Ziraat İnternet Şubesi Aktivasyon İşlemi Nasıl Yapılır

Bireysel ihtiyaçları için Ziraat Bankası tarafından geliştirilen mobil bankacılık uygulamasını kullanmak isteyen tüketicilerin öncelikle aktivasyon işlemini tamamlaması gerekmektedir. Çeşitli güvenlik prosedürlerini yerine getirebilmek için atılması gereken bu adım birkaç işlemden meydana gelse de konuyla ilgili çeşitli kafa karışıklıklarını gidermek adına Ziraat İnternet Şubesi aktivasyon işlemi nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir, ilk giriş nasıl yapılmalıdır ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Ziraat Bankası Mobil Bankacılık

Ziraat Bankası tarafından geliştirilen mobil bankacılık uygulaması hali hazırda kullanılabilecek en basit ve kullanışlı aplikasyonlardan birisidir. Bu kapsamda Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulamasını kullanmaya başlayacak tüketicilerin öncelikle IOS ya da Google Play Store aracılığıyla uygulamayı telefonuna indirmesi gerekmektedir. Uygulamayı cep telefonuna indiren tüketiciler aktivasyon işlemine başlayabilir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Aktivasyonu

Eğer ilk defa mobil ya da internet bankacılığı uygulamasına giriş yapacaksanız mutlaka daha önceden bir şifre edinmiş olmanız gerekmektedir. İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yapacağınız şifreyi henüz almadıysanız ilk önceliğiniz bu olmalıdır. İnternet bankacılığı şifrenizi almak için Ziraat Bankası’nın internet sitesindeki şifre al aracından yararlanabilir, 0850 220 00 00 numaralı Ziraat bankası çağrı merkezini arayabilir ya da en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz. Her halükarda size bir şifre teslim edilecek ve ilk girişinizi yapmanız sağlanacaktır.

İlk girişinizi bu şifreyle yaptıktan sonra işlemin ikinci adımında otomatik oluşturulan bu şifreyi kalıcı ve hatırlanabilir bir internet bankacılığı parolasıyla değiştirmeniz istenecektir. Oluşturduğunuz bu şifre mobil bankacılık uygulamasında ihtiyaç duyacağınız aktivasyon işlemi için de gereklidir.

Mobil Bankacılık Aktivasyonu

İnternet bankacılığı şifresi edindikten sonra mobil bankacılık uygulamasına giriş yapmalı ve CEP ONAY butonuna tıklamalısınız. Bu butonu bulmak için hesabınıza internet bankacılığı şifrenizle giriş yaptıktan sonra menüden güvenlik sekmesine gelmeli, giriş seçenekleri deyip CEP ONAY’a yetki vermelisiniz. Cep Onay teknolojisini aktif hale getirdikten sonra aktivasyon işlemi için ilk başta internet bankacılığı şifreniz sorulacak, bu şifreyi paylaştıktan sonra cep telefonu numaranıza iletilen SMS’i doğrulamanız istenecektir. Bu mesajı da doğruladıktan sonra onay işlemleri tamamlanacak ve aktivasyonu gerçekleştirmiş olacaksınız.

ziraat internet subesi aktivasyon
ziraat internet subesi aktivasyon islemi

Henüz İnternet Bankacılığını Hiç Kullanmadım

Eğer daha önce hiç internet bankacılığı uygulamasını kullanmadıysanız bu durumda bir defaya mahsus olmak üzere internet bankacılığı hizmet kanalını kullanıma açma için başvuru yapmanız gerekmektedir.

İnternet bankacılığı hizmet kanalını kullanıma açabilmek için yapacağınız başvuruyu internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptığınız sayfadaki Online Başvuru butonuna tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu başvuru çok kısa süre içerisinde prosedürlerin yerine getirilmesini mümkün kılacaktır. Buradan yapacağınız başvuru internet bankacılığı hizmet kanalının kullanıma açılması için izin verdiğinizi göstermesi itibariyle önemlidir. Eğer bunu internet bankacılığı uygulaması aracılığıyla yapmayacak ya da yapamayacaksanız aynı işlemi en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek de yapabilirsiniz.

İlgili hizmet kanalının kullanıma açılması için imza verdiğiniz takdirde şube temsilcisi de sizin adınıza internet bankacılığı hizmet kanalını kullanıma açacaktır.

Aynı zamanda Ziraat Bankası Maximum Kredi Kartı ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız https://internetbankaciligi.tv/ziraat-bankasi-maximum-kredi-karti/ içerisini inceleyebilirsiniz.