Burganbank İnternet Bankacılığı Aktivasyon İşlemini Yapma (Hemen Onay)

Dijital bankacılığın öncü kurumlarından Burgan Bank, mobil bankacılık ve internet bankacılığı uygulamasını her geçen gün geliştirmekte ve tüketici ihtiyaçlarına daha kısa süre içerisinde daha etkin şekilde yanıt vermeye gayret etmektedir. Bu kapsamda mobil ve internet bankacılığı uygulamasının kullanımını olabildiğince basit tutmaya çalışsa da yeni kullanıcıların bu süreçte çeşitli kafa karışıklıklarıyla karşılaşması normaldir. Dolayısıyla aşağıda Burgan Bank internet bankacılığı aktivasyon işlemini yapma, mobil bankacılık uygulamasını indirme ve internet bankacılığı hizmetini kullanmaya başlamak için nelere ihtiyaç duyacağınıza detaylı olarak değinilecektir.

İnternet Bankacılığına Girmek için Ne Lazım?

İnternet bankacılığı uygulamasını kullanabilmek için ihtiyaç duyacağınız tek şey internet bankacılığı uygulaması şifresi ve hesabınızı tanımlayabilmek için TC kimlik numaranız. Bu iki veri sayesinde internet bankacılığı uygulamasını kullanabilirsiniz.

Ayrıca giriş yaparken tek kullanımlık bir SMS doğrulaması da gerçekleştirileceği için cep telefonunuzun yanınızda banka hesabınıza tanımlı numaranızın da telefonunuza takılı olması gerekmektedir. Kurumsal internet bankacılığı kullanacak kişilerin TC kimlik numarası yerine kullanıcı koduyla hesabına giriş yapması gerekmektedir.

İnternet Bankacılığına Nasıl Kayıt Olunur?

İnternet bankacılığı uygulamasını kullanmak isteyen kişilerin Burgan Bank internet bankacılığı uygulamasına giriş sayfasındaki Yeni Kullanıcı Oluştur bağlantısıyla ya da çağrı merkezini arayıp Yeni Kullanıcı Oluştur diyerek internet bankacılığı uygulamasına kayıt olması mümkündür. Bu iki hizmet kanalını kullanmak istemeyenler şubeden de kayıt işlemini halledebilmektedir.

Kart Bilgileriyle İnternet Bankacılığına Kayıt Olma

Eğer daha önceden Burgan Bank’tan bir ATM ya da kredi kartı aldıysanız ve internet bankacılığı uygulamasına kayıt olmak istiyorsanız bunu kartınıza ilişkin birkaç güvenlik teyidini vererek yapabilirsiniz. Burgan.com.tr internet sitesine girin ve sağ üstte yer alan internet şube bağlantısına tıklayın. İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yapacağınız sayfaya geldiğinizde Yeni Kullanıcı Oluştur butonuna tıklayın. Karşınıza çıkacak ekranda Kart İle diyerek devam edin. Karşınıza çıkan ekranda nüfus cüzdanınıza istinaden çeşitli bilgiler sorulacak ve bunları doldurmanız gerekecektir, bu bilgileri doldurduktan sonra cep telefonu numaranıza gelen SMS’in içerisindeki doğrulama kodunu ekrana yazmanız gerekiyor. SMS doğrulamasını da yaptıktan sonra işlemin son adımında Burgan Bank tarafından bir SMS daha iletilecek, bu son SMS’in içerisinde yer alan bilgilerle internet bankacılığı uygulamasını kullanabileceksiniz. Son gelen SMS’in içerisinde hesabınıza giriş yapmak için kullanacağınız e-posta adresi ve şifreniz bulunmaktadır. Bu şifreyle internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra ilk iş olarak şifrenin yeni, kalıcı ve hatırlanabilir bir şifreyle değiştirilmesi istenecektir çünkü bankanın oluşturduğu şifre sadece ilk girişinizi yapmanızı mümkün kılmak içindir.

burganbank internet bankaciligi aktivasyon nasil yapilir
burganbank internet bankaciligi aktivasyon nereden yapilir

Kartı Olmayanlar için İnternet Bankacılığına Kayıt

Eğer Burgan Bank’tan bir kart almadıysanız internet bankacılığı uygulamasını kullanmak için yapmanız gereken ilk şey burgan.com.tr internet sitesine girip sağ üstte yer alan internet şube bağlantısına tıklamaktır. Açılan sayfada Yeni Kullanıcı Oluştur bağlantısını göreceksiniz, bu bağlantının üzerine tıkladıktan sonra TCKN ile bağlantısına tıklamalı, 11 haneli TC kimlik numaranızı ve anne kızlık soyadınızı girmelisiniz. Bu bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde girdikten sonra devam butonuna basarak işleme devam edebilirsiniz. Hesabınıza tanımlı cep telefonu numaranıza iletilen SMS’in içerisindeki doğrulama koduyla doğrulama yaptıktan sonra banka tarafından bir SMS daha gönderilecektir. Bu son gönderilen SMS’in içerisinde internet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlayacağınız şifre ve giriş yapmanızı mümkün kılacak mail adresiniz yer almaktadır. Bu bilgilerle birlikte internet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Burgan Bank İnternet Şube İhtiyaç Kredisi Başvurusu hakkında ayrıntılara https://internetbankaciligi.tv/burganbank-ihtiyac-kredisi-basvurusu/ linkinden kısa sürede bakabilirsiniz.

Türkiye’de en iyi arkadaş sitesine tanıtım yapıyoruz..
Küçükçekmece
Küçükyalı
Kurtköy
Kuşadası
Levent
Mahmutbey
Malatya
Maltepe
Maslak
Mecidiyeköy