Denizbank İnternet Bankacılığından Havale Nasıl Yapılır

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmet kanallarında sürekli güncellemeler yaparak bu hizmet kanallarını herkes için daha kullanışlı hale getirmeye çalışan Denizbank, bu uygulamaların güvenliğini de sağlamak durumundadır. Bu kapsamda işlemleri olabildiğince basit tutmasına karşın güvenlik çemberi içerisinde tutması gerekliliği nedeniyle bazı kafa karışıklıklarının yaşanması normaldir. Dolayısıyla Denizbank internet bankacılığından havale nasıl yapılır, havale limit ve saatleri gibi çeşitli detaylara değinmek havale ile ilgili bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

Denizbank Havale İşlemi

Gönderen Denizbank, alıcı da Denizbank müşterisi olduğunda gerçekleşen bu para transferine havale denilmektedir. Bankanın müşterileri arasında bir para değişimi olması kaynaklı bu işlem bankalar arası değildir ve Merkez Bankası’nın bu işleme aracılık etmesi gerekmez. Bu kapsamda havale işlemi ve prosedürleri EFT’ye karşın daha rahattır.

Havale Nasıl Yapılır?

İnternet bankacılığı uygulaması üzerinden havale yapmak isteyen Denizbank müşterilerinin uygulamaya giriş yaptıktan sonra menüden para transferleri sekmesine tıklaması daha sonra havale bağlantısına tıklaması gerekmektedir. İlgili sekmeye giriş yapıldıktan sonra sırasıyla takip edilmesi gereken adımlar şunlardır:

  1. Havale yapılacak müşterinin IBAN ya da hesap numarası ilk adımda girilir,
  2. İşlemin ne zaman yapılacağı ve ne kadar para transfer edileceği seçilir,
  3. Verilen bilgiler doğrultusundaki emrin özeti ekrana yansır ve kontrol edilmesi istenir.
  4. Sağlanan kontrol sonrasında işlemle ilgili herhangi bir bilgi yanlışlığı yoksa havaleye onay verilir ve işlem gerçekleşir.

Havale Limiti

İnternet bankacılığı uygulaması üzerinden havale yapmak isteyen Denizbank müşterileri gün içerisinde 100 bin TL’ye kadar havale yapabilir. Eğer para gönderilen hesap müşterinin kendisine aitse bu durumda yapılan para transferi için 1 milyon TL’ye kadar limit bulunur.

Eğer internet bankacılığı uygulaması üzerinden yapılacak havalenin limiti artırılmak isteniyorsa bu durumda en yakın Denizbank şubesine giderek form doldurmak ve bunu imzalı olarak teslim etmek gerekmektedir. Buna karşın günlük havale limitinin düşürülmek istenmesi halinde yapılması gereken tek şey çağrı merkeziyle temas kurmak ya da internet bankacılığı uygulamasına girip güvenlik sekmesinden günlük havale limitini düşürmektir.”

denizbank internet bankaciligi havale nasil yapilir
denizbank internet bankaciligi havale limiti

Havale Saatleri

Havale bankanın içerisinde gerçekleşen bir işlem olduğu için bu işlemin herhangi bir saat kısıtlaması bulunmaz ve resmi ya da idari tatil günleri de dahil olmak üzere yılın 365 günü yapılabilen havale anında karşı hesaba geçer.

Havale İptali

Yapılan bir havale isim soyisim, hesap numarası bilgisinin uyuşmaması halinde otomatik olarak iade edilecektir fakat ne kadar düşük bir ihtimal olsa da tüm bilgilerin doğru girilmesi fakat havalenin iptal edilmek istenmesi halinde bankaya başvurmaktan başka çare bulunmaz, çünkü işlem anında gerçekleşecektir.

Banka, para transferinin gerçekleştiği müşteriyle iletişim kurar ve parayı iade etmesini ister. Yapılan para transferinin hatalı olduğunu ispat etmek zor olduğu için hukuki yollara başvurulsa dahi oldukça çetrefilli bir sürecin başladığını söylemek yanlış olmaz.

Bu nedenle havale yaparken hesap numarası yerine IBAN numarası talep edilmeli, özet adımında verilen bilgilerin doğru olup olmadığının iyice kontrol edilmesi gerekmektedir.

Ayrıca Denizbank Deniz Bonus Kredi Kartı hakkında ayrıntılar için https://internetbankaciligi.tv/deniz-bank-deniz-bonus-kredi-karti/ adresini inceleyebilirsiniz.

office 365