Fibabank İnternet Bankacılığı EFT İşlem Ücreti ve Saatleri

Dijital hizmet kanalına büyük önem veren ve bu önem sayesinde kısa süre içerisinde bireysel müşteri tabanında hızla yayılmayı başaran Fibabanka, mobil bankacılık ve internet bankacılığı uygulamalarını her geçen gün güncellemekte müşteri ihtiyaçlarını çok daha kısa süre içerisinde olabilecek en basit şekilde karşılamayı ilke edinmektedir. Kar güdüsüyle hareket etmek durumunda olan Fibabanka, çeşitli bankacılık işlemlerinden bir miktar komisyon da almaktadır. Bu kapsamda gerçekleştirilen en temel bankacılık işlemlerinden birisi olması itibariyle Fibabank internet bankacılığı EFT işlem ücret ve saatleri konusuna değinmek, bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

Fibabanka İnternet Bankacılığı EFT İşlemi

Fibabanka’dan farklı bir bankaya yapılan para transferi işlemine EFT denilmektedir. Elektronik fon transferi bankalar arasında gerçekleştirilen bir ödeme olduğu için bu işleme Merkez Bankası’nın aracılık etmesi gerekir. Merkez Bankası’nın bu işleme aracılık etmesi de çeşitli bürokratik engeller ve kanunlar demektir. Dolayısıyla Fibabanka’nın elinde olmayan ancak uymak zorunda olduğu kurallar vardır.

Fibabanka EFT Saatleri

Merkez Bankası’nın EFT işlemine aracılık etmesi kaynaklı EFT işleminin belirli saatlerde gerçekleştirilmesi gerekir. Bu saatler Fibabanka için 09:00 ile 17:00 aralığıdır. Bu saat aralığında yapılan EFT işlemleri aynı gün içerisinde karşı hesaba geçecekken, bu saatler arasında verilmeyen emirler bir sonraki ilk iş gününde gerçekleşmek üzere bekletilen işlemler olacaktır.

Fibabanka EFT Masrafı

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden gerçekleştirilen EFT işlemleri için işlem başına 3 TL ücret talep eden Fibabanka, işlemin miktarını önemsememektedir. Bu kapsamda yapılan her EFT’den miktarından bağımsız olarak 3 TL ücret alınmaktadır.

EFT Limiti

Fibabanka müşterileri gerçekleştirilecek EFT işlemiyle ilgili bankanın atadığı bir üst limite tabidir. Bu kapsamda üst limit dahilinde işlem yapılması gerekir, günlük işlem limitini yükseltmek ya da düşürmek isteyen müşterilerin farklı şekilde aksiyon alması gerekecektir.

Günlük işlem limitini artırma

EFT limiti yetersiz gelen ve daha yüksek miktarlarda ödeme yapmak isteyen Fibabanka müşterilerinin bunun için en yakın Fibabanka şubesine giderek form doldurması ve imzaladığı bu formla, limit artırım işlemine onay vermesi gerekmektedir. Limit artırım işlemi kanunen imzaya tabi bir taleptir, dolayısıyla imza verilmeksizin günlük işlem limitinin artırılması mümkün olmayacaktır.

fibabank internet bankaciligi eft islem ucreti
fibabank internet bankaciligi eft satti

Günlük işlem limitini düşürme

Günlük işlem limitini düşürmek isteyen Fibabanka müşterilerinin tek yapması gereken internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra güvenlik sekmesinin altında yer alan limit kontrol bağlantısına tıklamak ve limiti dilediği miktarı yazarak güncellemektir. Bu araç sayesinde sadece limit düşürülebilir, limit artırım taleplerinin yine şubeden yapılması gerekecektir.

Bilinmesi Gerekenler

EFT limiti hizmet kanalı özelinde atanan bir limittir. Yani internet bankacılığı uygulaması için günlük EFT limitinizi doldurmuş olsanız bile halen telefon bankacılığı ya da şube hizmet kanalı üzerinden EFT yapabilirsiniz. Bunun nedeni her hizmet kanalı için farklı limitlerin atanması ve bu limit dahilinde günlük limitlerin belirlenmesi. Tıpkı internet bankacılığı uygulamasında olduğu gibi bu hizmet kanallarında da limit değişimi yapmanız mümkündür, ilgili hizmet kanallarında limit değişimi yapmak isteyen müşterilerin de şubeye giderek imza vermesi gerekecektir. Buna karşın limit azaltmak için çağrı merkezini arayıp limiti azaltmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.

Fibabanka İnternet Bankacılığı Şifresinin Değiştirme Yolu bazen oldukça zor olabilmektedir. En pratik şifre değiştirme işlemini https://internetbankaciligi.tv/fibabanka-internet-bankaciligi-sifresini-degistirmenin-yolu/ adresi içerisinden inceleyebilirsiniz.

office 2013