Garanti İnternet Bankacılığı Kredi Ödeme

Garanti İnternet Bankacılığı Kredi Ödeme

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte Garanti İnternet bankacılığı kredi ödeme işleminin nasıl yapıldığı ile alakalı olarak bilgi edineceğiz. Türkiye’nin en çok tercih edilen ve en büyük kapsamlı bankalarından birisi olarak dikkat çeken Garanti Bankası, internet bankacılığı konusunda sunduğu kolay çözümler ile birlikte müşterilerine büyük olanaklar sağlıyor.

Günümüzde özellikle internet bankacılığı sistemleri dikkate alındığı zaman en göz önünde markalardan birisi de Garanti Bankası olmuştur. Kredi başvuru ve ödemelerindeki sunduğu online kolaylıklar ile birlikte insanların kafalarındaki tüm soru işaretlerinin giderilmesinde de ek olarak adımlar atmıştır.

Garanti İnternet Bankacılığı Kredi Ödemesi Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak internet bankacılığı üzerinden kredi ödemesi yapabilmek için vadesiz hesabınızın olması gerekir. Zaten bu vadesiz hesap, kredi başvurusu esnasında size açılır ve kısa zaman içerisinde hesap kartınız size ulaştırılır.

Garanti internet bankacılığı kredi ödeme yapabilmek için bankamatiklerden vadesiz TL hesabınıza ilgili tutarı yatırmak durumundasınız. Vadesiz TL hesabınızda kredi bakiyeniz yer alıyor ise sırası ile aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Garanti internet bankacılığı bireysel ya da kurumsal hesabınıza giriş yapınız.
  • Üst menüde yer alan HESAPLAR ve ÜRÜNLER sekmesinin üzerine geldiğinizde aşağı doğru açılan KREDİ HESAPLARIM sekmesine tıklayın.
  • Gelen ekranda ilgili kredi hesaplarınız listelenecektir. Birden fazla kredi hesabınız var ise hangisine ödeme yapacak iseniz onun solundaki yuvarlak kısma tik atacaksınız ve altta yer alan TAKSİT ÖDEME butonuna basacaksınız.
Garanti İnternet Bankacılığı Kredi Ödeme Hesap Seçimi
  • Sıradaki ekranda ödeme yapacağınız Garanti Bankası Vadesiz TL hesabınızı seçiyorsunuz. Alt kısımda ise tutarın tamamını mı yoksa bir kısmını mı ödemek istediğinizi seçeceksiniz. Kredi ödemelerinde kısmi ödeme söz konusu olmamaktadır. Sonrasında DEVAM butonuna tıklayacak devam edeceksiniz.
Garanti İnternet Bankacılığı Kredi Ödeme
  • Son olarak ödemenize onay verirsiniz ve kredi ödemeniz internet bankacılığı üzerinden sorunsuz bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.