Yapı Kredi Satılık Gayrimenkuller

Yapı Kredi Satılık Gayrimenkuller; Yapı Kredi’den arsa, tarla, işyeri, otel, fabrika, mesken, araç, vasıta gibi tüm alanlarda satın alma işlemi yapabilirsiniz. Bu alanlarda teklif vermeniz durumunda siz de bankaya ait bir yer veya mal satın alabilirsiniz. Yapı Kredi satılık gayrimenkulleri, bankanın resmi sitesinde satılık gayrimenkuller kısmında yer almaktadır. Oraya girdiğinizde, arsa, konut, fabrika, araba gibi her mal ayrı kategorilerde yer almaktadır.

Yapı Kredi Bankasının sahip olduğu mallar devlet ihale yönetmeliğine dâhil değildir. Bu sebeple bankaya ait mallar, satılıp satılmama ve ne kadar fiyata satılacağı konusunda tüm yetki bankaya aittir.

Banka Kredisi ile Banka Gayrimenkulleri Satın Alınabilir

Yapı Kredi Bankası verilen teklifleri değerlendirerek gayrimenkul satışları yapmaktadır. Eğer bankaya ait bir gayrimenkulü bir kişi satın almak isterse, bankadan kredi çekerek de satın alma imkanı bulunmaktadır. Banka eğer kredi notunuz veya ipotek gösterebileceğiniz bir malınız varsa, size bu krediyi verecektir.

Verilen Teklifte Geri Dönüş Bulunmuyor

Eğer bankaya ait gayrimenkullere teklif verirseniz, sizin teklifiniz kabul edildiği taktirde geri adım atma hakkınız bulunmamaktadır. Banka sattığı gayrimenkullerde bilgilendirme yapmıştır ve taahhüt içermemektedir. Bu sebeple eğer teklif verirseniz, bankanın sattığı ürünü görmeden satın almayı kabul etmiş olursunuz.

Gayrimenkuller Nasıl Satılır?

Gayrimenkul satışları Yapı Kredi’de sadece teklif usulü çalışmaktadır. Eğer siz daha çok teklif verdiyseniz, gayrimenkulü banka size satacaktır.

Bankanın Sattığı Gayrimenkulleri Görebilmek

Eğer bankanın bir gayrimenkulünü satın almak istiyorsanız, istediğiniz gayrimenkule ait “teklif ver” seçeneğini tıklamanız ve ardından gayrimenkulü görmek istiyorum seçeneğini tıklamanız gerekmektedir. Böylece, en kısa sürede o gayrimenkulden sorumlu banka memuru sizi arayacaktır ve gerekli bilgilendirmeyi yapacak veya gayrimenkulü yerinde gösterecektir.

Taksit ile Gayrimenkul Alabilmek

Banka taksitli olarak gayrimenkul satışı yapmamaktadır. Eğer teklif verdiyseniz, teklifiniz de kabul edildiyse, o zaman 15 gün içinde istenilen ücretin tamamını ödemek zorundasınız. Ama bu gayrimenkulü satın almak için Yapı Kredi’den kredi aldıysanız o zaman banka ile ödeme şeklini anlaşarak karar vermeniz gerekmektedir.

Banka diğer verilen teklifleri gizli tutmaktadır. Bu sebeple siz son teklife göre teklif vermeniz gerekmektedir. Bununla birlikte teklif verdiğiniz miktarın ekstra olarak KDV’sini ödemek durumunda da kalmayacaksınız.

Yapı Kredi Satılık Gayrimenkuller

Birden Fazla Gayrimenkule Teklif Verilebilir mi?

Satılık gayrimenkuller kısmında yer alan gayrimenkullerden aynı anda birden fazla gayrimenkule teklif verebilirsiniz. Ama bu durum biraz şüphe ile karşılanacağı için, banka aynı anda farklı gayrimenkullere teklif vermenizi olumlu karşılamayacaktır. Ama aynı gayrimenkule ilk teklifiniz yeterli görülmediyse, yeni bir teklif vermeniz mümkün.