Burganbank İnternet Şube İhtiyaç Kredisi Başvurusu 20 Bin TL

Her geçen gün daha fazla kullanılmaya başlanan internet bankacılığı uygulamasının bu denli kabul görmesinin ardından maliyeti düşürmek isteyen bankalar iş süreçlerinin çoğunu internet bankacılığı uygulaması için de uygun hale getirdi. Bu kapsamda akla gelebilecek neredeyse her türlü temel bankacılık işlemini internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapabilen tüketiciler ihtiyaç kredisi talebinde dahi bulunabilmektedir.

Tüketicilere internet şube üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapmayı mümkün kılan Burganbank internet şube ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Kimler Kredi Çekebilir

İhtiyaç kredisi çekmek isteyen tüketicilerin Burganbank’ın internet bankacılığı uygulamasını kullanabilmesi için bir cari hesap sahibi olması gerekmektedir. Cari hesap sahibi tüketicilere kredi tahsis etmeden önce dikkat edilen kriterler şu şekilde sıralanabilir:

 • 18 yaşından büyük olmak,
 • Düzenli gelir sahibi olmak,
 • Toplamda 6 ay, en az 3 aydır aktif SGK’lı olmak,
 • Vergi borcu olmamak,
 • Yasal veya idari takipte olmamak ya da yeterince yüksek kredi notuna sahip olmak,
 • Gelire oranla makul bir kredi miktarı için talepte bulunmak.

Burganbank İhtiyaç Kredisi

Burganbank’ın ihtiyaç kredisi ürünü 36 ay vadeyle internet üzerinden tahsis edilebilen bir üründür ve 30 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını karşılamak için kullanılabilir. Tahsis ettiği ihtiyaç kredisinden doğan aylık kredi taksit ödemelerini internetten, Burganbank ATM’lerinden, Burganbank şubelerinden, EFT veya havale ile ödemek mümkündür.

Burganbank dijital hizmet kanalına odaklanan ve mümkün olduğunca fazla müşteriyi dijital hizmet kanalına yönlendiren bir kurumdur. Bu kapsamda Burganbank müşterilerinin oldukça nadir şubeye gitmesi gerekir, çoğu hiç şubeye uğramadan kredi çeker, cari hesap açar ve kredi kartı temin eder.

Burganbank İhtiyaç Kredisi Hesaplaması

Burganbank aracılığıyla ihtiyaç kredisi çeken tüketicilerin aylık % 2,93 oranında faiz ödemesi yapması gerekir. % 2,93’lük faiz ödemesine ek olarak kredi toplam tahsis tutarının % 0,5’i kadar finansman tahsis ücreti ve kredi çeken kişinin yaşıyla kredinin toplam miktarına bağlı olarak değişecek şekilde hayat sigortası priminin de yatırılması gerekmektedir.

2018 yılı Eylül ayı ortalarında Merkez Bankası tarafından yapılan son faiz arttırımlarına göre güncel olarak 30 bin TL lik bir kredinin geri ödemesini de hemen sizlerle paylaşalım.

20 bin TL kredi çekilmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 2014 TL, toplamda 24.163 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1248 TL, toplamda 29.941 TL,
 • 36 ay vade için her ay 988 TL, toplamda 35.566 TL ödeme yapılması gerekir.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

İnternet bankacılığı uygulaması üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak tüketicilerin mutlaka önceden internet bankacılığı şifresi almış olması gerekmektedir. Önceden internet bankacılığı uygulaması şifresi edinen tüketiciler uygulamaya giriş yaptıktan sonra basit birkaç adımı takip ederek kredi talebini iletir, şifre almak isteyenler çağrı merkeziyle iletişime geçmelidir.

 1. Krediler sekmesinin altında yer alan ihtiyaç kredisi butonuna tıklanır,
 2. Hemen başvur bağlantısı takip edilir,
 3. Ne kadar kredi kullanılacağı ve kullanılan kredinin kaç ay vadeyle geri ödeneceği belirlenir,
 4. Örnek ödeme planı ekrana yansıtılır,
 5. İncelenip onaylanan kredi başvurusu sonrasında kredi talebi bankaya değerlendirmeye gönderilir veya işlem iptal edilir.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

İletilen ihtiyaç kredisi başvurularının çoğu aynı gün içerisinde değerlendirilip yanıtlanmakta ve hatta tahsis gerçekleşmektedir. Yine de bazı durumlarda bu sürecin 1 iş günü kadar sürmesi de mümkündür, eğer aradan 1 iş günü geçmesine rağmen kredi başvuru değerlendirme sonucunuzu öğrenemediyseniz bankayla temas kurabilirsiniz.

Başvuru değerlendirildikten sonra muhtemelen müşteri temsilcisi sizinle iletişime geçecek ve kredi tahsisine onay verip vermediğinizi son kez sorarak okumanız gereken kredi kullanım sözleşmesini mail adresinize gönderecektir. Bu soruya olumlu yanıt vermeniz halinde kredi tahsisiniz anında gerçekleşecek ve kredinizi nakit olarak kullanmaya başlayabileceksiniz.

Neden Olumsuz Sonuç Alınır

İletilen kredi başvurularının bir kısmı olumsuz yanıtlanmaktadır, bu kapsamda olumsuz yanıt alan tüketicilerin en sık karşılaşılan ret sebeplerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Gelire oranla yüksek limitli bir kredi talebinde bulunmak,
 • Kredi notunun yeterince yüksek olmaması,
 • Diğer bankalardan herhangi birisi tarafından idari takibe alınmak,
 • Vergi borcunun olması,
 • İcralık olmak,
 • Teminat gösterilememesi,
 • Maaş bordrosunun daha önce herhangi bir bankaya ibraz edilmemiş olması,
 • Daha önce herhangi bir bankaya ibraz edilen maaş bordrosunun geçerliliğini yitirmesi.

Bu ve benzeri risk teşkil edeceğini düşündüğünüz bir durum söz konusuysa kredi başvurusunda bulunup olumsuz sonuç almaktansa sorunu çözmeye çalışmalı, gerekirse şubeden başvuru yapmayı düşünmelisiniz.

Erken Ödeme İndirimi

BDDK düzenlemeleri kapsamında tüketicilerin borç ödemesine devam ettiği aylardan herhangi birisinde ilk ayda dahil olmak üzere geriye kalan tüm borcu tek seferde ödemesi mümkündür. Erken ödeme denilen bu durumda tüketici gelecek aylara ilişkin yapması gereken faiz ödemesinin hiçbirisini yapmaz ve sadece ana para borcunu ödeyerek kredisini kapatır.

burganbank kredi basvurusu

Kredi İptal İşlemleri

Tüketici hakları kanunu uyarınca kredi tahsisinin üzerinden 14 gün geçene kadar krediyi aynen iade etmek mümkündür. 14 gün içerisinde iade edilen krediler için hiçbir ek ödeme, faiz veya ceza ödemek durumunda olmayan tüketicilerin bu iptal işlemi için banka şubesine veya çağrı merkezine talepte bulunması mümkündür.

Sitemizin İhtiyaç Kredisi bölümünü ziyaret ederek alternatif bankaların tekliflerine de göz atabilir, bu bankalar arasında en cazip tekliflerden birisini sunan Akbank Direkt Kredi Başvurusu konulu yazımızı okuyarak ödeme planı ve diğer şartlar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.