Fibabanka İnternet Bankacılığı EFT Limit Yükseltme Azaltma

Dijital hizmet kanalına büyük önem veren ve bu kapsamda internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamasını her geçen gün güncelleyerek müşteri ihtiyaçlarına daha basit bir şekilde yanıt vermeye çalışan Fibabanka, uygulamanın güvenliğini sağlamakla da yükümlüdür. Bu kapsamda üzerine düşen her türlü güvenlik önlemini alsa da şifresini başkalarıyla paylaşan, telefonuna kilit koymayan müşterilerin zararını da minimize etmek için hesap üst limitleri de atar ve oluşabilecek en kötü senaryo için de önlem alır. Bu kapsamda Fibabanka internet bankacılığı EFT limit yükseltme, azaltma işlemine değinmek ve konuyla ilgili bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

Fibabanka EFT İşlemi

Fibabanka müşterileri gerçekleştirecekleri EFT işlemi için basit birkaç prosedürü yerine getirmek durumundadır. EFT işlemi bir bankadan farklı bir bankaya yapılan para transferini ifade eder ve bu kapsamda ülkemizde ödeme sistemlerinden sorumlu olan Merkez Bankası’nın bu ödemeye aracılık etmesi gerekir.

EFT Ücreti

Fibabanka müşterileri internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapacakları EFT için 3 TL ücret ödemesi yapmak durumundadır. Yapılan EFT’nin miktarı önemli değildir, her EFT emri için 3 TL ücret ödemesi yapılır.

Fibabanka EFT Limiti

Fibabanka oluşabilecek en kötü senaryoya karşı müşterilerini korumak adına EFT üst limiti atar ve bir hizmet kanalından gerçekleştirilebilecek günlük EFT’nin sınırlandırılmasını sağlar. Bu limitin yükseltilmesi ya da düşürülmesi mümkündür.

Fibabanka EFT Limiti Yükseltme

EFT limitini artırmak isteyen Fibabanka müşterileri mevzuat gereği en yakın Fibabanka şubesine giderek form doldurmalı ve bu işleme onay verdiğini imzaladığı bu formu şube personeline teslim ederek tescil etmelidir. Limit artırım işlemleri imza vermeksizin yapılamaz.

Fibabanka EFT Limiti Azaltma

Fibabanka müşterileri EFT limitini düşürmek için şubeye gitmek zorunda değildir, internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra güvenlik sekmesinin altında yer alan Limit Kontrol bağlantısına tıklaması halinde buradan limitini düşürebilir. Buradan sadece limit düşürülebilir, limit artırımı için şubeye gidilmesi ve imza verilmesi gerekecektir.

fibabanka internet bankaciligi eft limiti nasil yukseltilir
fibabanka internet bankaciligi eft limiti ayarlama

Fibabanka EFT Saatleri

EFT yapmak isteyen Fibabanka müşterileri bu EFT’ye Merkez Bankası’nın aracılık edecek olması kaynaklı mesai saatleri içerisinde EFT emri vermek durumundadır. Mesai saatleri içerisinde EFT emri verilmemesi halinde aynı gün içerisinde ödemenin yapılması mümkün olmayacak, bir sonraki ilk iş gününün beklenmesi gerekecektir. Fibabanka, EFT yapmak isteyen müşterilerinin 09:00 ile 17:00 arasında aksiyon alması gerektiğini belirtir. Bu saatler arasında yapılan EFT aynı gün içerisinde karşı hesaba aktarılacaktır.

Bilinmesi Gerekenler

Günlük işlem limiti hizmet kanalı özelinde atanan bir limittir yani internet bankacılığı uygulaması üzerinden günlük işlem limitinizi doldurmuş olsanız dahi telefon bankacılığı, ATM ve şube hizmet kanallarına atanan ayrı ayrı limitleriniz vardır. Yani internet bankacılığı uygulaması için üst limitte işlem yaptığınızda kalan parçaları telefon bankacılığı, ATM ya da şube hizmet kanallarından parça parça ödeyebilirsiniz. Bu çok acil olmadıkça ve zorunda kalmadıkça uygulamanız tavsiye edilmeyen bir yöntem, ancak bu sayede limit engelini bir nebze de olsa geçici olarak aşmış olursunuz. Ödemeyi yaptıktan sonra ilk fırsatta şubeye giderek limit değişikliğine onay vermeniz yararlı olacaktır.

Kredi ihtiyacınız mi var? Fibabanka İnternetten 20 Bin TL Kredi Başvurusu size uygun bir seçenek olabilir. Ayrıntılara https://internetbankaciligi.tv/fibabanka-internetten-kredi-basvurusu-hesaba/ içerisinden bakabilirsiniz.

office 2019 home business