HSBC İnternet Bankacılığı Şifre Alma (İlk Kullanım)

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarında yaptığı sürekli güncellemelerle dijital bankacılık faaliyetini her geçen gün müşterileri için daha kolay hale getiren HSBC, internet bankacılığı uygulamasının kullanımını ve kayıt işlemlerini ne kadar basit tutsa da yeni müşteriler ve henüz internet bankacılığı kullanmaya başlayacakların çeşitli kafa karışıklıklarıyla karşılaşması muhtemeldir. Bu kapsamda HSBC internet bankacılığı şifre alma işlemi ve ilk kullanım için gerekliliklere değinmek yararlı olacaktır.

HSBC İnternet Bankacılığına Giriş için Neler Gerekli

HSBC internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamasını kullanabilmek için HSBC müşterisi olmanız ve internet bankacılığı uygulamasına giriş için şifre oluşturmuş olmanız gerekiyor. Eğer şifrenizi daha önce oluşturmadıysanız bunu nasıl yapacağınıza aşağıda farklı bir başlık altında detaylıca değinildi, durumunuza en uygun çözümü tercih edebilir ve kısa süre içerisinde şifrenizi alarak internet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yapmak için gerekli olan şifreyi HSBC’nin internet sitesindeki anında şifre aracından yani internet üzerinden, HSBC ATM’lerinden, HSBC telefon bankacılığı hizmeti üzerinden, HSBC şubelerinden alabilirsiniz. Hangi hizmet kanalını seçerseniz seçin internet bankacılığı uygulamasına giriş yapmak için gerekli şifreyi alabilirsiniz, ancak en kısa süren ve basit yöntem hiç şüphesiz anında şifre aracından yararlanmak yani bu işlemi internet üzerinden yapmaktır.

Anında Şifre Aracını Kullanarak Şifre Alma

Anında şifre aracını kullanarak internet bankacılığı şifresi almak isteyen tüketicilerin HSBC’nin internet sitesine giriş yaptıktan sonra bireysel internet bankacılığı giriş sayfasına girmesi gerekmektedir. Bu sayfaya giriş yapıldığında Kullanıcı Oluştur bağlantısı görülecektir. Bu bağlantıya tıklanması halinde anında şifre aracına giriş yapmış olursunuz.

Kartı olan ve internet bankacılığı şifresi oluşturmak isteyen müşteriler HSBC’ye ait kredi ya da banka kartının son 6 hanesini yazdıktan sonra telefon numarasını da paylaşıp devam butonuna tıklamak durumundadır.

Devam butonuna tıklandıktan sonra sadece hesap sahibinin bilebileceği çeşitli güvenlik doğrulamalarının yapılması gerekecektir, bu doğrulamaları yaptıktan sonra devam butonuna basılmadan önce kartın arka yüzündeki CVV2 kodunun da paylaşılması gerekir.

Bu paylaşımı yaptıktan ve yeni şifre butonuna tıklanması halinde kullanıcı kodu ve giriş yapılacak şifrenin gönderileceği hesaba tanımlı cep telefonu numarası ekrana yansıyacaktır, bu bilgileri kontrol edip onayla butonuna basılması halinde internet bankacılığı uygulamasına giriş yapılacak şifre hesaba tanımlı cep telefonu numarasına SMS olarak gönderilecektir.

Kredi ya da ATM kartı olmayan ve internet bankacılığı şifresi oluşturmak isteyen müşteriler internet bankacılığı uygulamasına giriş sayfasına eriştikten sonra burada kullanıcı oluştur bağlantısını görecektir. Bu bağlantıya tıklanması halinde anında şifre aracına erişilir. Anında şifre aracına giriş yaptıktan sonra Kartım Yok butonuna tıklanmalıdır. Bu butona tıklanması halinde işlemin ilk adımında TC kimlik numarası, cep telefonu numarası ve ekrana yansıyan güvenlik kelimesinin ilgili alana yazılması gerekir.

Bu işlemi yaptıktan sonra işlemin ikinci adımında yalnızca hesap sahibinin bilebileceği çeşitli spesifik sorular sorulacaktır, bu soruları yanıtlayıp devam butonuna basılması halinde işlemin üçüncü adımında yeni şifre butonu görülecektir.

Yeni şifre butonuna basılması halinde internet bankacılığı uygulamasına giriş yapılacak şifre ve kullanıcı kodunun gönderileceği cep telefonu numarası ekrana yansıyacaktır, bu bilgiler doğruysa ve herhangi bir değişiklik yapılması gerekmiyorsa onay butonuna basılır ve internet bankacılığı uygulamasına giriş yapılacak şifre cep telefonu numarasına gönderilir.

hsbc internet bankaciligi sifre alma nasil yapilir
hsbc internet bankaciligi sifre nereden alinir

ATM’den İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yapılacak şifreyi almanın diğer bir yolu da HSBC ATM’lerinden yararlanmaktır. En yakın HSBC ATM’sine gidip kartınızı taktıktan sonra başvurular sekmesinden internet bankacılığı şifresi bağlantısına tıklanarak hesaba tanımlı cep telefonu numarasına internet bankacılığı şifresinin SMS olarak gelmesi sağlanabilir.

Telefon Bankacılığından (Çağrı Merkezi) Şifre Alma

0850 211 0 111 numaralı HSBC çağrı merkezinin aranması halinde internet bankacılığı uygulamasına giriş yapılacak şifreyi almak için sırasıyla 5-1-4-1 tuşlarına basılabilir. Bu tuşlamaların yapılması halinde internet bankacılığı şifre oluşturma menüsüne bağlanılacak ve çeşitli güvenlik doğrulamaları yapıldıktan sonra internet bankacılığı şifresi oluşturulabilecektir.

Şubeden Şifre Alma

İnternet bankacılığı şifresini almanın diğer bir yolu da en yakın HSBC şubesine gitmek. HSBC şubesine gidildiğinde personele internet bankacılığı şifresi istediğinizi belirtmeniz halinde hazır şifre kapsamında internet bankacılığına giriş yapacağınız şifre hesabınıza tanımlı cep telefonu numarasına SMS olarak iletilecektir.

Diğer banka Anadolubank İnternet Bankacılığı Şifre Al hakkında bilgilere kısa sürede https://internetbankaciligi.tv/anadolubank-internet-bankaciligi-sifre-al-ilk-kez-kullanim/ içerisinden bakabilirsiniz.