Aktifbank 30 Bin TL İhtiyaç Kredisi İçin Hemen Başvuru

PTT’nın bankacılık lisansı olmaması itibariyle kurulan ve ilerleyen süreçlerde özelleştirilip ürün çeşitliliğini de arttıran Aktifbank internet bankacılığı uygulaması üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapılmasını mümkün kılmaktadır. Tüketicilerin daha kısa süre içerisinde daha basit bir şekilde kredi talebinde bulunabilmesi için geliştirilen bu uygulama ile 20 bin TL’ye kadar kredi talebinde bulunmak mümkündür.

NKolay Kredi isimli bu ihtiyaç kredisinin haftasonu dahi tahsis edilmesi mümkündür. Bu kapsamda Aktifbank internet şube ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir ve türevi konulara değinmek yararlı olacaktır.

Kimler Kredi Çekebilir

Aktibank aracılığıyla ihtiyaç kredisi çekecek tüketicilerin Aktifbank müşterisi olması zorunlu değildir. Aktifbank müşterisi olunsun ya da olunmasın internet üzerinden N Kolay Kredi ürünü için başvuru iletilmesi ve aynı gün içerisinde PTT bankamatikler üzerinden kredinin tahsisi mümkündür. Dolayısıyla kredi tahsisinde dikkat edilecek noktalar daha geneldir ve şu şekilde sıralanabilir:

 • 18 yaşından büyük olmak,
 • Düzenli gelir sahibi olmak,
 • Toplamda 6 ay, en az son 3 aydır SGK’lı olmak,
 • Geliri belgeleyebilmek,
 • Yüksek kredi notuna sahip olmak ya da idari takip veya yasal takipte olmamak.

Akitfbank’ın ihtiyaç kredisi ürünü N Kolay Kredi için başvuru iletecek tüketicilerin teminat göstermesi ya da kefil bulması gerekmez.

Aktifbank İhtiyaç Kredisi

Aktifbank’ın N Kolay Kredi isimli ihtiyaç kredisi ürününün hedefinde düşük kredi notlu yüksek riskli müşteri grubunun olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bir süre “Kredi notunu dert etme.” sloganıyla reklam çalışması yapan Aktifbank bu ürünü için kredi notunun engel olmasını istememektedir. Bu kapsamda düzenli gelire ve gelirin kredi taksitlerini ödeyebilecek düzeyde olmasına dikkat eden Aktifbank, hafta sonu olsa dahi kredi tahsisini gerçekleştirmektedir.

Aktifbank İhtiyaç Kredisi Hesaplaması

2018 yılı Eylül ayı ortalarında Merkez Bankası tarafından yapılan son faiz arttırımlarına göre güncel olarak 30 bin TL lik bir kredinin geri ödemesini de hemen sizlerle paylaşalım.  Aktifbank’ın N Kolay Kredi isimli ürünü düşük kredi notuna sahip tüketicilere hitap etmesi kaynaklı yüksek maliyetli bir üründür. % 2,29 faiz oranına razı olması beklenen tüketicilerin buna ek olarak kredi toplam tutarının % 0,5’i oranında finansman tahsis ücreti ve kişinin yaşına, talep ettiği kredinin toplam miktarına bağlı olarak değişecek şekilde hayat sigortası primi de ödemesi gerekmektedir.

20 bin TL kredi çekilmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 1979 TL, toplamda 23.854 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1149 TL, toplamda 27.683 TL,
 • 36 ay vade için her ay 882 TL, toplamda 31.854 TL ödeme yapılması gerekir.

Aktifbank İnternet Şube N Kolay Kredi Başvurusu

Aktifbank’ın mobil bankacılık uygulamasını indirmeden önce uygulamayı kullanabilmek için gerekli olan parolayı almak gerekir. Bu parolayı alabilmek için çağrı merkeziyle görüşebilir, ATM veya kredi kartı yardımıyla telefonun rakamları vasıtasıyla geçici parola belirlenebilr. Parola belirledikten sonra kredi talebinde bulunmak için:

 1. Kredi sekmesinin altında yer alan kredilerim alanına girilir,
 2. İhtiyaç kredisi başvurusu, N Kolay Kredi bağlantısına tıklanır,
 3. Ne kadar kredi çekileceği ve bu kredinin kaç ay vadeyle geri ödeneceği belirlenir,
 4. Örnek ödeme planı ekrana yansıtılır,
 5. İncelenen örnek ödeme planı onaylanır ve bankaya değerlendirmeye gönderilir ya da onaylanmaz ve işlem iptal edilir.

