Anadolubank İnternet Bankacılığı EFT İşlem Ücretleri ve EFT Saatleri

Dijital  hizmet kanalına büyük bir önem veren ve dijital bankacılık anlayışı sayesinde kısa süre içerisinde büyük başarılara imza atan Anadolubank, bu kapsamda internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmet kanalını her  geçen gün güncellemekte ve müşteri ihtiyaçlarına daha kısa süre içerisinde daha basit protokollerle yanıt vermeye başlamaktadır. Bu kapsamda kendi üzerine düşen her sorumluluğu yapıyor olsa da çeşitli bürokratik süreçler ve mevzuat nedeniyle bazı kısıtlamalara tabi olmak durumundadır. Bu mevzuatlardan birisiyle ilgili olması itibariyle Anadolubank internet bankacılığı işlem ücretleri ve EFT saatlerine değinmek yararlı olacaktır.

anadolu bank internet bankaciligi eft ucretleri
anadolubank internet bankaciligi eft saatleri

Anadolubank EFT İşlemi

Anadolubank’tan farklı bir bankaya yapılan para transferine Elektronik Fon Transferi yani EFT denilmektedir. EFT işlemi bankalar arasında gerçekleştirilen bir işlemdir ve bankalar arasında gerçekleştirilen ödemelerden sorumlu kurum kanunen Merkez Bankası’dır. Bu açıdan Andolubank’tan başka bir bankaya para transferinin gerçekleşmesi için Merkez Bankası’nın bu işleme aracı olması gerekir. Bu işlemin bir takım maliyetleri vardır ve Merkez Bankası’nın çalışma saatleri içerisinde karşı hesaba geçirilir. Aşağıda tüm detaylara ayrı ayrı değinilecektir.

EFT Limiti

Anadolubank müşterileri gün içerisinde en fazla 25 bin TL EFT yapabilir, bu limit banka tarafından her müşteriye otomatik olarak atanan bir limittir ve yükseltilmesi ya da düşürülmesi mümkündür. Anadolubank müşterileri EFT limitine ilişkin bir değişiklik yapmak istediğinde en yakın şubeye giderek bir form doldurmak ve imza atmak zorundadır. Bu kanunen gereklidir, imza vermeden EFT limitinin yükseltilmesi olası değildir.

EFT Saatleri

Anadolubank müşterileri Merkez Bankası’nın bu ödemeye aracı olması sebebiyle belirli saatler arasında yaptığı EFT’nin karşı hesaba geçmesini sağlayabilir. Bu saatler arasında yapılmayan EFT’ler aynı gün içerisinde karşı hesaba geçmeyecek, bir sonraki ilk iş gününün beklenmesi gerekecekitr. Anadolubank’ın EFT işlemleri için belirlediği saat aralığı 08:00 ile 17:00’dır, bu aralık ülkemizdeki en geniş EFT aralıklarından birisidir.

EFT Nasıl Yapılır?

EFT yapmak isteyen Anadolubank müşterilerinin internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra menüden para transferleri sekmesinin altında yer alan EFT bağlantısına tıklaması gerekir. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra alıcının IBAN, ad soyad gibi bilgileri ni paylaşmalı ve bu paylaşımlar neticesinde ödeme gerçekleştirilmelidir. Basit birkaç adımın yerine getirilmesi sonrasında yapılabilen EFT, mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilirse aynı gün karşı hesaba aktarılacaktır.

Anadolubank İnternet Bankacılığı İşlem Ücretleri

Anadolubank özel bir iştiraktir, kar güdüsüyle hareket eder. Bu açıdan çeşitli bankacılık işlemlerinden masraf talep etme imkanı vardır. BDDK mevzuatı gereği her banka ürün ve hizmetlerinden alacağı ücreti açıkça bildirmek, internet sitesinde yayınlamak durumundadır. Anadolubank’ın internet sitesinde yayınlanan ürün ve hizmet ücretleri listesine göre internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilen işlemler için talep edilecek ücretler şunlardır:

  • Havale 4 TL,
  • EFT 4 TL,
  • SWIFT yapılan işlemin % 0,5’i,
  • Düzenli havale talimatı işlem başına 4 TL,
  • Düzenli EFT talimatı işlem başına 4 TL,
  • Başka banka kredi kartı borcu ödemesi 4 TL,
  • OTP cihazı 29 TL.

Kurumsal ve bireysel ayrımı yoktur, bu ücretler hem kurumsal hem de bireysel müşteriler için geçerli olan ücretlerdir. En az 110 TL, en fazla 600 TL SWIFT yapılabilir.

Ayrıca Aktifbank İnternet Bankacılığı EFT Limitini Yükseltme ve Azaltma bilgilerini https://internetbankaciligi.tv/aktifbank-internet-bankaciligi-eft-limitini-yukseltme-ve-azaltma/ adresinden kısa sürede inceleyebilirsiniz.

Türkiye’de en iyi arkadaş sitesine tanıtım yapıyoruz..
Bağcılar
Bağdat caddesi
Bakırköy
Bahçelievler
Başakşehir
Bayrampaşa
Beşiktaş
Beykoz
Beylikdüzü
Beyoğlu