Yapı Kredi İnternet Bankacılığı EFT Limiti Nasıl Yükseltilir

Bankalar tüketicilerin güvenliğini sağlamak, şüpheli işlemleri kontrol altında tutarak maddi zarar riskini minimize etmek için çeşitli önlemler alır. Bu önlemlerden birisi de EFT’ye getirilen günlük işlem limitidir. Günlük EFT işlem limiti bankanın tüketiciler için belirlediği ortalama bir üst limittir, düşürülebileceği gibi daha da yükseltilmesi mümkündür. Bu kapsamda Yapı Kredi’nin otomatik olarak atadığı EFT üst limiti yeterli gelmeyen tüketiciler için Yapı Kredi internet bankacılığı EFT limiti nasıl yükseltilir, nelere dikkat edilmelidir ve EFT ile ilgili bilinmesi gereken diğer detaylara değinmek yararlı olacaktır.

Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi İşlem Limitleri

Yapı Kredi’nin bireysel internet bankacılığı uygulaması üzerinden işlem yapmak isteyen tüketiciler için çeşitli işlemlere üst limit getirilmiştir. Bu kapsamda:

  • 16:45’e kadar yapılan EFT 300 bin TL, 16:45’ten sonra yapılan EFT 50 bin TL üst limitle,
  • Cebe havale 500 TL üst limitle,
  • SWIFT 100 bin USD üst limitle,
  • Havale 300 bin TL üst limitle yapılabilir.

Bu limitlerin yeterli gelmemesi halinde alternatif hizmet kanalları üzerinden limit artırım başvurusu yapabilmeniz mümkündür. Fakat nadiren de olsa hesap açılışı sırasında alternatif dağıtım kanallarının kullanımına ilişkin bir sözleşmeyi imzalamayan tüketicilerin şubeye gitmeden EFT limiti artırabilmesi için mutlaka bir defaya mahsus bu belgeyi imzalamak için şubeye gitmesi gerekecektir. Bu belgenin imzalanması hesap bilgileri ve limitleriyle ilgili değişikliklerin alternatif hizmet kanallarından verilen emirler vasıtasıyla de değiştirilebilmesi için bankaya izin verdiğinizi ispatlar. Yani bu belgeyi imzalamamanız halinde bankaya çağrı merkezi, internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulaması üzerinden siz isteseniz dahi hesap limitleriniz ya da bilgilerinizle ilgili değişiklik yapma hakkı vermemiş olursunuz.

Bireysel Müşteri EFT Limiti Artırmak

Bireysel müşteriler günlük EFT limitini artırmak için öncelikle çağrı merkeziyle temas kurmalıdır. 0850 222 04 44 numaralı Yapı Kredi çağrı merkeziyle iletişime geçen tüketiciler müşteri temsilcisine ilettiği limit artırım talebi üzerine kısa süre içerisinde günlük EFT limitinin artmasını sağlayabilir.

Çağrı merkezine ek olarak en yakın Yapı Kredi şubesine giderek de EFT limit artırımı gerçekleştirebilirsiniz. Nüfus cüzdanınızla birlikte en yakın Yapı Kredi şubesine gidip, bireysel müşteri uzmanına talebinizi iletmeniz kısa süre içerisinde limitinizin artmasını mümkün kılacaktır.

yapi kredi internet bankaciligi eft
yapi kredi internet bankaciligi eft yukseltme

KOBİ/Ticari/Kurumsal Müşteri Günlük EFT Limiti

KOBİ, Ticari ya da Kurumsal müşteri sıfatına sahip müşterilerin de günlük EFT limitleri vardır. Bu limitler bireysel müşterilere nazaran çok daha yüksek olsa da yeterli olmaması halinde yükseltilmesi mümkündür. KOBİ, Ticari ve Kurumsal müşteriler için günlük EFT limiti ayrı ayrı şu şekilde üst limitlendirilmiştir:

  • KOBİ’ler ve Ticari müşteriler gün içerisinde en fazla 500 bin TL,
  • Kurumsal müşteriler en fazla 1 milyon TL EFT yapabilir.

16:00 ile 17:20 arasında gerçekleştirilecek EFT işlemi geç EFT olarak isimlendirilir ve geç EFT her bir kurumsal müşteri tipi için 300 bin TL üst sınıra sahiptir.

Havale yani banka içi transfer yapacak KOBİ, kurumsal veya ticari müşteriler gün içerisinde 20 milyon TL’ye kadar işlem yapabilir.

Kurumsal Müşteri EFT Limit Artırımı

EFT limitini artırmak isteyen kurumsal müşteriler mümkünse bunu doğrudan portföy temsilcilerini arayarak yaptırmalıdır. Eğer portföy temsilcisine erişilemezse, en yakın şubeye gitmek bu da mümkün değilse telefon bankacılığı teyitlerini verdikten sonra çağrı merkezini aramak gerekir. 0850 222 04 44 numaralı Yapı Kredi çağrı merkezini arayarak günlük EFT limitini artırmak isteyen kurumsal müşterilerin daha önceden alternatif hizmet kanallarının kullanımıyla ilgili sözleşmeyi imzalamış olması gerekir. Bu sözleşmeyi imzalamadıysanız banka görevlisi günlük EFT limitinizi artırmaya yetkili olmaz.

Ayrıca Yapı Kredi World Business Kredi Kartı limitlerine, başvuru şartlarına ayrıntılı olarak https://internetbankaciligi.tv/yapikredi-world-business-kredi-karti/ adresinden bakabilirsiniz.