Kurumsal İnternet Bankacılığı Kullanmanın Avantajları Dezavantajları

Kurumsal internet bankacılığı kullanıcıları ihtiyaçları özelinde düzenlenen bu aplikasyon sayesinde çeşitli karmaşık işlemleri oldukça basit ve kısa süre içerisinde yerine getirebilir. Kurumsal internet bankacılığı şubesinin sağladığı onlarca avantaja rağmen çeşitli konularda dikkatli olunmaması halinde dezavantajlar da söz konusu olabilir. Bu açıdan kurumsal internet bankacılığı kullanmanın avantajları dezavantajları konusuna değinmek ve çeşitli ayrıntıları aktarmak yararlı olacaktır.

Kurumsal İnternet Bankacılığı Kullanmanın Avantajları

Kurumsal internet bankacılığı kullanmanın en önemli ve temel avantajı firma özelinde beliren ihtiyaçların karşılanabildiği, çeşitli temel bankacılık işlemlerinin kısa süre içerisinde halledilebildiği bir ortama kavuşmaktır. Bu klişe cevabın ardından çeşitli ayrıntılarıyla kurumsal şube kullanımının en önemli avantajlarına ayrı ayrı değinmek yararlı olacaktır.

Ticari Krediler

Şahıs, limited ya da anonim şirket olması fark etmeksizin her kurumsal internet bankacılığı şubesi kullanıcısı ticari bir sıfata sahip olması kaynaklı banka tarafından sağlanan ticari ürünlere erişim imkanı kazanmaktadır. Ticari ürünlerin en avantajlısı ve en sık kullanılanıysa çoğu kişi için ticari kredilerdir. Ticari kredi kapsamında çok kısa süre içerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hacimde kredi çekmeniz mümkün olacaktır. Üstelik bunu sadece birkaç tıklamayla yapabileceksiniz.

Talimat Gönderimi

Kurumsal internet bankacılığı uygulamasını kullanmanın en önemli avantajlarından birisi de kurumsal internet şubesi üzerinden imzalanan e-talimat sözleşmesi sonrasında para transferinden POS avans kullanımına kadar, vergi ödemesinden SGK primi yatırılmasına kadar neredeyse her türlü işlem için detaylı ve zamanlı bir talimat verebilme imkanı kazanmasıdır.

POS Avans

Ticari bir işletmenin varlığından söz ediliyorsa bir POS cihazının varlığından da söz edilmesi gerekir. Bilindiği üzere bankalar POS cihazı üzerinden elde edilen kazançların çoğunu daha önceden hazırlanan sözleşme kapsamında bir süre sonra hesaba aktaracaktır. Dolayısıyla bu arada geçen zamanın bir sebeple maliyetine katlanmak istemeyen kişiler olabilir ve avans kullanmayı talep edebilir. Avans kullanımı için şubeye gidildiğinde çeşitli belgelerin doldurulması, ibrazı ve türevi gerekeğinden uzun bir bürokratik süreç gerekecektir, ancak internet bankacılığı üzerinden bunun yapılması muhtemelen birkaç saniye sürer.

Üye İşyeri İşlemleri

İşyeriyle ilgili tüm kampanyaların, çalışma şartlarının blokede bekleyen tutarın ve çeşitli çözüm işlemlerinin bu sekme altından yapılması mümkün olacaktır. Normalde bu ve benzeri işlemler için şubeye gidilmesi, tıpkı pos avans kullanımında olduğu gibi bazı belgelerin doldurulması ve ibraz edilmesi gerekecektir. Burada ciddi bir zaman faydası ve basitlik söz konusudur.

Kredi Kartı İşlemleri

Ticari şube kullanıcılarının en sık tercih ettiği bankacılık ürünlerinden birisi olan ticari kredi kartlarıla ilgili tüm işlemlerin kredi kartı işlemleri sekmesi altından yapılması mümkündür. Kredi kartınızla ilgili çeşitli bilgilerin talep etmeniz, kredi kartını kullanıma açma ya da kapama gibi temel istekleriniz bu sekme altından rahatlıkla yerine getirilebilir.

Çek ve Senet İşlemleri

Kurumsal internet bankacılığı kullanıcılarının en sık kullandığı sekmelerden birisi de çek ve senet işlemleridir. Bu menü sayesinde çek ve senetle ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz neredeyse tüm işlemleri buradan yerine getirebilmeniz mümkündür. Emre mükerrer senet ve çek takibi, protesto takibi vb. ek olarak KKB çek raporu gibi çok önemli bir hizmete de buradan rahatlılka erişebilirsiniz.

kurumsal internet bankaciligi nedir
kurumsal internet bankaciligi avantajlari

Kurumsal İnternet Bankacılığı’nın Dezavantajları

Kurumsal internet bankacılığı genel itibariyle işletmeye organizasyon ve düzen tahsis etse de kullanımında dikkatli olunmalıdır. Kurumsal internet bankacılığı sekmeleri genişletilmiştir yani bireysel internet bankacılığına nazaran çok daha izole işlemler için ayrı menüler bulunur. Bu açıdan bir işleme onay vermeden önce mutlaka tekrar kontrol sağlanamlı, doğru şeyin yapılıyor olduğundan emin olmalısınız.

Fazla Detaylı

Kurumsal internet bankacılığı oldukça detaylıdır ve bu detaylar çeşitli müşterileri boğabilir. Örneğin bir personel tanımlaması yapmak için sadece personelin ismini yazmanız yetmez, bu personelin özlük haklarını tanımlamanız, nelere erişebileceğini seçmeniz, kısıtlamalara onay vermeniz vb. de gerekecektir. Bu açıdan bir işlem yaparken sizden ilk seferde çok fazla bilgi istenebilir. Fakat iyi tarafı bunu yalnızca bir kez yapmanız, daha sonrası için kayıt edebilmeniz.

Ayrıca Burganbank İnternet Bankacılığı EFT İşlem Saatleri ve Ücretleri ile ilgili merak edilen bilgilere https://internetbankaciligi.tv/burganbank-internet-bankaciligi-eft-islem-saatleri-ve-ucretleri/ adresinden kısa sürede bakabilirsiniz.