Anadolubank 25 Bin TL İhtiyaç Kredisi Başvurusu (Güncel)

Teknolojinin başta özel sektör olmak üzere girişimciler için anlamı maliyetlerin düşürülmesi ve üretim arttırılmasıdır. Bu kapsamda yeni çıkan teknolojileri sistemine en hızlı şekilde uyarlayan kurumlar ekonomiyi ve ekonominin dinamiklerini iyi anlayıp, maliyetleri düşürmeye çalışan bankalardır. Geçtiğimiz dönemlerin devrim niteliğindeki girişimlerinden birisi olan internet bankacılığı uygulamaları her geçen gün daha fazla kullanılmakta ve hatta bazı bankaların şube kapatmasına neden olmaktadır. Bu doğrultuda şubeden yapılabilecek neredeyse her türlü işlemi internet üzerinden yapılabilir hale getiren bankalar ihtiyaç kredisi talebinde bulunan tüketicilerin isteklerini de yerine getirmektedir.

Bu konuda müşterilerine çeşitli olanaklar sunan bankalardan birisi olarak Anadolubank internet şube ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır ve kredi başvurusuyla ilgili nelere dikkat edilmelidir gibi çeşitli konulara değinmek yararlı olacaktır.

Kimler Kredi Başvurusu Yapabilir

Anadolu Bank’a kredi başvurusu yapacak tüketicilerin anında tahsis imkanından yararlanabilmesi için daha önceden Anadolubank’ta hesap açtırmış olması gerekmektedir. Anadolubank’ta hesap açan tüketicilere ilişkin kredi başvurusu sürecinde dikkat edilecek kriterler şu şekilde sıralanabilir:

 • 18 yaşından büyük olmak,
 • Düzenli gelir sahibi olmak,
 • Toplamda 6 ay, en az son 3 aydır aktif SGK’lı olarak çalışmak,
 • Yasal takipte ya da idari takipte olmamak, kara listede bulunmamak, kırmızı kalem yememek,
 • Vergi borcu bulundurmamak,
 • Yeterli kredi notuna sahip olmak.

Anadolubank İhtiyaç Kredisi

Anadolubank aracılığıyla ihtiyaç kredisi başvurusu ileten tüketiciler internet bankacılığı üzerinden yaptığı başvurus sonrasında 36 aya varan vade imkanıyla 20 bin TL’ye kadar kredi çekebilir. Çekeceği krediden doğan aylık taksit ödemelerini Anadolubank şubelerinden, ATM’lerinden, internet şubesinden, EFT veya havale ile ödeyebilen tüketiciler kısa süre içerisinde parasını teslim alabilir.

Anadolubank İhtiyaç Kredisi Hesaplaması

2018 yılı Eylül ayı ortalarında Merkez Bankası tarafından yapılan son faiz arttırımlarına göre güncel olarak 30 bin TL lik bir kredinin geri ödemesini de hemen sizlerle paylaşalım. Anadolubank’a ihtiyaç kredisi başvurusu yapan tüketicilerin % 2,75 oranındaki faize ek olarak toplam kredi tutarının % 0,5’i oranında finansman tahsis ücreti ve kişinin yaşına, kullanacağı kredinin miktarına göre değişen miktarda hayat sigortası primi ödemesi yapması gerekmektedir.

20 bin TL kredi çekilmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 2045 TL, toplamda 24.649 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1219 TL, toplamda 29.371 TL,
 • 36 ay vade için her ay 958 TL, toplamda 34.575 TL ödeme yapılması gerekir.

