Burganbank İnternet Bankacılığı EFT İşlem Ücreti Kesintisi (EFT Saatleri)

Bankalar kar amacı güden özel iştiraklerdir ve bu kapsamda çeşitli temel bankacılık işlemlerinin yerine getirilmesi nedeniyle tüketicilerden ödeme talebinde bulunabilmektedir. Bankaların sağladığı kolaylıklar karşısında talep ettiği ücretler arasında da farklılıklar söz konusudur, bu açıdan BDDK mevzuatı gereği her bankaya web sitelerinin görünür bir yerine Ürün ve Hizmet Ücretleri Listesi’ni yayınlaması zorunluluğu getirilmiştir. Tüm gerçekleştirilebilecek işlemler için ne kadar ücret talep ettiğini açıkça ve istisnasız şekilde yazmak durumunda olan bankalardan birisi olarak Burganbank internet bankacılığı EFT işlem ücretleri kesintisi ve işlem limitleri, saatleri gibi çeşitli konulara değinmek yararlı olacaktır.

Burgan Bank EFT Limitleri

Burgan Bank müşterilerinin internet bankacılığı uygulaması üzerinden gün içerisinde 100 bin TL’ye kadar EFT yapması mümkündür. Her hizmet kanalı için ayrı limit belirlenmektedir, bu açıdan internet bankacılığı uygulamasına istinaden belirlenen 100 bin TL’lik günlük limite ek olarak mobil bankacılık uygulamasından 100 bin TL, telefon bankacılığı hizmet kanalından 25 bin TL yani toplamda gün içerisinde 225 bin TL EFT yapılabilir. Bu limiti artırmak isterseniz yapmanız gereken tek şey şube temsilcisiyle görüşmek ve limit artırım talebinizi kendisine iletmek.

Burgan Bank EFT Ücretleri

Burgan Bank müşterileri para transferini hangi hizmet kanalı üzerinden gerçekleştirdiğine bağlı olarak değişecek şekilde EFT ücreti ödemesi yapmak durumundadır. İnternet bankacılığı uygulaması veya mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapılan EFT’ler için 5 TL ücret ödemesi yapılmaktadır. 5 TL’lik komisyon yapılacak para transferine ek olarak tahsis edilir, dolayısıyla hesapta yeterli bakiye olmasına dikkat edilmelidir.

burganbank internet bankaciligi eft islem ucreti kesintisi ne kadar
burganbank internet bankaciligi eft saati

Burgan Bank EFT Saatleri

Ülkemizde ödeme sistemlerinin kontrol ve denetim yetkisi mevzuatlar gereği Merkez Bankası’na verilmiştir. Bu kapsamda bankalar arasında gerçekleşen ödemelerin kontrol ve denetimi de Merkez Bankası tarafından sağlanmaktadır. Dolayısıyla EFT işlemlerinin Merkez Bankası’nın çalıştığı saatlerde yani hafta içi ve mesai saatlerinde gerçekleşmesi gerekir. Bu açıdan Burgan Bank müşterilerinin aynı gün EFT yapabilmek için 09:00 ile 16:30 arasında emir vermesi gerekmektedir. 09:00 ile 16:30 arasında verilmeyen ödeme emirleri bir sonraki ilk iş gününde gerçekleşecek EFT emri olarak kaydedilecek, hesapta yeterli para olması durumunda bir sonraki günün ilk saatlerinde otomatik olarak gerçekleşecektir.

Acil Para Göndermem Lazım?

Eğer EFT saatleri dışındaysanız fakat bir sebeple acilen bir hesaba para yatırmanız gerekiyorsa yapabileceğiniz tek şey banka ATM’nizden çektiğiniz parayı EFT yapacağınız kişinin banka ATM’sine giderek hesaba yatırmaktır. Para yatıracağınız kişinin hesap numarasını isteyin, hangi bankayı kullandığını öğrenin ve ilgili bankanın herhangi bir ATM’sine giderek kartsız işlemler menüsünden hesaba para yatırma butonuna tıklayın. Açılacak sayfada para yatıracağınız hesap numarasını tuşlayın, parayı yatırın.

Eğer para yatıracağınız kişinin hesabına para yatırırken günlük işlem limitiyle ilgili bir uyarıyla karşılaşırsanız bu durumda kendisine ulaşın ve çağrı merkeziyle görüşüp günlük işlem limitlerini yükseltmesi gerektiğini belirtin. Bankalar, kartsız işlemler menüsünden hesaba yatırılabilecek para miktarıyla ilgili de limit koymaktadır fakat bu limit çağrı merkeziyle yapılacak kısa bir görüşmenin ardından rahatlıkla artırılabilmektedir.

Burganbank İnternet Şube İhtiyaç Kredisi Başvurusu hakkında ayrıntılar için https://internetbankaciligi.tv/burganbank-ihtiyac-kredisi-basvurusu/ adresini inceleyebilirsiniz.

server yazılım lisansı