İş Bankası İnternet Şubesi Aktivasyonu Nasıl Yapılır

İnternet bankacılığı uygulamasını kullanacak İş Bankası müşterilerinin bunun için öncelikle aktivasyon işlemini tamamlamış olması gerekmektedir, bu kapsamda İş Bankası internet şubesi aktivasyonu nasıl yapılır, alternatif hizmet kanalları üzerinden internet bankacılığı şifresi nasıl alınır ve türevi konulara değinmek yararlı olacaktır.

İş Bankası İnternet Şubeye Nasıl Girilir?

İş Bankası’nın internet bankacılığı ya da İşCep mobil bankacılık uygulamasına giriş yapabilmek için internet bankacılığı hizmet kanalını kullanıma açmanız, şifre edinmeniz gerekmektedir. İnternet bankacılığı hizmet kanalının kullanıma açılması prosedürüne aktivasyon işlemi de denilmektedir.

İş Bankası Bireysel İnternet Bankacılığı Aktivasyonu Nasıl Yapılır?

İş Bankası’nın bireysel internet bankacılığı uygulamasına giriş yapacak tüketicilerin aktivasyon işlemi için İş Bankası’nın web sitesini kullanması mümkündür, İş Bankası’nın internet sitesine girildikten sonra ekranın sağ üst kısmında yer alan bireysel bağlantısına tıklanılmalıdır. İnternet şube giriş sayfasına erişildiğinde giriş butonunun hemen altında yer alan Şifrem Yok / Unuttum bağlantısına tıklanmalıdır, anında şifre aracına bağlanıldığında takip edilmesi gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir:

  1. Anında şifre aracının ilk adımında hesap sahibinin TC kimlik numarası, hesabına tanımlı cep telefonu numarası sorulur, bu bilgileri doğru şekilde girdikten sonra devam butonuna basılmalıdır,
  2. İşlemin ikinci adımında bilgileri paylaşılan hesaba ait bir ATM ya da kredi kartına istinaden çeşitli sorular sorulur, bunların yanıtlanması ve doğrulanması istenir.
  3. Doğrulamayı yapıp devam butonuna basıldığında hesap sahibinin cep telefonu numarasına bir güvenlik SMS’i gönderilir, bu SMS’in içerisinde yer alan rakamların anında şifre aracına girilmesi istenir.
  4. Cep telefonu doğrulamasını yapıp devam butonuna basıldığında banka tarafından bir SMS daha oluşturulup hesap sahibinin cep telefonu numarasına gönderilir ve bu SMS’in içerisinde internet bankacılığına ilk girişin yapılmasını sağlayacak şifre de bulunur.

İnternet bankacılığı uygulamasına ilk girişinizi yapmanızı sağlayacak bu şifreyle hesabınıza eriştiğinizde şifreyi hemen yeni bir tanesiyle değiştirmeniz istenir. Bu değişikliği yaptıktan sonra internet bankacılığı hizmet kanalını aktif hale getirmiş, kalıcı şifrenizi belirlemiş olursunuz.

is bankasi internet subesi aktivasyonu
is bankasi internet subesi aktivasyonu nereden yapilir

İş Bankası Ticari İnternet Bankacılığı Aktivasyonu

Bireysel internet bankacılığından farklı olarak ticari internet bankacılığı kullanacak kişilerin bir defaya mahsus olmak üzere şubeye gitmesi ve ilgili hizmet kanalının kullanıma açılması için talimat vermesi gerekmektedir. Şubeye bu talimatı verirken, kullanıcı kodu ve internet bankacılığı uygulaması için şifre talebinde de bulunulacaktır.

İnternet bankacılığı uygulaması kullanacak ticari müşterilerin hesabına bir yetkili tanımlaması da yapılması gerekir ki bu da yine şube üzerinden yapılabilecek bir işlemdir. Şube personeli, internet bankacılığı uygulamasına bir yetkili tanımladıktan sonra hesap yetkilisinin anında şifre aracıyla hesabına erişmek için şifre alması mümkün olur.

Anında şifre aracından alınan şifre banka tarafından oluşturulan şifre hesap yetkilisine ulaştırılana kadar kullanılabilir, hesap yetkilisine zarfla teslim edilecek şifre hesabın kalıcı şifresini belirlemek için gerekli olan asıl şifredir. Bu kapsamda İş Bankası şubelerine yapılan başvuru sonrasında bu zarfın kargoyla hesap yetkilisine ulaştırılması istenir.

Hesap yetkilisi bu şifreyi aldıktan sonra aktif hale getirmelidir, bu şifreyle hesaba giriş yapıldığında hemen yeni bir şifreyle değiştirilmesi istenecektir.

İlgili değişikliği yaptıktan sonra internet bankacılığı uygulamasının kalıcı şifresi belirlenmiş olur, bu kalıcı şifreyi edindikten sonra ticari internet bankacılığı aktivasyon işlemini tamamlamış, şifrenizi oluşturmuş olursunuz.

Türkiye İş Bankası Maximiles Kredi Kartı hakkında merak edilen bilgiler için https://internetbankaciligi.tv/turkiye-is-bankasi-maximiles-kredi-karti/ adresini inceleyebilirsiniz.