Fibabanka İnternet Bankacılığı İlk Şifre Alma İşlemi

Dijital bankacılık faaliyetini etkin şekilde sürdüren Fibabanka, bu hizmet kanalına ilişkin yaptığı güncellemeler ve sağladığı kullanım kolaylığı sayesinde her geçen gün daha fazla müşteri tarafından tercih edilmektedir. Kısa süre içerisinde büyük başarılara imza atacak kadar başarılı bir uygulama ortaya koymuş olsa da çeşitli nedenlerle ilk kullanımda kafa karışıklıklarının yaşanması normaldir. Bu açıdan Fibabanka internet bankacılığı ilk şifre alma işlemi ve internet bankacılığı kullanımıyla ilgili bilinmesi gereken çeşitli detaylara değinmek yararlı olacaktır.

Fibabanka İnternet Bankacılığı

Fibabanka müşterileri internet bankacılığı uygulamasını kullanmak için cep telefonlarına mobil bankacılık uygulamasını indirebilir ya da ibabanka.com.tr internet sitesine giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst bölgesinde yer alan bireysel internet bankacılığı bağlantısına tıklayabilir. Uygulamaya giriş ve kullanım için şifre ayrımı yoktur, yani internet bankacılığı için belirlenen şifreyle mobil bankacılık uygulamasına veya mobil bankacılık uygulaması için belirlenen şifreyle internet bankacılığı uygulamasına giriş yapılabilir.

fibabanka internet bankaciligi ilk sifre nereden alinir
fibabanka internet bankaciligi ilk sifre nasil alinir

Fibabanka İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

İnternet bankacılığı uygulaması kullanmaya başlayacak Fibabanka müşterileri aşağıdaki adımları sırasıyla yerine getirmelidir.

1. Adım: İnternet Bankacılığı Başvurusu

İnternet bankacılığı hizmet kanalını kullanıma açmak için öncelikle başvuru yapılması gerekir. İnternet bankacılığı başvurusu yapmak için öncelikle ibabanka.com.tr internet sitesine girilmeli, daha sonra internet bankacılığı bağlantısına tıklayıp ekranın sağ tarafında yer alan Yeni Bireysel Kullanıcı Talebi bağlantısına tıklanmalıdır. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfada başvuruyu kartla mı müşteri numarasıyla mı yapacağınız sorulacaktır. Eğer Fibabanka’ya ait bir kartınız varsa başvuruyu kartla yapmanız gerekir, eğer bir kartınız yoksa müşteri numarasıyla ve kart sahibi olmadan da internet bankacılığı uygulaması kullanabilirsiniz.

Kartla Başvuru

Kartı olan ve internet bankacılığı başvurusunu kartla yapacak olan tüketicilerin kart numarası bağlantısına tıklaması gerekir. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra kartın 16 haneli numarası, şifresi, TC kimlik numaranız ve hesabın tanımlı olduğu cep telefonu numarası sorulacaktır. Bu bilgileri doğru şekilde girdikten sonra devam butonuna basarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

İşlemin bu adımında hesabınıza tanımlı cep telefonu numaranıza gönderilen güvenlik kodunun doğrulanması istenecektir. Bu doğrulamayı yaptıktan sonra internet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlayacağınız, ilk girişinizi mümkün kılacak şifreyi alabilirsiniz.

Müşteri Numarasıyla Başvuru

Eğer kartınız yoksa müşteri numarası bağlantısına tıklamalısınız. Müşteri numaranız, tc kimlik numaranız, hesabınızın tanımlı olduğu cep telefonu numarasını yazdıktan sonra devam butonuna basmalısınız. Devam butonuna bastıktan sonra hesabınızın tanımlı olduğu cep telefonu numarasına bir SMS gönderilecek ve bu SMS’in doğrulanması istenecektir. Gerekli doğrulamayı yaptıktan sonra internet bankacılığı uygulamasına ilk girişi yapacağınız şifreyi edinebilirsiniz.

2.Adım: Tek kullanımlık Şifreyle Hesaba Giriş

Birinci adımı yerine getirdikten sonra cep telefonunuza banka tarafından oluşturulan tek kullanımlık bir internet bankacılığı şifresi gönderilecektir. Bu internet bankacılığı şifresi sayesinde internet bankacılığı uygulamasına giriş yapabilirsiniz.

3.Adım: Şifrenin Değiştirilmesi

Tek kullanımlık şifreyle hesabınıza giriş yaptıktan sonra ilk iş olarak bu şifreyi yenisiyle değiştirmeniz istenecektir. Yapacağınız bu değişiklik sonrasında kalıcı internet bankacılığı parolanızı belirlemiş olacaksınız ve kayıt işlemi de tamamlanmış olacak.

Fibabanka Bonus Kredi Kartı avantajlarına, limitlerine ve başvuru şartlarına https://internetbankaciligi.tv/fibabanka-bonus-kredi-karti/ içerisinden bakabilirsiniz.

office 2016