Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır (İlk Kayıt Şifre Alma)

İnternet bankacılığı uygulamasını kullanarak başta temel bankacılık işlemleri olmak üzere çeşitli işlemleri yerine getirmek isteyen Yapı Kredi müşterilerinin bunu basit bir şekilde yapması mümkündür. Daha önce internet bankacılığı ya da mobil bankacılık hizmetinden yararlanmamış kişilerin ilk olarak uygulamayı cep telefonuna indirmesi, daha sonra internet bankacılığı uygulamasına giriş yapacağı şifreyi oluşturması gerekmektedir. Bu işlemler birden fazla adımdan oluştuğu için çeşitli kafa karışıklıkları olabilir, dolayısıyla Yapı Kredi internet bankacılığı nasıl açılır, ilk kayıt şifre alma işlemi ve daha fazlasına yalın bir anlatımla değinmek yararlı olacaktır.

İnternet Bankacılığı’nı Kullanmaya Başlamak

Yapı Kredi internet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlamak isteyen kişilerin öncelikle akıllı telefonuna Google Play Store ya da App Store üzerinden Yapı Kredi mobil bankacılık uygulamasını indirmesi gerekmektedir. Mobil bankacılık uygulamasını cep telefonuna indirdikten sonra giriş yapmayı mümkün kılmak için bir internet bankacılığı şifresi oluşturulması gerekir. İnternet bankacılığı şifresi oluşturma işlemine aşağıda ayrı bir başlık altında değinildi, bu şifreyi de oluşturdukten sonra internet bankacılığı aktivasyon işlemini tamamlayıp uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Şifresi Oluşturma

Yapı Kredi internet bankacılığı şifresi oluşturmak isteyen kişilerin bunun için tek şifre aracından yararlanması gerekmektedir. Tek Şifre aracı sayesinde internet bankacılığı uygulamasına ilk girişi yapmanızı mümkün kılacak parolayı edinebilir, internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra da bu şifreyi kalıcı ve hatırlanabilir yeni bir şifreyle değiştirebilirsiniz.

İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yapacağınız şifreyi internetten, cep telefonunuzdan, Yapı Kredi ATM’lerinden, çağrı merkezinden ya da Yapı Kredi şubelerinden oluşturabilirsiniz. Bu şifreyi oluşturmak için yararlanabileceğiniz hizmet kanallarına ayrı ayrı değinmek yararlı olacaktır, herhangi birisini kullanabilirsiniz.

İnternetten Şifre Oluşturma

İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yapılacak tek kullanımlık şifreyi internetten oluşturmak isteyen Yapı Kredi müşterilerinin öncelikle yapikredi.com.tr internet sitesine girmesi daha sonra Şifre Al/Şifremi Unuttum aracını kullanması gerekmektedir. Bu menüye giriş yapıldığında müşteri numaranız, kredi ya da ATM kartınıza ilişkin çeşitli bilgiler ve türevi güvenlik detaylarını paylaşıp tek kullanımlık şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Cep Telefonundan Şifre Oluşturma

Akıllı telefonunuza indirdiğiniz Yapı Kredi mobil bankacılık uygulaması sayesinde şifrenizi de oluşturabilirsiniz. İlk şifreyi oluşturmak için uygulamaya giriş yaptıktan sonra Şifre Al/Şifremi Unuttum bağlantısına tıklamalı, bu menü üzerinden sizden istenen bilgileri doğru şekilde girip tek kullanımlık şifrenizi oluşturmalısınız.

ATM’den Şifre Alma

İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yaparken kullanacağınız tek kullanımlık şifreyi Yapı Kredi ATM’leri aracılığıyla almanız da mümkündür. Bunun için en yakın Yapı Kredi ATM’sine gidip kartınızı taktıktan sonra Kullanıcı/Başvuru İşlemleri menüsüne tıklamalı, İnternet/Mobil Şube Başvurusu/Yeni Şifre Alma butonunu seçmelisiniz. Yapacağınız bu seçim ardından cep telefonunuza bir SMS gönderilecek, bu SMS’in içerisindeki şifre ve TC kimlik numaranızla birlikte internet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Çağrı Merkezinden Şifre Alma

444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralı Yapı Kredi çağrı merkezini aradıktan sonra müşteri temsilcisine bağlanmanız ve tek şifre almak istediğinizi söylemeniz gerekiyor. Müşteri temsilcisi banka tarafından bir şifre oluşturulup cep telefonunuza SMS olarak gönderilmesi için gerekli aksiyonu alacak, cep telefonunuza gelen SMS’in içerisindeki şifreyle internet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlamanızı sağlayacaktır.

yapi kredi internet bankaciligi nasil acilir
yapi kredi internet bankaciligi nereden acilir

Şubeden Şifre Alma

İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yapabileceğiniz tek şifrenizi en yakın Yapı Kredi şubesinden almanız da mümkündür. Yapı Kredi şubesine gidip tek şifre almak istediğinizi belirtmeniz halinde hesabınıza tanımlı cep telefonu numaranıza bir SMS gelecek, bu SMS’in içerisindeki şifre ve TC kimlik numaranızla birlikte internet bankacılığı uygulamasına giriş yapmanız mümkün olacaktır.

Tek Şifre Almak Yeterli Mi?

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmet kanalını aktif hale getirmek için yapmanız gereken tek şey yukarıda anlatılan yöntemlerden herhangi birisiyle şifre oluşturmak. Oluşturulan bu şifre ve TC kimlik numaranızla birlikte hesabınıza giriş yapmanız halinde ilgili hizmet kanalları aktif hale gelecek ve farklı bir işlem yapılmasına gerek kalmayacaktır.

Sitemizde aynı bankayla ilgili diğer konu Yapı Kredi Satılık Gayrimenkuller ile ilgili bilgilere https://internetbankaciligi.tv/yapi-kredi-satilik-gayrimenkuller/ adresinden ulaşabilirsiniz.