Yapı kredi İnternet Bankacılığı Aktivasyon Onay İşlemi (Detaylı Anlatım)

Yapı Kredi müşterileri bireysel internet bankacılığı, kurumsal internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamasını kullanmaya başlamak için bazı adımları yerine getirmek durumundadır. Bu adımların tamamı internet üzerinden, şubeye gidilmesine gerek kalmadan rahatlıkla yerine getirilebilir. Bu kapsamda aşağıda Yapı Kredi internet bankacılığı aktivasyon onay işlemi hakkında detaylı bir anlatım bulunmaktadır.

Bu anlatımda daha önce hiç internet bankacılığı kullanmayan Yapı Kredi müşterilerinin yapması gerekenler adım adım anlatılmaktadır, öncesinde bazı detaylar açıklığa kavuşturulacaktır.

Başlamadan Önce

Yapı Kredi müşterisi olanların internet bankacılığı veya mobil bankacılık hizmet kanalını kullanabilmek için tek şifre oluşturması gerekmektedir. Tek şifre, BDDK’nın yayımladığı bir mevzuat nedeniyle banka tarafından uygulamaya ilk girişin yapılabilmesi için üretilen bir şifredir. Aşağıdaki adımların yerine getirilmesi sonrasında edinilen uygulamaya giriş yapıldığında otomatik oluşturulan bu şifreyi kalıcı ve kendi belirleyeceğiniz hatırlanabilir bir şifreyle değiştirmeniz mümkün olacaktır.

İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

İnternet bankacılığına giriş yapabilmek için kullanacağınız şifreyi Yapı Kredi’nin internet sitesinden, Yapı Kredi mobil bankacılık uygulamasından, Yapı Kredi ATM’lerinden, Yapı Kredi çağrı merkezinden veya Yapı Kredi şubelerinden almanız mümkündür. Aşağıda her bir hizmet kanalına ayrı ayrı değinilecektir, size en uygun yöntemi seçip aşağısında yazanları uygulayabilirsiniz.

İnternetten Şifre Belirleme

İnternet bankacılığı uygulamasına giriş yapacağı şifreyi internetten belirleyecek tüketicilerin öncelikle Yapı Kredi’nin internet sitesne giriş yapması gerekir. Yapı Kredi’nin internet sitesinde giriş yaptıktan sonra sağ üst tarafta yer alan internet bankacılığı bağlantısına tıklanmalı, açılan sayfanın sağında bulunan Şifre Al butonuna tıklanmalıdır.

Bu butona tıklanarak Şifre Al/Şifremi Unuttum sayfasına giriş yapıldığında toplamda 4 adımdan oluşan prosedürü yerine getirerek internet bankacılığı uygulamasına giriş yapacağınız şifreyi belirleyebilirsiniz. Şifre Al/Şifremi Unuttum aracına giriş yapıldığında sırasıyla şunlar yapılmalıdır,

  1. İlk adımda TC kimlik numaranız ve müşteri numaranızı girerek devam butonuna tıklamalısınız,
  2. İşlemin ikinci adımında hesaba ait çeşitli ürünlerin bilgileri talep edilecektir, hesap sahibi olduğunuzu teyit etmek için bu bilgileri doğru şekilde girin,
  3. İşlemin üçüncü adımında verdiğiniz bilgilerin doğruluğu teyit edilecek, hesaba tanımlı cep telefonu numarasına gönderilen SMS’in içerisinde yer alan şifrenin girilmesi istenecektir,
  4. Doğrulamayı yaptıktan sonra işlemin dördüncü adımında internet bankacılığı uygulamasına giriş yaparken kullanacağınız şifreyi belirleyebilirsiniz.

Mobil Bankacılık Uygulamasından Şifre Alma

Mobil bankacılık uygulamasını cep telefonunuza indirdikten sonra hesaba giriş yapılacak alanın altında Şifremi Unuttum/Şifre Al bağlantısı görülecektir. Öncelikle bu bağlantıya tıklamalısınız.

Açılacak Şifremi Unuttum/Şifre Al aracında yukarıda yer alan 4 adımı yerine getirerek şifrenizi belirleyebilirsiniz. Sizden istenen bilgileri doğru şekilde paylaştıktan sonra 4’üncü adımda internet bankacılığı uygulamasına giriş yapacağınız şifreyi oluşturabilirsiniz.

ATM’den İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Eğer internet sitesi veya mobil bankacılık uygulaması sizin için şifre belirlemek konusunda kullanışlı değilse bu durumda Yapı Kredi ATM’lerine giderek de internet bankacılığı şifresi alabilirsiniz. En yakın Yapı Kredi ATM’sine gidip kartınızı hazneye yerleştirdikten sonra:

  1. Kullanıcı/Başvuru işlemleri butonuna tıklayıp, Kullanıcı İşlemleri seçimini yapın.
  2. İnternet/Mobil Şube Başvurusu/Yeni Şifre Alma butonuna tıklayın,
  3. Başvuruyu onaylayın ve cep telefonunuza gönderilecek SMS’in içeriğinde yer alan şifre ve TC kimlik numaranızla internet bankacılığı uygulamasına giriş yapın.
yapi kredi internet bankaciligi aktivasyonu
yapi kredi internet bankaciligi aktivasyonu nasil yapilir

Çağrı Merkezinden İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

444 0 444 veya 0850 222 04 44 numaralı Yapı Kredi çağrı merkezini aradıktan sonra müşteri temsilcisine bağlanıp, tek şifre almak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Müşteri temsilcisi tarafından banka adına cep telefonunuza gönderilecek SMS’in içerisinde yer alan şifre ve TC kimlik numaranızla birlikte internet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu şifreyle internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptığınızda şifreyi kalıcı, yeni ve hatırlayabileceğiniz bir tanesiyle değiştirmeniz istenecektir. Yani banka tarafından gönderilen şifre sadece ilk girişinizi yapmanızı mümkün kılmak içindir.

Şubeden İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

İnternet bankacılığı şifresi almanın diğer bir yolu da en yakın Yapı Kredi şubesine giderek tek şifre talebinde bulunmaktır. Personel tarafından banka adına cep telefonunuza gönderilen bir SMS’in içeriğinde yer alan şifre ve TC kimlik numaranızla birlikte internet bankacılığı uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu şifreyle uygulamaya giriş yaptıktan sonra şifrenizi kalıcı, yeni ve hatırlayabileceğiniz bir tanesiyle değiştirmeniz istenecektir.

Konuyla bağlantılı Yapı Kredi İnternetten 15 Bin TL Kredi Başvurusu hakkında ayrıntılı bilgilere https://internetbankaciligi.tv/yapi-kredi-kredi-basvurusu/ içerisinden bakabilirsiniz.