Anadolubank İnternetten Kredi Başvurusu Adımları

Anadolubank müşterileri internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulaması üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu iletebilmek için bir şifre edinmelidir. İnternet bankacılığı şifresini daha önceden edinmeyen tüketiciler banka çağrı merkezini arayarak bu şifreyi oluşturabilir ve internet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlayabilir. İnternet bankacılığına giriş yapan tüketiciler için kredi talebinde bulunma işlemi oldukça basittir:

 1. Krediler sekmesine girilir ve ihtiyaç kredisi ürününe tıklanır,
 2. Hemen başvur butonuna tıklanır,
 3. Ne kadar kredi çekileceği ve bu kredinin kaç ay vadeyle ödeneceği belirtilir,
 4. Ekrana yansıyan örnek ödeme planı incelenir,
 5. Ödeme planı onaylanır ve başvuru değerlendirilmek üzere Anadolubank’a iletilir ya da onaylanmaz ve işlem iptal edilir.

Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Anadolubank’a iletilen ihtiyaç kredisi başvurusunun aynı gün içerisinde değerlendirilip yanıtlanma ihtimali çok yüksektir, ancak bankanın iş yoğunluğuna bağlı olarak 1 iş günü sonra açıklayabileceği de bilinmelidir. Yapılan kredi başvuruları en geç 1 iş günü sonrasında sonuçlandırılmış ve sonuç tüketiciye bildirilmiş olur. Eğer sonuç 1 iş günü geçmesine rağmen tarafınıza bildirilmezse çağrı merkezini arayarak bilgi talep edebilirsiniz.

Kredi başvurusu olumlu yantlanan tüketicilerin kredileri alınan onay sonrasında anında hesaba tahsis edilir. Nadiren tüketicilerin beyan ettiği bilgileri doğrulamak üzere şubeye çağrılması da mümkündür.

Kredi Başvurusu Neden Olumsuz Sonuçlanır?

İletilen kredi başvurularının olumsuz sonuçlanma ihtimali vardır ve hatta iletilenlerin büyük bir kısmının olumsuz sonuçlandığını ortaya koyan çeşitli istatistiklere de göz atılabilir. Başvurunun olumsuz sonuçlanmasının en sık rastlanan nedenleri şu şekilde sıralanabilir:

 1. Gereğinden yüksek kredi talebinde bulunmak,
 2. Çekilecek kredi miktarı için ideal bir kredi notuna sahip olmamak ve risk konusunda bankaya teminat verememek,
 3. Hatırlanmayan bir borç nedeniyle farklı bir bankada idari takipte olmak,
 4. Vergi borcu olmak,
 5. İcralık olmak,
 6. Sık kredi başvurusu yapmak,
 7. Yeterince yüksek bir gelire sahip olmamak.

Bu ve benzeri nedenlerle kredi başvurusunun olumsuz yanıtlanma ihtimali vardır ve olumsuz yanıtlanan kredi başvurusu sonrasında yeni bir kredi başvurusu iletmeden önce sorunun çözüldüğünden emin olunması gerekir.

Erken Ödeme İndirimi

BDDK mevzuatı gereğince bankalardan kredi çeken tüketicilerin herhangi bir ay içerisinde kalan tüm kredi borcunu ödemeye karar vermesi halinde geri kalan aylar için faiz ödemesi yapması gerekmez ve sadece ana para borcunu ödeyerek kredisini kapatır. Bankalar önce faizi, daha sonra ana para borcunu aldığı için ne kadar tez erken kapama yapılırsa o denli daha az para ödenecek, yani indirimden yararlanılacaktır.

anadolubank kredi basvurusu

Kredi İptal İşlemleri

Tüketiciler talep ederse kredilerini 14 gün içerisinde aynen iade etme hakkına sahiptir. 14 gün içerisinde iade edilen krediler için ek bir faiz ödemesi yapılması gerekmez veya ceza uygulanmaz, hayat sigortası primi de dahil olmak üzere katlanılan tüm maliyet ortadan kalkmış olur. Kredi iptal işlemleri için bankanın çağrı merkeziyle ya da herhangi bir şubesiyle temas kurmak yeterli olacaktır.

Sitemizin İhtiyaç Kredisi bölümünü ziyaret ederek alternatif bankaların tekliflerine de göz atabilir, bu bankalar arasında en cazip tekliflerden birisini sunan Akbank Direkt Kredi Başvurusu konulu yazımızı okuyarak ödeme planı ve diğer şartlar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.