Anadolubank İnternet Bankacılığının EFT Limitini Yükseltmek

İnternet bankacılığı uygulamasında her geçen gün yeniliklere imza atan ve dijital hizmet kanallarını kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik olarak sürekli güncelleyen Anadolubank, bu hizmet kanallarını ne kadar müşteri dostu yapsa da bazı işlemleri bürokratik engeller ve kanunlar gereği yapamamaktadır. Bu kapsamda şube haricinde yapılamayacak işlemlerden birisi olarak EFT limiti yükseltme ve düşürme işlemine değinmek, EFT ile ilgili bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

Anadolubank EFT Limiti

İnternet bankacılığı uygulaması kullanıcısı Anadolubank müşterileri belirli limitler dahilinde hareket etmek durumundadır. Bu limitler müşteri güvenliğini sağlamak ve oluşabilecek en kötü senaryoda müşterinin kaybını minimize etmeye yöneliktir. Bu kapsamda Anadolubank’ın belirlediği internet bankacılığı işlem üst limitleri şu şekilde sıralanabilir:

  • EFT en az 1 TL, en fazla 25 bin TL,
  • Havale en az 1 TL, en fazla 25 bin TL,
  • SWIFT en az 1 TL, en fazla 25 bin TL,
  • Döviz alış/satış en az 1 USD, en fazla 25 bin USD muadili.

Bu limitler Anadolubank tarafından her müşteriye hesap açılışı sırasında otomatik olarak atanan limitlerdir, yükseltilmesi ya da düşürülmesi mümkündür.

Anadolubank EFT Limiti Değiştirme

EFT ihtiyacı daha fazla olan ya da 25 bin TL’lik bir EFT limitini çok yüksek bulan kişiler bu limitle ilgili dilediği değişikliği yapabilir. Anadolubank müşterileri EFT limitleriyle ilgili yapacakları değişiklikler için en yakın Anadolubank şubesine başvurmak durumundadır.

EFT limitinin yükseltilmesi kişinin ıslak imzasına tabi bir işlemdir ve bu kapsamda işlem emrine onay ve imza vermeden limitin yükseltilmesi mümkün değildir.

En yakın Anadolubank şubesine gidildiği taktirde bir form doldurulması istenecek ve doldurulan bu form imzalandıktan sonra şube personeline teslim edilecek. Bu formun imzalanması sonrasında şube personeli limitinizi değiştirmeye yetki kazanacak ve talebinizi yerine getirecektir.

anadolubank internet bankaciligi eft limiti yukseltmek
anadolubank internet bankaciligi eft limiti

Bilinmesi Gerekenler

EFT limitiyle ilgili bilinmesi gereken en önemli detay bu limitin hizmet kanalı özelinde atandığıdır, yani bir hizmet kanalı için geçerli olan limitin doldurulması diğer limitin de doldurulduğu anlamına gelmez, bu açıdan acil ödemeleriniz için internet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı, şube ve ATM’ler üzerinden yani 5 farklı hizmet kanalı üzerinden parça parça ödeme yapmanız mümkündür. Bu parça ödemeler sizin ya da karşı taraf için sorun olmayacaksa aynı gün içerisinde limite takılan transferi gerçekleştirmenizin en basit yöntemi bu, ancak ilerleyen süreçlerde de bu sorunla karşılaşmamak için mümkün olan en kısa süre içerisinde şubeye giderek limit değişikliği yaptırmanız yararlı olacaktır.

Limit yükseltme işlemi imzaya tabi olsa da limit düşürme işlemi imzaya tabi değildir. Bu açıdan imza verip yükselttiğiniz limiti ihtiyacınızı karşıladıktan sonra imza vermeksizin düşrümeniz mümkün olur. Limitinizi günlük 1 TL gibi ikonik miktarlara da düşürebilirsiniz, düşürülebilecek veya yükseltilebilecek miktarla ilgili bir sınırlama bulunmamaktadır.

Anadolu İnternet Bankacılığından Havale EFT ile Para Transferi bilgilerini merak ediyorsanız https://internetbankaciligi.tv/anadolu-internet-bankaciligindan-havale-eft-ile-para-transferi/ içerisinden kısa sürede inceleyebilirsiniz.

Türkiye’de en iyi arkadaş sitesine tanıtım yapıyoruz..
Esenyurt
Eskişehir
Etiler
Fatih
Fındıkzade
Florya
Gaziantep
Diyarbakır
Halkalı
Hikaye