Denizbank İnternet Bankacılığı EFT İşlem Ücretleri ve Saatleri

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarını müşterileri için her geçen gün daha kullanışlı hale getirmeyi amaçlayan Denizbank, bu kapsamda süreci giderek kolaylaştırmaktadır. Müşteriler basit birkaç adımın yerine getirilmesi halinde EFT ve havale gibi temel bankacılık işlemlerini yapabilirken, çeşitli bürokratik sebeplerle bu işlemlerin belirli saatler arasında gerçekleşmesi gerekebilir. Buna ek olarak Denizbank’ın bazı işlemlerden masraf talebi de vardır ve müşterilerin buna da uygun hareket etmesi gerekir. Bu ve buna benzer sebeplerle Denizbank internet bankacılığı EFT işlem ücretleri ve saatleri konusuna değinmek, EFT ile ilgili bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

Denizbank EFT İşlemi

Gönderen Denizbank, alıcı farklı bir banka müşterisi olduğunda gerçekleşen bu para transferine elektronik fon transferi ya da EFT denilmektedir. EFT iki banka arasında gerçekleşen bir işlem olduğu için bu işleme Merkez Bankası’nın aracılık etmesi gerekmektedir. Merkez Bankası’nın aracılık ettiği bir işlemin de mecburen Merkez Bankası’nın çalıştığı saatler içerisinde yapılması gerekir.

EFT İşlem Saatleri

Denizbank, müşterilerinin en geniş saat aralığında EFT yapabilmesini mümkün kılan bankalardan birisidir. Denizbank müşterileri 08:30 ile 17:00 arasında ve iş günlerinde EFT emri vermesi halinde ilgili emrin aynı iş günü içerisinde gerçekleşmesini mümkün kılabilir.

Buna karşın EFT emrinin mesai saatleri içerisinde verilmemesi halinde bir sonraki ilk iş günü gerçekleşecek bir EFT emri olarak kaydedilmesi gerekir. Verilen EFT emri mesai saatleri dışında verilirse, bu durumda işlemin gerçekleşmesi için bir sonraki ilk iş gününün beklenmesi gerekecektir.

denizbank internet bankaciligi eft saatleriligi
denizbank internet bankaciligi eft nasil yapilir

Denizbank EFT İşlem Ücretleri

Denizbank müşterileri internet bankacılığı uygulaması üzerinden hesaba, isme ya da kredi kartına EFT yapmak istemesi ve bunu da 08:00 ile 16:00 arasında gerçekleştirmesi halinde 5.5 TL ücret ödemesi yapmak durumundadır. İnternet bankacılığı üzerinden 16:00 ile 17:00 arasında verilen EFT emirleri ise geç EFT olarak isimlendirilir ve bu EFT için müşteriden 8 TL ücret alınır.

Mobil bankacılık üzerinden verilen EFT emrinin 08:30 ile 16:00 arasında verilmesi halinde bu işlem için 4.5 TL masraf alınır, 16:00 ile 17:00 arasında yapılan EFT’ler geç EFT olarak tanımlanır ve bunun için de 7 TL ücret talep edilir.

EFT Limitleri

Denizbank müşterileri gün içerisinde 100 bin TL’ye kadar EFT emri verebilir. İnternet bankacılığı uygulaması özelinde atanan bu limitin tek seferde kullanılması ya da birçok farklı işlemde kullanılması farksızdır, gün içerisinde en fazla 100 bin TL EFT yapılabilir.

Günlük EFT limitini yükseltmek isteyen Denizbank müşterilerinin yapması gereken tek şey en yakın Denizbank şubesine gitmek ve internet bankacılığı limit artırım talebini imzaldığı formu şubeye teslim ederek gerçekleştirmektir. Günlük işlem limitinin artması hesabın güvenliğiyle ilgili olduğu için bu işlemin imzasız ya da şube haricinde farklı bir hizmet kanalı üzerinden yapılması mümkün değildir.

Günlük EFT limitini düşürmek isteyen Denizbank müşterilerinin yapması gereken tek şey çağrı merkezini aramak ya da internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulaması üzerindeki güvenlik sekmesine girerek talep ettiği limiti geçerli hale getirmektir. Bu güvenlik sekmesi yardımıyla sadece günlük EFT limiti düşürülebilir, limit artırımını yapmak mümkün değildir.

Sitemizden Denizbank E-Parola Nasıl Değiştirilir? Konu ile ilgili detaylı bilgiler için https://internetbankaciligi.tv/denizbank-e-parola-sifre-nasil-degistirilir/ adresini inceleyebilirsiniz.

mcafee