Yapı Kredi İnternet Bankacılığından Kredi Kartı Hesap Özeti Alma

İnternet bankacılığı uygulaması kullanan Yapı Kredi Bankası müşterileri bu sayede temel bankacılık işlemleri başta olmak üzere çeşitli bilgi edinme hizmetlerinden de faydalanabilme imkanına kavuşur. Basit birkaç prosedürün yerine getirilmesi sonrasında kullanıma açılabilen internet bankacılığı uygulaması üzerinden yerine getirilebilecek işlemlerden birisi de kredi kartı ekstresinin detaylı şekilde incelenmesi ve hesap özeti formlarına ulaşılmasıdır. Bu açıdan Yapı Kredi internet bankacılığından kredi kartı hesap özeti alma vb. çeşitli bilgi edinme hizmetlerine değinmek, bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Kredi Kartı Hesap Özeti

Yapı Kredi bankası müşterileri kredi kartlarının hesap ekstresine basit birkaç tıklamanın ardından erişebilir. Bunun için öncelikle internet bankacılığı uygulamasına girilmeli, daha sonra menüden kredi kartlarım > kredi kartım > hesap özeti adımları takip edilmelidir. Bu adımların takip edilmesi sonrasında internet bankacılığı uygulaması üzerinden hesap özetinizi inceleyebilir, dilerseniz çıktısını dahi alabilirsiniz.

Yapı Kredi Hesap Ekstresi Evime Gelsin

Talep eden müşteriler ay içerisinde yaptığı harcamaların hesap ekstresi olarak zarfın içerisinde evine gelmesini isteyebilir. Bunu yapmak isteyen müşterilerin öncelikle Yapı Kredi çağrı merkezini araması, bunu istediğini belirtmesi gerekir. Bankalar zarfla hesap ekstresi gönderimini bir süre önce bırakmış, bunun varsayılan gönderi tipi olmasından vazgeçmiştir. Dolayısıyla bu ekstra hizmet sıfatına sahip zarflı ekstre gönderimini sizin talep etmeniz gerekiyor.

Yapı Kredi çağrı merkezine erişmek için 0850 222 0444 numarasını aramanız gerekiyor. Çağrı merkezini aradıktan sonra müşteri temsilcisine bağlanarak ekstrenizin zarfla teslim edilmesini istediğinizi belirtebilir, bir sonraki aydan itibaren zarfın adresine gelmesini sağlayabilirsiniz.

Çağrı Merkezinden Hesap Ekstresi Alma

İnternet Bankacılığı ve zarflı ekstreye ek olarak çağrı merkezi üzerinden de hesap ekstrenizi istemeniz mümkündür, çağrı merkezi üzerinden hesap ekstresi alabilmek için hesabınıza tanımlı bir mail adresi olması gerekmektedir. Bunu yapmak için 0850 222 0444 numaralı çağrı merkezini aradıktan sonra kredi kartı menüsü altında yer alan kredi kartı ekstresini mail olarak alma alt menüsüne girebilir, birkaç güvenlik prosedürünü yerine getirdikten sonra ekstrenizin mail adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz.

yapi kredi internet bankaciligi kredi karti ozeti
yapi kredi internet bankaciligi kredi karti hesap ozeti

Mobil Bankacılık Uygulamasından Hesap Ekstresi Alma

Hesap ekstresi ya da hesap özeti bilgisine erişebilmenizin diğer bir yolu da mobil bankacılık uygulamasıdır. Mobil bankacılık uygulaması üzerinden hesap özeti görmek isteyen müşterilerin yapması gereken tek şey mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra menüden kredi kartlarım sekmesine girmek, hesap özetini talep ettiği kredi kartını seçmek ve hesap özeti butonuna tıklamak.

Yapacağınız tıklama sonrasında içerisinde bulunduğunuz ayın tüm bilgilerine erişmeniz mümkün olur.

Hesap Ekstresi ve Hesap Özeti Aynı Şey Mi?

Hesap ekstresiyle hesap özeti aynı şey değildir. Hesap ekstresi bir önceki ödeme döneminin yani muhtemelen çoğu kişi için bir önceki ayın harcamalarını size gösterir. Ekstrenin kesildiği günden, kesildiği bir sonraki güne kadar olan dönemi kapsar. Buna karşın hesap ekstresi kesilmediyse inceleme yapabileceğiniz ekran hesap özeti olarak nitelendirilir. Çünkü ödeme dönemi henüz kapanmamıştır ve bu bilgiler de özet niteliğinde, devam eden bir süreci ifade eder. Dolayısıyla bulunulan ayın içerisinde yapılan harcamalar incelenmek isteniyorsa hesap özeti, bir önceki ödeme dönemi incelenmek isteniyorsa hesap ekstresi incelenmelidir.

Yapı Kredi İnternetten 15 Bin TL Kredi Başvuru şartlarına ve gerekenlere bakmak istiyorsanız https://internetbankaciligi.tv/yapi-kredi-kredi-basvurusu/ içerisinden ulaşabilirsiniz.