Burganbank İnternet Bankacılığı EFT Limit Yükseltme Düşürme

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması üzerinde sürekli güncellemelerle dijital bankacılık hizmetini her geçen gün iyileştiren Burganbank, çeşitli bürokratik sebeplerle bazı bankacılık işlemlerinin internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapılmasını mümkün kılamamaktadır. Bu konuyla ilgili bir hizmet olması itibariyle Burganbank internet bankacılığı EFT limit yükseltme düşürme işlemine değinmek ve konuyla ilgili bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

Burganbank EFT İşlemi

Gönderen Burganbank, alıcı farklı bir banka müşterisiyse gerçekleşecek bu para transferine elektronik fon transferi yani EFT denilmektedir. EFT iki banka arasında gerçekleşen bir işlem olduğu için ülkemizde bu hizmete aracılık etmesi için Merkez Bankası yetkili kılınmıştır. Bu kapsamda EFT ile ilgili prosedürler havaleden biraz daha farklıdır.

Burganbank EFT Limiti Yükseltme

Bankalar internet bankacılığı ve mobil bankacılık gibi dijital hizmet kanallarının yazılımsal güvenliğini sağlamaya ek olarak çeşitli kısıtlamalar da yapar ve günlük işlem limiti de bu kısıtlamalardan birisidir. Burganbank müşterileri için gün içerisinde yapılabilecek EFT limitini 100 bin TL ile sınırlandırmıştır, bu otomatik atanan limitin yükseltilmesi ya da düşürülmesi mümkündür.

EFT limitini yükseltme talebi hesabın güvenliğine ilişkin bir değişiklik yapılması olması kaynaklı şubeye gidilmesini gerektirir. Bu kapsamda günlük EFT limitini yükseltmek isteyen müşterilerin en yakın Burganbank şubesine gitmesi ve günlük EFT limitini yükseltmek için  gerekli formu doldurup imzalı olarak şube yetkilisine  teslim etmesi gerekmektedir.

burganbank internet bankaciligi eft limit yukseltme nasil yapilir
burganbank internet bankaciligi eft limit yukseltme nereden yapilir

Burganbank EFT Limiti Düşürme

Günlük EFT limitini düşürmek isteyen müşterilerin internet bankacılığı uygulaması ya da çağrı merkezi üzerinden bunu yapması mümkündür. Günlük işlem limitinin düşürülmesi hesabın güvenliğini artırmaya yönelik bir hamle olduğu için bu işlemi gerçekleştirmek adına şubeye gidilmesine ya da imza verilmesine gerek yoktur.

İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra güvenlik sekmesinin altındaki limit bağlantısına tıklayarak günlük işlem limitinizi düşürebilirsiniz.

Bilinmesi Gerekenler

Bankalar, günlük işlem limitini hizmet kanalı özelinde belirler ve bu kapsamda limitin sadece o hizmet kanalı için doldurulması mümkün olur. Burganbank internet bankacılığı uygulamasını kullanan müşteriler için EFT üst limitini 100 bin TL olarak belirlemiştir, buna ek olarak telefon bankacılığı hizmetinden yararlanan müşteriler 25 bin TL’lik EFT üst limitine sahiptir.

Yani 100 bin TL’lik internet bankacılığı günlük limitine ek olarak 25 bin TL’lik telefon bankacılığı limiti de bulunur. Eğer yapılması gereken ödeme tek seferlikse ve 100 bin TL ile 125 bin TL arasında bir miktarsa müşterilerin internet bankacılığı uygulaması üzerinden 100 bin TL’ye kadar EFT yaptıktan sonra telefon bankacılığı hizmetinden yararlanarak kalan ödemeyi telefon bankacılığı uygulaması üzerinden tamamlaması mümkün olur.

Telefon bankacılığı uygulamasından yararlanmak ve  EFT yapmak isteyen müşterilerin 0850 222 8 222 numaralı çağrı merkezini araması, telefon bankacılığı şifresi belirlemesi  ve bu şifreyle müşteri temsilcisine bağlanması gerekir. Talep eden müşteriler müşteri temsilcisine bağlanmadan sesli yanıt sistemi üzerinden de kolaylıkla EFT yapabilir. Yapılan EFT’nin detayları SMS ya da mail olarak alınabilecektir.

Konuyla bağlantılı Bireysel ve Kurumsal İnternet Bankacılığı Arasındaki Farklar Nelerdir? Yazımızı da https://internetbankaciligi.tv/bireysel-ve-kurumsal-internet-bankaciligi-arasindaki-farklar-nelerdir/ adresinden inceleyebilirsiniz.

office yazılım lisansı