Anadolubank İnternet Bankacılığı Aktivasyon İşlemi Nasıl Yapılır

Perakende bankacılık faaliyetinde kısa süre içerisinde ciddi başarılara imza atan Anadolubank özellikle dijital hizmet kanallarına büyük önem vermekte ve tüketici ihtiyaçlarının şubeye gidilmesine gerek kalmadan karşılanması için bu hizmet kanallarını çeşitli yeteneklerle donatmaktadır. Bu kapsamda her geçen gün daha fazla müşteri tarafından tercih edilen internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamasının kullanımı her ne kadar basit tutulmaya çalışılsa da ilk girişte ya da yeni müşteriler için bazı kafa karışıklıklarının olması anlaşılabilir bir durumdur. Bu açıdan Anadolubank internet bankacılığı aktivasyon işlemi nasıl yapılır konusuna değinmek ve bilinmesi gereken çeşitli detayları aktarmak yararlı olacaktır.

Anadolubank İnternet Şubesi

Anadolubank internet bankacılığı uygulaması sayesinde 7 gün 24 saat kesintisiz bir bankacılık deneyimi yaşayabilirsiniz. Para çekimi hariç aklınıza gelebilecek her türlü bankacılık işleminin internet bankacılığı uygulaması üzerinden yapılması mümkündür, bu açıdan şubeye gitme ihtiyacınızın kesinkez ortadan kalktığını bilmeniz yararlı olacaktır. İnternet bankacılığı uygulamasını daha önce kullanmayan tüketicilerin önce başvuru yapması, daha sonra şifre edinmesi ve uygulamaya giriş yapması gerekmektedir.

anadolu bank internet aktivasyon nasil yapilir
anadolubank internet aktivasyon nereden yapilir

Anadolubank İnternet Bankacılığı Başvurusu

Anadolubank internet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlayacak tüketiciler öncelikle internet bankacılığı hizmet kanalının kullanıma açılması için başvuru yapmalıdır. İnternet bankacılığı uygulamasına başvuru yapmak için anadolubank.com.tr internet sitesine giriş yaptıktan sonra sağ üstte yer alan Bireysel İnternet Şubesi bağlantısına tıklanmalı, açılan sayfada sağ tarafta yer alan Bireysel İnternet Şubesi Başvurusunda Bulunmak İstiyorum butonuna tıklanmalıdır. Sayfaya doğrudan ulaşmak isteyenler buraya tıklayabilir.

Karşınıza çıkacak sayfada başvuru işlemini ATM ya da kredi kartınızdan hangisiyle yapmak istediğiniz sorulacaktır. ATM kartınız varsa ATM’yi, kredi kartınız varsa kredi kartını seçin ve kartınızın son 6 hanesine ek olarak TC kimlik numaranızı ve kartınızın son kullanma tarihini girerek devam butonuna tıklayın.

Bir sonraki adımda kişisel bilgileriniz teyit edilecektir, kimliğinize ilişkin sorulan soruları doğru şekilde yazın ve devam butonuna basın. İşlemin üçüncü adımında cep telefonunuza gönderilen SMS’in içerisinde yer alan kodun şifre kısmına doğrulanması gerekecektir. Bu doğrulamayı da yaptıktan sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Anadolubank İnternet Şube Şifresi Alma

İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yapacağınız şifreyi edinmek için internet bankacılığı giriş sayfasına eriştikten sonra ekranın sağ kısmında yer alan Parolamı Unuttum / Bloke Ettim butonuna tıklayın. Açılacak sayfada şifre belirleme işlemini kredi kartınız veya ATM kartınızdan hangisiyle yapmak istediğinizi seçin. ATM veya kredi kartınızdan herhangi birisini seçip bu kartın son 6 hanesi, TC kimlik numaranız ve kartın son kullanım tarihini girdikten sonra devam butonuna basın.

İşlemin bu adımında kimliğinizle ilgili çeşitli bilgiler sorulacak ve bu bilgileri doğrulamanız istenecektir. Gerekli doğrulamaları yaptıktan sonra devam butonuna tıklayın.

İşlemin bu adımında cep telefonunuza gelen SMS’in içerisindeki doğrulama kodunu teyit etmeniz gerekmektedir. Bu doğrulamayı yapıp devam butonuna bastıktan sonra banka tarafından bir SMS daha gönderilecektir. Bu son gönderilen SMS’in içerisindeki şifre ve TC kimlik numaranızla birlikte internet bankacılığı uygulamasına ilk girişinizi yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığı uygulamasına ilk girişinizi yaptıktan sonra banka tarafından otomatik olarak üretilen tek kullanımlık şifrenizi yeni ve kalıcı bir tanesiyle değiştirmeniz istenecektir.

Ayrıca benzer konu Anadolu İnternet Bankacılığından Havale EFT ile Para Transferi bilgilerine https://internetbankaciligi.tv/anadolu-internet-bankaciligindan-havale-eft-ile-para-transferi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de en iyi arkadaş sitesine tanıtım yapıyoruz..
Acıbadem
Adana
Alanya
Anadolu yakası
Ankara
Antalya
Ataköy
Ataşehir
Avcılar
Avrupa yakası