Denizbank İnternet Bankacılığı E Devlet Giriş Yöntemi

İnternet bankacılığı uygulamasında her geçen gün yeni güncellemelere imza atarak internet bankacılığı ve mobil bankacılık gibi hizmet kanallarını daha da kullanışlı hale getiren Denizbank’ın müşterilerine sunduğu imkanlardan birisi de e-devlet kapısına internet bankacılığı üzerinden ya da internet bankacılığı uygulamasına e-devlet üzerinden giriş yapılabilmesidir. Basit birkaç adımın yerine getirilmesi halinde tamamlanabilen bu işlem bazı kafa karışıklıklarını ortaya çıkarabileceği için Denizbank internet bankacılığı e-devlet giriş yöntemi ve bunun beraberinde getirdiklerine değinmek yararlı olacaktır.

Denizbank İnternet Bankacılığından e-Devlet’e Giriş

Denizbank internet bankacılığı uygulaması kullanıcıları internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra e-devlet kapısı üzerinden doğrudan e-devlet uygulamasına bağlanabilmektedir. Bunun için yapılması gereken tek şey internet bankacılığı şifresiyle hesaba girmek ve menüden e-devlet kapısına tıklamak.

Bunun yapılması halinde anında yeni bir sayfa açılacak ve e-devlet uygulamasına giriş yapılmış olacaktır. Denizbank’ın internet bankacılığı uygulamasının nasıl kullanılacağı ve kayıt işleminin nasıl yapılacağı aşağıda farklı bir başlık altında anlatıldı.

e-Devlet Üzerinden Denizbank İnternet Bankacılığı’na Giriş

e-Devlet uygulamasını kullanan Denizbank müşterileri e-Devlet uygulamasına giriş yaptıktan sonra giriş seçeneği olarak İnternet Bankacılığı seçeneğini seçmelidir. Bunun yapılması halinde açılacak sayfada Denizbank’ın da olduğu çeşitli banka logoları görünecektir, bu logolardan Denizbank’a tıklandığı takdirde Denizbank internet bankacılığı uygulamasının giriş sayfası açılacaktır. Denizbank internet bankacılığı uygulamasının giriş sayfasına erişildiğinde TC kimlik numarası ve internet bankacılığı parolası ile hesaba giriş yapılması halinde tekrar e-Devlet uygulamasına yönlenilecek ve e-Devlet kapısına bağlanılmış olacaktır.

denizbank internet bankaciligi e devlet giris nasil yapilir
denizbank internet bankaciligi e devlet giris yontemleri

Denizbank İnternet Bankacılığına Kayıt

Denizbank müşterileri internet bankacılığı uygulamasına kayıt olmak için öncelikle Denizbank’ın internet sitesine girmeli, daha sonra ekranın sağ üst kısmında yer alan bireysel internet bankacılığı bağlantısına tıklamalıdır. Bunun yapılması halinde açılacak sayfada giriş butonunun hemen altında kullanıcı oluştur bağlantısı görülecektir.

Bu bağlantıya tıklanması halinde internet bankacılığına kayıt olmak için kartla ya da müşteri numarasıyla aksiyon almak mümkün olur.

Kartla kayıt olacak müşterilerin işlemin ilk adımında 16 haneli kart numarası, kartının son kullanma tarihi ve şifresi gibi detayları paylaşması gerekir. Bu bilgileri paylaştıktan sonra işlemin ikinci adımında hesap sahibinin cep telefonu numarasına gönderilen güvenlik kodunun doğrulanması istenecektir, bu doğrulamayı yaptıktan sonra bir mesaj daha alınacak ve bu mesajın içerisinde de internet bankacılığı uygulamasına giriş yapılacak şifre bulunacaktır.

Kartsız kayıt olmak isteyen müşterilerin kartım yok butonuna tıklaması gerekmektedir. Bunun yapılması halinde işlemin ilk adımında TC kimlik numarası ve güvenlik kodu gibi bilgiler sorulacak, bu bilgilerin paylaşılması halinde işlemin ikinci adımında hesap sahibinin cep telefonu numarasına gönderilen SMS’in doğrulanması istenecektir. Bu doğrulamayı yaptıktan sonra internet bankacılığı uygulamasına giriş için gerekli tek kullanımlık şifre banka tarafından oluşturulacak ve SMS olarak gönderilecektir.

Tek kullanımlık şifreyle internet bankacılığı uygulamasına giriş yapıldığında bu şifrenin hemen yeni bir tanesiyle değiştirilmesi istenir. Bu değişikliği yaptıktan sonra kalıcı internet bankacılığı parolası belirlenmiş ve kayıt işlemi de tamamlanmış olacaktır.

Ayrıca Denizbank Anında 20 bin TL Kredi Başvurusu hakkında bilgiler için https://internetbankaciligi.tv/denizbank-ihtiyac-kredisi-basvurusu/ adresini inceleyebilirsiniz.

avast premier