Aktifbank İnternet Şube Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

İletilen kredi başvurusu çoğu zaman aynı gün içerisinde değerlendirilip yanıtlanmaktadır, ancak bazı sebeplerle bankanın 1 gün kadar sonra da değerlendirme sonucunu açıkladığına tanıklık edilebilir. Banka en geç 1 gün içerisinde kredi başvurusu değerlendirme sonucunu açıklayacaktı ve haftasonu dahi olsa krediyi PTT bankamatiklerinden çekmek mümkün hale gelecektir. Aktifbank diğer bankaların aksine otomatik değerlendirme yapan bir bilgisayar algoritmasından yararlanmaktadır ve bu algoritma sayesinde haftasonu yapılan kredi başvurularını da müşteri olunsun veya olunmasın aynı gün içerisinde değerlendirip yanıtlamakta ve hatta tahsis etmektedir.

Paranın hesaba yatması ise anlık olur. Değerlendirme sonrasında kredi anında hesaba yatırılır ve çekime uygun hale getirilmiş olur.

Neden Olumsuz Sonuç Alınır

Aktifbank tarafından yapılan kredi değerlendirmesi sürecinde kredi notuna dikkat edilmeyeceği sinyali verilse de kredi notuna hiç bakılmayacağı anlamı çıkarılmamalıdır. Banka, yalnızca kredi notuna ilişkin değerlendirme yapmayacağını ve hatta kredi notu değerlendirme sonucunun da değerlendirme genel sonucunda çok fazla yer tutmayacağını anlatmaya çalışmaktadır. Bu kapsamda kredi notunun yüksek olması tüketici için ciddi bir avantajdır, kredi notunun olumsuz sonuçlanma nedenleri şu şekilde sıralanabilir:

 1. İdari takipte veya yasal takipte olmak ya da yeterince yüksek bir kredi notunun olmaması,
 2. Düzenli gelir sahibi olmamak,
 3. Düzenli geliri belgeleyen bordroyu daha önce bir bankaya ibraz etmemiş olmak,
 4. Düzenli geliri belgeleyen bordroyu ibrazın üzerinden çok zaman geçmesi ve güncelliğini yitirmesi,
 5. Aylık gelire oranla yüksek miktarda bir kredi başvurusu yapmak veya aylık taksit ödemelerinin düzenli gelirin % 40’ını aşması.

Aktifbank Erken Ödeme İndirim Oranı

Aktifbank aracılığıyla ihtiyaç kredisi çeken tüketicilerin erken ödeme indiriminden yararlanma hakkı vardır. BDDK mevzuatı uyarınca tüketiciler yaptığı kredi başvurusuna istinaden oluşturulan ödeme planından cayma, ödemesini erkenden kapatma hakkına sahiptir. Erken ödeme yapacak tüketiciler geriye kalan aylar için yapması gereken faiz ödemesinden muaf olur ve sadece ana para borcunu öder. Geriye kalan ana para borcunun ne kadar olduğu ve ne kadar indirim yapılacağı ödeme planı detayları kontrol edilerek öğrenilebilir, kalan ana para borcu yapılması gereken toplam ödemeyi ve erken ödeme durumunda ne kadar indirim yapılacağını ortaya koymaktadır.

aktifbank kredi basvurusu

Kredi İptal Edilir Mi?

Tüketici haklarına ilişkin kanun kapsamında tüketicilerin tahsis ettikleri kredi için 14 gün içerisinde iade talep etme hakkı vardır. İade talebinde bulunan tüketiciler bu iade nedeniyle ek bir maliyete katlanmaz ya da faiz ödemek durumunda kalmaz. Çektiği krediyi yaptırılan hayat sigortası primi de dahil olmak üzere aynen iade eder ve bir maliyete katlanmasına gerek kalmaz.

Sitemizin İhtiyaç Kredisi bölümünü ziyaret ederek alternatif bankaların tekliflerine de göz atabilir, bu bankalar arasında en cazip tekliflerden birisini sunan Akbank Direkt Kredi Başvurusu konulu yazımızı okuyarak ödeme planı ve diğer şartlar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.