Denizbank İnternet Bankacılığı Onay İşlemi (Aktivasyon)

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmet kanalları üzerinde sürekli güncellemeler yaparak müşterileri için her geçen gün daha kullanışlı ve memnun edici bir internet bankacılığı hizmeti sunmak isteyen Denizbank, bu kapsamda kayıt ve aktivasyon işlemlerini de olabildiğince basit tutmaya çalışmaktadır. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarına kayıt işlemini her ne kadar basit tutmaya çalışsa da bu uygulamalara henüz aşina olan ya da yeni kullanıcıların kayıt ve aktivasyon sürecinde çeşitli kafa karışıklıkları ile karşılaşması olasıdır. Bu kapsamda Denizbank internet bankacılığı onay işlemi ve aktivasyon adımlarını açıklamak konuyla ilgili bilinmesi gerekenlere değinmek yararlı olacaktır.

Denizbank İnternet Bankacılığı

Denizbank internet bankacılığına kayıt olmak isteyen müşterilerin internet bankacılığı uygulamasına giriş yapılacak bir şifre ve kullanıcı oluşturulması gibi işlemlere ihtiyacı vardır. Bu iki işlem aslında tek bir prosedürün yerine getirilmesi halinde otomatik olarak yapılacaktır. Bu kapsamda aşağıda Denizbank müşterilerinin aktivasyon ve kayıt işlemini nasıl yapacağına değinilecektir.

Kartla Denizbank İnternet Bankacılığı Aktivasyonu

İnternet bankacılığı uygulamasını aktif etmek isteyen Denizbank müşterilerinin öncelikle Denizbank internet sitesine giriş yapması daha sonra ekranın sağ üst kısmında yer alan bireysel bankacılık bağlantısı üzerinden internet bankacılığı giriş sayfasına erişmesi gerekmektedir.

İnternet bankacılığı giriş sayfasına girildiğinde devam butonunun hemen altında kullanıcı oluştur bağlantısı görülecektir.

Bu bağlantıya tıklanması halinde açılacak sayfa internet bankacılığına kayıt olmak için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi size sağlayacaktır.

Eğer Denizbank’tan temin ettiğiniz bir ATM ya da kredi kartınız varsa işlemin ilk adımında bu kartın 16 haneli numarası, güvenlik kodu ve son kullanma tarihi gibi detayları istenecektir. Bu bilgileri doğru şekilde girdikten sonra işlemin ikinci adımında hesap bilgilerine tanımlı cep telefonu numarasına gönderilen güvenlik kodunun doğrulanması istenecektir. SMS’in içerisinde yer alan doğrulama kodunu doğruladıktan sonra geriye sadece internet bankacılığı uygulamasına giriş yapılacak tek kullanımlık şifrenin temin edilmesi kalacaktır. Bu tek kullanımlık şifre SMS doğrulamasını yaptıktan hemen sonra Denizbank tarafından yine SMS olarak gönderilecektir, gönderilen bu SMS’in içerisindeki şifreyle internet bankacılığı uygulamasına giriş yapıldığında hemen yeni bir şifreyle değiştirilmesi istenir. Yeni bir şifreyle değişiklik yapıldıktan ve kalıcı internet bankacılığı şifresi belirlendikten sonra internet bankacılığı aktivasyon işlemi tamamlanmış olur.

denizbank internet bankaciligi onay islemi
denizbank internet bankaciligi onay nasil yapilir

Kartsız İnternet Bankacılığı Aktivasyonu

İnternet bankacılığı uygulamasına kayıt olmak isteyen, ancak herhangi bir ATM ya da kredi kartı bulunmayan müşterilerin bunu yapması mümkündür. Denizbank’ın internet sitesine giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst kısmındaki bireysel internet bankacılığı bağlantısına tıklanmalıdır. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra açılacak sayfada giriş butonunun hemen altında kullanıcı oluştur sekmesi görülecektir. Bu sekmeye giriş yapıldığında devam butonunun hemen altında kartım yok bağlantısına tıklanmalıdır.

Kartım yok bağlantısına tıklanması halinde öncelikle TC kimlik numarası ve hesaba tanımlı cep telefonu numarası gibi basit bilgiler sorulacak, bir sonraki adımda ise hesap bilgilerine tanımlı cep telefonu numarasına gönderilen güvenlik kodunun doğrulanması, kimliğe ilişkin detay bilgiler vb. sorulacaktır. Tüm bunların 3 adımda tamamlanması sonrasında Denizbank tarafından bir SMS daha oluşturulup gönderilecektir ve gönderilecek bu SMS’in içerisinde internet bankacılığı uygulamasına giriş yapılacak şifre yer almaktadır. Bu şifre tek kullanımlıktır ve internet bankacılığı uygulamasına giriş yapıldıktan hemen sonra bu şifrenin yenisiyle değiştirilmesi istenir. Şifrenin kalıcı ve yeni bir şifreyle değiştirilmesi sonrasında internet bankacılığı aktivasyonu tamamlanmış, kayıt yapılmış olur.

Ayrıca Denizbank İnternet Bankacılığı Şifre Değiştirme bilgilerini detaylı öğrenmek istiyorsanız https://internetbankaciligi.tv/denizbank-internet-mobil-bankaciligi-sifre-degistirme-islemi/ adresini inceleyebilirsiniz.

windows 10 education