HSBC Mobil Bankacılık İndirme ve Telefona Yükleme

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarını her geçen gün daha kullanışlı hale getiren HSBC, bu kapsamda internet bankacılığı ve mobil bankacılık kullanımını da müşteriler için olabildiğince basit tutmaya çalışmaktadır. Birkaç prosedürün yerine getirilmesi halinde kısa süre içerisinde internet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlayabilen tüketicilerin bunun için öncelikle mobil bankacılık uygulamasını cep telefonuna indirmesi gerekmektedir.

Bu işlem yeni müşteriler veya henüz akıllı telefon kullanmaya başlayanlar için çeşitli kafa karışıklıklarını beraberinde getirebildiği için HSBC mobil bankacılık indirme ve telefona yükleme işlemine değinmek, konuyla ilgili bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

HSBC Mobil Bankacılık Uygulamasını İndirme

HSBC mobil bankacılık uygulamasını cep telefonuna indirmek isteyen müşteriler için IOS ve Android işletim sistemi özelinde iki uygulama geliştirilmiştir. Bu kapsamda Android işletim sistemi üzerinden internet bankacılığı uygulaması kullanmaya başlayacak müşterilerin Android Play Store uygulaması üzerinden, IOS işletim sistemine sahip cihazlarda mobil bankacılık uygulamasını kullanacakların App Store uygulaması üzerinden mobil bankacılık uygulamasını edinmesi gerekmektedir.

Android Telefonlara HSBC Mobil Bankacılık İndirme

Android işletim sistemine sahip bir cihaz için mobil bankacılık uygulamasını indirmek isteyen müşterilerin bunun için öncelikle Play Store uygulamasına giriş yapması gerekmektedir. Android play store uygulamasına giriş yaptıktan sonra ekranın üstünde bir arama çubuğunun olduğu görülecektir.

Bu arama çubuğuna HSBC yazılması halinde ilk çıkan sonuç muhtemelen HSBC mobil bankacılık aplikasyonu olacaktır, bu aplikasyonun sayfasına giriş yaptıktan sonra yükle butonuna basılması halinde mobil bankacılık uygulaması Android işletim sistemine sahip cihazınıza yüklenecektir.

İlgili uygulamayı cep telefonuna indirdikten sonra hesabınıza giriş yapabilmek için bir şifreye ihtiyacınız olacak ve bu mobil bankacılık şifresini nasıl alacağınızı aşağıda farklı bir unbaşlık altında anlatacağız.

IOS İşletim Sistemine (iPhone) HSBC Mobil Bankacılık İndirme

IOS işletim sistemine sahip iPhone kullanıcılarının mobil bankacılık uygulamasını indirmek için öncelikle App Store uygulamasına giriş yapması gerekmektedir. App store uygulamasına giriş yapıldıktan sonra ekranın üst kısmında arama çubuğunun olduğu görülecektir. Bu arama çubuğuna HSBC yazdıktan sonra karşınıza çıkacak ilk sonuç uhtemelen HSBC mobil bankacılık uygulaması olacaktır. Bu mobil bankacılık uygulamasının sayfasına girildiğinde Yükle/İndir butonuna basılması halinde ilgili mobil bankacılık uygulaması cep telefonuna yüklenecektir.

Mobil bankacılık uygulamasını cep telefonuna yükleyen kullanıcıların hesabına erişebilmek için bir de mobil bankacılık şifresine ihtiyacı vardır. Aşağıda farklı bir başlık altında bu şifreyi nasıl alacağınıza değinildi.

hsbc mobil bankacilik avantajlari
hsbc mobil bankacilik indirme

Mobil Bankacılık Giriş Şifresi Alma

Mobil bankacılık uygulamasına giriş yapılacak şifreyi almak için mobil bankacılık giriş sayfasında bulunan anında şifre aracından yararlanabilirsiniz. Eğer bu aracı mobil bankacılık uygulamasında bulamazsanız, aramam motoruna HSBC anında şifre yazıp HSBC’nin sitesine giriş yaparak bu aracı kullanabilirsiniz.

Anında şifre aracına girildiğinde kartınız varsa ilk adımda kartınızın son 6 hanesi, hesabınıza tanımlı cep telefonu numarası sorulur. Eğer kartınız yoksa bu bilgileri girmeden kartım yok bağlantısına tıklayın ve TC kimlik numaranız, hesabınıza tanımlı cep telefonu numaranız gibi bilgilerle işleme devam edin.

İşlemin ikinci adımında yalnızca hesap sahibinin bilebileceği spesifik sorular sorulacaktır, bu soruları yanıtladıktan sonra devam butonuna basılması halinde yeni şifre butonu görülecektir. Bu butona basıldığında mobil bankacılık uygulamasının kullanımı için gerekli şifrenin gönderileceği cep telefonu numarası ekrana yansıyacaktır. Eğer bu cep telefonu numarası doğruysa ve değişiklik yapılması gerekmiyorsa onay butonuna basın ve ilgili numaraya internet bankacılığı uygulamasına giriş yapılacak şifrenin gelmesini sağlayın.

HSBC tarafından cep telefonunuza gönderilecek kullanıcı kodu ve şifreyle mobil bankacılık uygulamasına giriş yapabilirsiniz.

Eğer bu yöntemle şifrenizi alamazsanız 0850 211 0 111 numaralı çağrı merkezini aradıktan sonra 5-1-4-1 tuşlamasını yaparak, en yakın HSBC şubesine giderek, HSBC ATM’sine kartınızı takıp başvurular sekmesinden internet bankacılığı şifresi bağlantısına tıklayarak şifrenizi alabilirsiniz.

Diğer konu Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar hakkında ayrıntılı yazımıza https://internetbankaciligi.tv/gelir-belgesiz/ adresinden ulaşabilirsiniz.