İş Bankası İnternet Şubesi Kredi Kartı Fatura Ödeme

Bireysel ve kurumsal internet bankacılığı konusunda her geçen gün yeniliklere imza atan ve çeşitli geliştirmelerle müşteri ihtiyaçlarını çok daha kısa süre içerisinde çok daha basit şekilde karşılamayı amaçlayan İş Bankası’nın internet bankacılığı uygulamaları için yapılabilir kıldığı temel bankacılık işlemlerinden birisi de fatura ödemeleridir. Bu kapsamda şubeye gitmeden ya da herhangi bir fatura ödeme merkezi aranmasına gerek kalmadan doğrudan internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden fatura ödemesi yapılması mümkün olur. Dolayısıyla İş Bankası internet şubesi kredi kartı fatura ödeme işlemine değinmek yararlı olacaktır.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Fatura Ödemesi

İş Bankası’nın internet bankacılığı uygulamasını kullanan tüketiciler şubeye gitmelerine gerek kalmaksızın sadece birkaç adımdan oluşan bir prosedürün ardından fatura ödemelerini rahatlıkla yapabilir. Fatura ödeme işlemi için vadesiz mevduat hesabının yanısıra kredi kartının kullanılması da mümkündür, bu açıdan kredi kartıyla yapılacak fatura ödemesi hakkında bilinmesi gerekenlere değinmek yararlı olacaktır.

  1. Menü butonuna tıkladıktan sonra ödemeler bağlantısına tıklanır,
  2. Anında fatura ödeme butonuna basılır,
  3. Açılan sayfada hangi kurum için ödeme yapılacağı seçilir,
  4. Aboneliğe ilişkin sorulan sorular yanıtlanır ve hangi abonenin faturasının ödeneceği seçilmiş olur,
  5. Ödemenin hangi hesap ya da karttan yapılacağı seçilir ve tamam butonuna basarak ödeme gerçekleştirilir.

Fatura Ödeme Ücreti

İş Bankası yapılan her fatura ödemesi için 1 TL ücret almaktadır. İnternet bankacılığı uygulaması özelinde geçerli olan bu fiyat tarifesi faturanın miktarına bağlı değildir, ne kadar miktardaki fatura ödeniyor olursa olsun 1 TL masraf talep edilecektir. Fatura ödemesi için İş Bankası şubesine gidilmesi halinde 5 TL masraf alınacaktır, dolayısıyla fatura ödemesi için de en cazip hizmet kanalının internet bankacılığı uygulaması olduğunu söylemek yanlış olmaz.

İş Bankası Otomatik Ödeme Talimatı

Kredi kartınızdan yapacağınız fatura ödemelerinin gelecek aylarda otomatik olarak ödenmesini isterseniz bu durumda fatura ödemesini tamamladıktan sonra karşınıza çıkan bu talimatı kaydet butonuna basabilirsiniz.

Bir kez fatura ödedikten sonra karşınıza çıkan bu butona basmanız yani otomatik ödeme talimatı vermeniz halinde 1 TL’lik fatura ödeme masrafı alınmadan faturalarınız düzenli olarak ödenecektir.

is bankasi internet subesi fatura odeme
is bankasi internet subesi kredi karti fatura odeme

İş Bankası Otomatik Ödeme Talimatı İptal Etme

Verilen otomatik ödeme talimatı istenilen zamanda iptal edilebilir. Otomatik fatura ödeme talimatını iptal etmek için internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra talimatların sekmesinden iptal gerçekleştirilebilir ya da 0850 724 0 724 numaralı İş Bankası çağrı merkezi arandıktan sonra müşteri temsilcisine bağlanarak talimatlarınızı iptal etmesini isteyebilirsiniz.

İş Bankası Fatura Taksitlendirme

İş Bankası müşterileri ödeyecekleri fatura için kredi kartını kullanmaları halinde bankanın o dönem içerisinde düzenlediği kampanyaya bağlı olarak taksitlendirme imkanından yararlanabilir. İş Bankası kredi kartları için düzenlenen kampanyaları takip etmek için Maximum’un sitesini kontrol edebilirsiniz.

Konuyla bağlantılı İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Nasıl Değiştirilir? Bilgilerini incelemek istiyorsanız https://internetbankaciligi.tv/is-bankasi-internet-bankaciligi-sifresi-nasil-degistirilir/ içerisinden bakabilirsiniz.