Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açma İlk Şifre Alma

İnternet bankacılığı hizmetinden yararlanarak çeşitli temel bankacılık işlemlerini çok daha kısa süre içerisinde basit bir şekilde yerine getirmek isteyen Ziraat Bankası müşterileri bunu rahatlıkla yapabilmektedir. İlgili hizmet kanalını kullanıma açarak uygulamanın imkanlarından istifade etmek isteyen tüketicilerin mobil bankacılık uygulamasını indirmeden ya da internet bankacılığı giriş sayfasını aramadan önce hizmet kanalını kullanıma açması, şifre oluşturması ve bazı güvenlik teyitlerini vermesi gerekmektedir. Dolayısıyla Ziraat Bankası internet bankacılığı açma, ilk şifre alma işlemine daha önce hiç internet bankacılığı kullanmayan bir kişiyi baz alarak değinmek, bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

İnternet Bankacılığı Kullanmaya Nasıl Başlarım?

İnternet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlamak isteyen tüketicilerin bunun için başvuru yapabileceği iki hizmet kanalı Ziraat Bankası şubeleri ve Ziraat Bankası’nın internet sitesidir. Ziraat Bankası’nın şubeleri aracılığıyla başvuru yapmak isteyen tüketicilerin en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek internet bankacılığı kullanmaya başlamak istediğini söylemesi, ilgili hizmet kanalının kullanıma açılmasına onay vermesi ve daha sonra da cep telefonuna iletilen şifreyle internet bankacılığına giriş yapması gerekmektedir.

Ziraat Bankası şubeleri üzerinden işlem yapmak istemeyen tüketicilerin Ziraat Bankası internet bankacılığı sayfasına giriş yaptıktan sonra Online Başvuru bağlantısına tıklaması gerekmektedir.

Online Başvuru Nedir?

Online başvuru, internet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlamak için hizmet kanalını açmak isteyen tüketicilerin yararlanabileceği bir prosedürdür. Online başvuru sayesinde banka ya da kredi kartınız yardımıyla internet bankacılığı hizmet kanalının kullanıma açılmasına onay verebilirsiniz.

Online başvuru yapmadan önce ATM ya da kredi kartlarınızdan herhangi birisinin mutlaka vadesiz mevduat hesabına bağlı olduğundan emin olun. İnternet bankacılığı başvurusunu online olarak yapmak için mutlaka en az bir vadesiz mevduat hesabı sahibi olunması gerekmektedir.

Online başvuru yapmak için TC kimlik numaranızı girmeli, daha sonra cep telefonu numaranızı da belirterek SMS olarak iletilen doğrulama kodunu başvuru sırasında onaylamalısınız. İlgili onayı verdikten sonra açılacak yeni sayfada ATM ya da kredi kartınızla ilgili birkaç teyit daha vermeniz istenecek bu teyiti de verdikten sonra cep telefonu numaranıza internet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlayacağınız şifreniz gelecektir. Cep telefonu numaranıza gelen bu SMS ile internet bankacılığı uygulamasına ilk girişinizi yapabilirsiniz.

İlk girişinizi yaptığınızda yeni ve kalıcı bir şifre belirlemeniz istenecek, kendi istediğiniz şifreyi oluşturabileceksiniz.

ziraat bankasi internet bankaciligi nasil acilir
ziraat bankasi internet bankaciligi nereden acilir

İlk Defa Şifre Almak

Eğer daha önce cep telefonunuza iletilen şifreyi kaybettiyseniz ya da var olan şifrenizi hiç edinemediyseniz yeni bir internet bankacılığı parolası oluşturarak internet bankacılığı uygulamasına giriş yapabilirsiniz. Eğer yukarıdaki hizmetlerden hiçbirisi sizin probleminizi çözmediyse, internet bankacılığı şifresi edinemediyseniz 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası çağrı merkezini arayarak bir müşteri temsilcisinin size yardımcı olmasını isteyebilirsiniz.

Şifrem Bloke Oldu

Belirlediğiniz şifreyi girerken hatayla karşılaştı ve tekrarlı denemeler yaptıysanız şifrenizin bloke olması muhtemeldir. İnternet bankacılığı şifresi bloke olduğunda 0850 220 00 00 numaralı çağrı merkezini arayabilir ya da giriş yaptığınız sayfada görünen Şifremi Unuttum bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Ayrıca Ziraat İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Değiştirilir? Hakkında ayrıntılara https://internetbankaciligi.tv/ziraat-internet-bankaciligi-sifresi-nasil-degistirilir-kisa-anlatim/ içerisinden bakabilirsiniz.