Burganbank İnternet Bankacılığı Açma İçin İlk Şifre Alma

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması konusunda her geçen gün daha radikal güncellemelere imza atarak süreci müşteriler için daha kullanışlı hale getiren Burganbank bu kapsamda dijital bankacılık faaliyetine başarıyla devam etmektedir. İnternet bankacılığı uygulamasına kayıt ve kullanımı ne kadar basit tutsa da sürecin henüz parçası olan müşteriler ya da kafa karışıklığı yaşayan müşteriler için Burganbank internet bankacılığı açma ilk şifre alma işlemine değinmek, konuyla ilgili bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

Burganbank İnternet Bankacılığı Uygulamasına Nasıl Giriş Yapılır

Burganbank müşterileri internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamasını kullanabilmek için ilgili hizmet kanalı özelinde alınmış bir şifreye ek olarak TC kimlik numarası ya da müşteri numarası bilgisine de ihtiyaç duymaktadır. Buna ek olarak hesaba giriş yaparken cep telefonu numarasının da doğrulanması isteneceği için hesaba tanımlı cep telefonunun da kullanılabilir durumda olmak kaydıyla yakında tutulması gerekmektedir.

burganbank internet bankaciligi sifre alma
burganbank internet bankaciligi sifre nasil alinir

Burgan Bank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Burgan Bank müşterileri internet bankacılığı uygulamasına giriş yapmak için ihtiyaç duyduğu şifreyi almak için yine Burgan Bank’ın internet sitesinden ya da mobil bankacılık uygulamasından yararlanmak durumundadır. Burganbank’ın internet sitesine giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst bölgesinde yer alan internet şube bağlantısına tıklanması halinde internet bankacılığı kayıt aracına giriş yapılabilir. Bu araca giriş yaptıktan sonra sırasıyla gerçekleştirilmesi gereken işlemler şunlardır:

  1. İşlemin ilk adımında şifre alma işleminin kartla mı yoksa TC kimlik numarasıyla mı yapılacağı seçilir, eğer Burgan Bank’a ait bir kartınız yoksa TCKN ile seçeneğini seçmeniz gerekiyor.
  2. Kart numaranız, kartınızın şiresi, son kullanma tarihi, TC kimlik numaranız, anne kızlık soyadınız gibi bilgileri girdikten ve devam butonuna bastıktan sonra devam butonuna basmalısınız.
  3. İşlemin üçüncü adımında hesap sahibinin kişisel bilgileri teyit edilecek ve bu bilgilerin teyit edilmesi sonrasında devam butonuna basılması gerekecektir.
  4. Devam butonuna basıldıktan sonra hesap sahibinin cep telefonu numarasına bir SMS gönderilecek ve bu SMS’in içerisinde yer alan doğrulama kodunun internet sitesi üzerinden doğrulanması istenecektir.
  5. Bu doğrulamayı yaptıktan ve devam butonuna bastıktan sonra Burgan Bank tarafından bir SMS daha gönderilecektir, gönderilecek son SMS’in içerisinde internet bankacılığı uygulamasına ilk girişin yapılabileceği şifre de yer alacaktır.

İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yapılacak şifre alındıktan sonra bu tek kullanımlık şifreyle hesaba giriş yapıldığında şifrenin hemen yeni bir tanesiyle değiştirilmesi istenecektir. Bu şifre değişikliğini de yaptıktan sonra internet bankacılığı uygulamasına kayıt ve şifre temini ile ilgili ihtiyaç duyulan her şey yapılmış olur.

Yardıma İhtiyacım Var

Eğer internet bankacılığı uygulamasına giriş yapacağınız şifreyi alırken işlemlerin bir adımında yardıma ihtiyaç duyarsanız Burgan Bank’ın 0850 222 8 222 numaralı bireysel müşteri destek hattını arayabilirsiniz. Çağrı merkezi yetkilisi internet bankacılığı şifrenizi almanız için size yardım edecek, ihtiyaç olması halinde şifrenizi çağrı merkezi üzerinden almanızı sağlayıp internet bankacılığı uygulamasına giriş yapmanızı mümkün kılacaktır.

Ayrıca Burgan Bank Burgan Bonus Kredi Kartı bilgilerini merak ediyorsanız. https://internetbankaciligi.tv/burgan-bank-burgan-bonus-kredi-karti/ adresinden öğrenebilirsiniz.

Türkiye’de en iyi arkadaş sitesine tanıtım yapıyoruz..
İzmir
İzmit
Kadıköy
Kağıthane
Kartal
Kayaşehir
Kocaeli
Kayseri
Konya
Kozyatağı