankanın internet bankacılığını kullanıyorsanız unutmamak ya da karıştırmamak elde değil maalesef. Bir de bunun üstüne banka kartı, kredi kartı, internet sitelerinin şifreleri derken elden bir şey gelmiyor.

Eğer tüm internet bankaları şifrelerinizi aynı yapıyorsanız baştan söyleyeyim dolandırıcıların en sevdiği kişiler listesinde isminiz üst sıralarda yer alıyordur.

Denizbank E-Parola değiştirmek için gerekli olan bilgiler

  • Kredi kartı yada banka kartınızın numaranız.
  • Kredi kartı yada banka kartınızın şifreniz.
  • Kredi kartı yada banka kartınızın son kullanım tarihi.
  • Denizbank hesabınıza bağlı olan cep telefonunuz.
  • Anne kızlık soyadı bilginiz.

UYARI: Öncelikle bu bilgileri banka çalışanları dahil kimseye vermemeniz gerektiğini her zamanki gibi hatırlatalım ve Denizbank E-Parola nasıl değiştirilir konusuna başlayalım.

Denizbank internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra sol üst köşede yer alan “Şifremi Unuttum” butonuna tıklıyoruz.

Denizbank Şifremi Unuttum Sayfası

“Şifremi Unuttum” butonuna tıkladıktan sonra banka kartınızın ya da kredi kartınızın numarası, şifresi ve son kullanma tarihlerini yazarak “Devam” butonuna tıklıyoruz.

Denizbank Kart Bilgileri Giriş Ekranı

Kart bilgilerinizi giriş yaptıktan sonraki ekranda denizbank internet bankacılığına kayıtlı olan cep telefonu numaranıza bir doğrulama güvenlik kodu gelecektir. Bu kodu aşağıdaki alana yazarak “Devam” butonuna basıyoruz.

Denizbank Güvenlik Kodu Giriş Ekranı

Güvenlik kodunuzu girdikten sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekranda Anne kızlık soyadınızın rastgele iki harfini ve güvenlik kodu alanını doldurarak devam ediyoruz.

Denizbank Anne Kızlık Soyadı Giriş Ekranı

Annenizin Kızlık soyadı bilgilerini yazdıktan sonra internet bankacılığına girerken kullanacağınız kullanıcı adınızı yazacaktır. Eğer kullanıcı adınızı bilmiyorsanız aşağıdaki resimde siyah alan ile kapatılan yerdeki yazanları not ediniz.

Kullanıcı adınızın altında iki farklı buton göreceksiniz. Eğer çok hatalı deneme yaparak şifrenizi bloke ettiyseniz “Bloke Kaldır” butonuna ya da sadece şifrenizi değiştirmek istiyorsanız “Yeni Şifre” butonuna tıklıyoruz.

Bu yazımızda Denizbank E-Parola nasıl değiştirilir? yani Denizbank şifre nasıl değiştirilir konusuna değineceğimiz için “Yeni Şifre” butonuna tıklıyoruz.

Denizbank Yeni Şifre ve Bloke Kaldırma Ekranı

“Yeni Şifre” butonuna tıkladıktan sonra kullanıcı adınız ve telefon numaranızın belirtildiği bir ekran ile karşılaşacaksınız. Bu ekrandan telefon bilginizin doğru olduğunu teyit ettikten sonra “Onayla” diyerek devam ediyorsunuz.

Denizbank Cep Telefonu Onay Ekranı

Denizbank Şifre SMS i Gönderiyor

Bir önceki aşamadan sonra telefonunuza bir SMS gelecektir. Bu SMS’in içinde yazan şifre bilgisiyle ve kullanıcı adı bilginizle internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.,

Fakat giriş yaptıktan sonra tekrar şifrenizi değiştirmeniz gerektiği belirten bir ekran ile karşılaşacaksınız. Şifrenizi belirtirken dikkat etmeniz gereken maddeler aşağıdaki gibidir.

  • En son kullandığınız eski üç şifrenizi kullanamazsınız.
  • Şifre içinde adınız, kullanıcı adınız ve doğum tarihinizin geçmemesi gerekiyor.
  • En az 1 rakam ve 1 harf geçmesi gerekiyor.
  • En az bir büyük harf kullanarak güvenliğinizi arttırmalısınız.
  • Şifre belirlerken “+,-,*,!” benzeri karakterleri kullanmayın.
Denizbank Şifre Değiştirme Ekranı

Denizbank şifrenizi başarıyla değiştirdikten sonra aşağıdaki ekran karşınıza geldiğinde “Denizbank E-Parola Nasıl Değiştirilir?” sorunuza yanıt bulmuşsunuz demek olacaktır.

Son olarak eğer isterseniz İnternet Bankacılığı En İyi Olan Bankalar listesi yaptığımız yazımıza göz atabilirsiniz.