Denizbank İnternet Bankacılığı EFT Limit İşlemleri (Yükseltme-Azaltma)

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmet kanallarında sürekli güncellemeler yaparak süreci müşterileri için her geçen gün daha kullanışlı hale getiren Denizbank bu kapsamda en temel bankacılık işlemlerinden havale ve EFT gibi emirlerin de kolaylıkla verilebilmesini mümkün kılmıştır. Bu işlem yeni müşteriler ya da internet bankacılığı uygulamasını henüz kullanmaya başlayanlar için biraz kafa karıştırıcı olabileceği için Denizbank internet bankacılığı EFT işlem limitleri ve bu limitlerin yükseltilmesi ya da düşürülmesi gibi prosedürlere değinmek yararlı olacaktır.

Denizbank İşlem Limitleri

Denizbank internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarını müşterileri için ne kadar basit tutmaya çalışsa da çeşitli mevzuatlar gereği güvenlik önlemlerini sağlamakla da yükümlüdür. Bu kapsamda müşteri zararını minimize etme gayesiyle oluşabilecek en kötü senaryoya karşı önlem almak adına işlem limiti atayan Denizbank, hizmet kanalı özelinde yapılabilecek işlemler için bazı üst limitler belirlemiştir.

Denizbank EFT İşlem Limiti

Denizbank müşterileri internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden gün içerisinde 100 bin TL’ye kadar EFT yapabilmektedir. Bu EFT emrinin hangi hizmet kanalı üzerinden tek seferde ya da birçok farklı işlemle yapılıp yapılmadığı önemli değildir, gün içerisinde en fazla 100 bin TL EFT yapılabilir.

EFT Limitini Yükseltme

EFT limitinin yükseltilmesi hesaba ilişkin bir güvenlik açığı gibi algılanabileceği için müşterilerin bunu yapmak adına en yakın Denizbank şubesine gitmesi, bir form doldurması ve imzaladığı bu formu personele teslim etmesi gerekir. Bu imza verilmeden Denizbank’ın internet bankacılığı EFT limitini yükseltmesi mümkün değildir.

EFT Limitini Düşürme

EFT limitinin düşürülmesi hesaba ilişkin bir artırılmış güvenlik önlemi gibi algılandığı için bunu yapmak adına şubeye gitmek ya da imza vermek gerekmez. Denizbank müşterileri isterse çağrı merkezinden isterse internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulaması üzerindeki güvenlik sekmesinden günlük EFT limitini istediği miktara anında düşürebilir.

denizbank internet bankaciligi eft limit
denizbank internet bankaciligi eft limiti ayarlama

Denizbank Havale İşlem Limiti

Gönderen Denizbank, alıcı Denizbank müşterisi olduğunda gerçekleştirilen bu para transferi işlemine havale denilmektedir. Kişiler kendi hesabından yine kendi hesabına havale yapıyorsa bu durumda 1 milyon TL’ye kadar havale yapılabilir. Buna karşın kendi hesabından farklı bir müşterinin hesabına havale yapmak isteyen kişilerin en fazla 100 bin TL’ye kadar işlem yapması mümkündür.

Havale Limitini Artırma

Eğer günlük havale limitini artırmak istiyorsanız bunun için en yakın Denizbank şubesine gitmeniz ve havale limitini artırmak istediğinizle ilgili bir form doldurup, imzalayarak şube personeline teslim etmeniz gerekmektedir. Bunu yapmamanız halinde şube personeli günlük işlem limitinizi yükseltmeye yetkili olmaz ve bu işlemi yapamaz, dolayısıyla limit artırım talepleri için mutlaka imzalı bir formun teslim edilmesi gerekmektedir.

Havale Limitini Azaltma

Günlük havale limitini azaltmak isteyen Denizbank müşterilerinin bunun için şubeye gitmesine gerek yoktur. Günlük işlem limitinin azaltılması hesaba ilişkin bir artırılmış güvenlik önlemi gibi algılandığı için yapılması gereken tek şey internet bankacılığı uygulaması ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden güvenlik sekmesine girerek günlük işlem limitini istenilen miktara düşürmek ya da çağrı merkezini aramaktır.

Ayrıca banka hakkında diğer konu Denizbank Emekli Bonus Kredi Kartı ile ilgili ayrıntılara https://internetbankaciligi.tv/denizbank-emekli-bonus-kredi-karti/ içerisinden ulaşabilirsiniz.

kaspersky